Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

За ретривере сам чуо овде, а за пудле нисам, али ми делује логично, јер их људи не капирају као псе и очекују да знају све сами од себе. А и да признам да не знам зашто су предлози овде лоши, па ме занима шта би цмрљ препоручила као доброг пса за дете.

Edited by Lrd
Link to comment

Koje rase se smatraju za rase sa najvecom verovatnocom da ce napasti i ujesti coveka (posebno decu):1. cau cau2. Nemacki ovcar3. pit bul4. akita inu5. rotvajler6. doberman7. terijeri8. civaveKoje rase se preporucuju za porodice sa malom decom1. Labrador retriver2. vajmarski pticar3. vizla4. engleski spanijel5. njufaundlend6. nemacki kratkodlaki pticar7. Chesapeake retriver8. lesi9. zlatni retriver10. baset11. engleski buldogTekst preuzet sa sajta Balkan Kinology

Link to comment
...
Je l' pričamo ozbiljno ili smo babe koje tračare preko ograde?Ne znam ni odakle bih počeo da se smejem ovoj budalaštini. Da li od pitanja ko je istraživao i na kom uzorku, da dovodim u pitanje rase "terijeri" ili "lesi", od činjenice da je neko napisao da je nemački ovčar loš pas za...bilo šta ili do toga da neko preporučuje basete ili buldoge za decu. Mislim, ovo je toliko besmisleno da je ispod nivoa komentarisanja, bez uvrede.
Link to comment

ja imam engleskog bigla i mogu da kazem da to uopste nisu psi za decu, agrsivni su, konstatno nadrkani i spremni za fajt i mrze decu. ja sam mog morao da vezem za lanac na terasi inace bi mi realno odgrizao nogudakle dragi roditelji, ne uzmajte bigla ni za zivu glavu, ako vam vase dete ista znaci. u protivnom naravno, samo napred

Link to comment
ma ne vredjam se, neam pojma, samo sam preneo tekst :)vise o anketi ne znam, pogledaj na njihovom sajtu, ako te bas zanima
A jebi ga, ja napisao iz svog iskustva i iz iskustva ljudi koje poznajem. Besmisleno je potpuno to što si preneo, za ovakve rezultate bi morao da imaš validan uzorak ljudi koji su imali decu pa doveli ove rase, pa ih ti psi ujedali a oni to prijavili da bi se sakupilo u bilo šta iole relevantno.
ja imam engleskog bigla i mogu da kazem da to uopste nisu psi za decu, agrsivni su, konstatno nadrkani i spremni za fajt i mrze decu. ja sam mog morao da vezem za lanac na terasi inace bi mi realno odgrizao nogudakle dragi roditelji, ne uzmajte bigla ni za zivu glavu, ako vam vase dete ista znaci. u protivnom naravno, samo napred
Da, kriva je rasa. Samo ti veži kera za lanac, viš' da oće da grize, naopaka rasa ko je takvom napravi.
Link to comment

da ne pominjem da mi cincila zivi u konstatnom strahu da ce biti pojedena. cak je potisnula i primarni strah da ce biti odrana i pretvorena u muf. valjda je ovaj istripovao da je ovaj zec ili sta limislim sta da pricam, slika ce reci hiljadu recizver.jpg

Edited by sherman
Link to comment
A jebi ga, ja napisao iz svog iskustva i iz iskustva ljudi koje poznajem. Besmisleno je potpuno to što si preneo, za ovakve rezultate bi morao da imaš validan uzorak ljudi koji su imali decu pa doveli ove rase, pa ih ti psi ujedali a oni to prijavili da bi se sakupilo u bilo šta iole relevantno.
pa pazi, ja procitao nesto malo oko te studije, reklo bi se da nije neozbiljna i da jeste na velikom uzorku radjena. na zalost, trenutno je pao sajt balkan kinology, ali pogledaj i sam ovih dana.a jebi ga sad ti :D, tvoje iskustvo, plus ljudi koje ti poznajes a imaju i pse i decu - koliko je to ljudi ukupno, 5-6?@shermanbrate kakva zver, ja to ni na terasi ne bi drzo, bilo bi me stra da ne provali unutra kad zaspim :wub: Edited by aram
Link to comment

mene je kao klinca napao komsijski vucjak, mislim da je falilo pola sekunde da me prikolje. sutradan je zavrsio u novosadskom supu-u. a ja sam se upisao u cega.p.s. nije ni cudo da cincila zivi u strahu. koja neman :ph34r: .

