Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

jozo a sto ne lovacki? pa bas najmanje ima da radi sa njim osim da ga seta?

 

 

mene ce muz da ostavi zbog psa eto koliko sam poremecena. ne obracam paznju vise na njega, samo sam sa ovim drugim. 

 

ali nikako dva psa za pocetnika, slazem se sa ekipom. ja sam od malena sa psima pa ga nisam imala 15 godina, pa sad imam opet. tesko je bez zezanja. obaveza, sve sto darling rece, imas dete koje se nikad nece osamostaliti...ja izginuh do njegovog 6.tog meseca od sranja i ciscenja i pranja i nespavanja. i plus oni bebeci zubi ko da me neko nozem sekao tako su mi ruke izgledale. ma idi...zajebano bre. ali sad kad je tu, jedi govna i brini se o njemu. i uzivaj...meni ovaj moj uzvraca ljubav ma nema tih reci koji mogu to da opisu...ujutru se gledamo u oci dok se razbudjemo...mamina beba ❤️

 

jedino ako imas volje da ga naucis da ne spava na krevetu  sa tobom. svaki dan me sve zivo boli od tuce za prostorom i pokrivacem i plus kad nalegne sa onih 20kila izbije mi vazduh a naravno da se siri sve popreko. 

ne zaboravi da ce ko manji da povraca i ima proliv a ko ce to da cisti?! fakin tepih ce mi masina pojesti koliko ga cistim, bas se stanjio. 

Edited by mustang
Link to comment
5 minutes ago, mustang said:

jozo a sto ne lovacki? pa bas najmanje ima da radi sa njim osim da ga seta?

 

Pa zato sto mora da se seta dosta i zato sto se ne smiruju. Nije bas prijatno kad iz nikad-nisam-imao-psa statusa predjes u imam-psa-koji-se-ne-smiruje. :D

 

Znas i sama koliko umeju da budu neposlusni i fokusirani na ono sto smatraju bitnim.

Link to comment
10 minutes ago, mustang said:

jozo a sto ne lovacki? pa bas najmanje ima da radi sa njim osim da ga seta?

 

 

mene ce muz da ostavi zbog psa eto koliko sam poremecena. ne obracam paznju vise na njega, samo sam sa ovim drugim. 

 

ali nikako dva psa za pocetnika, slazem se sa ekipom. ja sam od malena sa psima pa ga nisam imala 15 godina, pa sad imam opet. tesko je bez zezanja. obaveza, sve sto darling rece, imas dete koje se nikad nece osamostaliti...ja izginuh do njegovog 6.tog meseca od sranja i ciscenja i pranja i nespavanja. i plus oni bebeci zubi ko da me neko nozem sekao tako su mi ruke izgledale. ma idi...zajebano bre. ali sad kad je tu, jedi govna i brini se o njemu. i uzivaj...meni ovaj moj uzvraca ljubav ma nema tih reci koji mogu to da opisu...ujutru se gledamo u oci dok se razbudjemo...mamina beba ❤️

 

jedino ako imas volje da ga naucis da ne spava na krevetu  sa tobom. svaki dan me sve zivo boli od tuce za prostorom i pokrivacem i plus kad nalegne sa onih 20kila izbije mi vazduh a naravno da se siri sve popreko. 

ne zaboravi da ce ko manji da povraca i ima proliv a ko ce to da cisti?! fakin tepih ce mi masina pojesti koliko ga cistim, bas se stanjio. 

ti realno preteruješ u svemu tome

Link to comment
3 minutes ago, renne said:

ti realno preteruješ u svemu tome

 

u cemu? 

 

 

jozo nekako mi se cini da bar ovaj moj a ni aja (prethodna bretonka) nisu bili takvi. 

mozda gresim za lovacke, ne znam. ovi su ko bubice u tom smislu

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, vookela said:

a ne znam koliko je ostala ekipa (decija) zagrizla u sve ovo, da ne bude da ja ostanem solo kerovodja.

 

Standardna priča, zato se pas NIKADA ne uzima deci, brzo se zasite. Psa uzimaj zbog sebe.

Link to comment
14 minutes ago, renne said:

u svemu, bar po ovome što pišeš o tom psu ovde na forumu

 

ne razumem te. kako mogu da preterujem ako pas mora da se hrani, seta dok je mladji jer je prepun energije, cisti za njim jer ti se ispovrati na tepih itd? 

 

ako pricas sto spava u krevetu sa mnom, koliko ih isto ima na ovom forumu samo sto ne pisu o tome? 

 

ako pricas o ljubavi, pa naravno da cu pisem jer sam srecna i ispunjava me. za nekog ko je kao beba bio okruzen psima pa nije imao dugo, falio mi je taj odnos sa prirodom. 

 

jedino gde mozda preterujem jeste kada ga zovem sinom i kako to zvuci drugima. ali valjda ne moram to ponovo da objasnjavam. 

 

i moj pas je prilicno samostalan i video je dosta za svojih godinu dana. vrlo je drustven sa drugim psima, dobrica i nema trunke agresije osim ako ga neki pas ne napadne. 

 

mislim da je jedina razlika sto ja pisem o mojim osecanjima a drugi manje. 

 

ne unistava kucu i ne laje i ne cvili kad je sam, kunta i ceka da dodjemo. jedino kilavi sa hranom.  sve je to normalno dok se ne smiri a onda cu verovatno i prestati da pisem toliko. 

nije lepo to sto si napisao, malo si me povredio

Edited by mustang
Link to comment
6 minutes ago, Bujodrag said:

Ili uzmi već odraslog psa.

 

zovi to mojom predrasudom, ali zar se odrastao pas ne veze za svog vlasnika pa bude problema ako promeni vlasnika ? U smislu poslusnosti mislim...

Link to comment
8 minutes ago, vookela said:

 

zovi to mojom predrasudom, ali zar se odrastao pas ne veze za svog vlasnika pa bude problema ako promeni vlasnika ? U smislu poslusnosti mislim...

 

pamtiće prvog vlasnika vrlo dugo ali će i skapirati da je sad sa tobom. Mislim na mladog psa, odraslog i vaspitanog tinejdžera.

Ali tu je još bitnije  upoznavanje i medjusobno prihvatanje nego kad uzimaš tabula rasa bebicu.

 

No, svakako, ako si se već opredelio za rasu, onda ništa, ali ja bih uvek savetovao udomljavanje. Neko siroto napušteno stvorenje sa ulice će umeti da ceni svoj novi dom.

Edited by Bujodrag
Link to comment

ne treba mu odrastao pas, ne treba mu tudji pas, nego beba. on nikad nije imao psa, ne zna sta je pas. beba, tvoj pas. 

svaki pas kog uzme jednako je pas, bez ozbira na to da li je s ulice ili kupljen. 

 

 

ja da mogu da zivim s psom, imala bih retriverku, srednju pudlu i borderkolijku, tri devojcice da se zezamo i nadmudrujemo, i jednu belgijsku ovcarku da nas cuva :D

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...