Edited by Lancia
Link to comment

Као псолог, који је до сад имао разне врсте паса, а сад имам једног (форумаш Луј, јавља се на овом топику), без икаквог устезања ти могу препоручити да не избегаваш ни нерасне псе, илити мешанце, у већем проценту ћеш наићи на еволутивну памет и рационално понашање без испада.Ипак, ако је реч о расним псима, то зависи од узраста твог детета. Генерално, што је дете веће и разумније, лакше прихвата одговорности око кућног љубимца и онда можеш узети захтевнију расу. Ако је мало, узимај већег пса - никад неће напасти дете. А имаш и лење псе који се мрдну пар пута дневно, остатак варе и хрчу, мопс, рецимо.Ипак, одлука је твоја

Link to comment
pa pazi, ja procitao nesto malo oko te studije, reklo bi se da nije neozbiljna i da jeste na velikom uzorku radjena. na zalost, trenutno je pao sajt balkan kinology, ali pogledaj i sam ovih dana.a jebi ga sad ti :D, tvoje iskustvo, plus ljudi koje ti poznajes a imaju i pse i decu - koliko je to ljudi ukupno, 5-6?
Pa jeste, ali moja iskustva, zatim 5-6 ozbiljnih ljudi, i priče iz prve-druge ruke su za mene verodostojnije nego ovakvo istraživanje, ali pogledaću svakako. Mada "terijeri", "lesi"?...
mene je kao klinca napao komsijski vucjak, mislim da je falilo pola sekunde da me prikolje. sutradan je zavrsio u novosadskom supu-u. a ja sam se upisao u cega.p.s. nije ni cudo da cincila zivi u strahu. koja neman :ph34r: .
Mora da se napravi ogromna razlika između deteta i tuđeg psa i deteta u porodici. A kad je kategorija deteta u porodici, dijametralno suprotne su situacije kada pas kao štene dođe u porodicu sa detetom i kada se dete rodi u porodici sa psom.
Као псолог, који је до сад имао разне врсте паса, а сад имам једног (форумаш Луј, јавља се на овом топику), без икаквог устезања ти могу препоручити да не избегаваш ни нерасне псе, илити мешанце, у већем проценту ћеш наићи на еволутивну памет и рационално понашање без испада.Ипак, ако је реч о расним псима, то зависи од узраста твог детета. Генерално, што је дете веће и разумније, лакше прихвата одговорности око кућног љубимца и онда можеш узети захтевнију расу. Ако је мало, узимај већег пса - никад неће напасти дете. А имаш и лење псе који се мрдну пар пута дневно, остатак варе и хрчу, мопс, рецимо.Ипак, одлука је твоја
Mešanci su u većini slučajeva win-win. :)
Link to comment

e to lesi je na dusu onog ko je prevodio, koliko se secam, studija je americka. na jednom mestu se govori o nekih 50 miliona pasa koji nikada nisu ni pokusali da ujedu coveka.

Link to comment
Mora da se napravi ogromna razlika između deteta i tuđeg psa i deteta u porodici. A kad je kategorija deteta u porodici, dijametralno suprotne su situacije kada pas kao štene dođe u porodicu sa detetom i kada se dete rodi u porodici sa psom.
kako god, mislim sav taj zverinjak koji je u stanju da kidise na decu i ne odaje puno poverenja, ti pticari su zakon, bar dok su klinci manjeg uzrasta.e da, vucjak se zvao Lesi :D
Link to comment
e to lesi je na dusu onog ko je prevodio, koliko se secam, studija je americka. na jednom mestu se govori o nekih 50 miliona pasa koji nikada nisu ni pokusali da ujedu coveka.
Pogledaću. Ako ništa, onda zbog cifre od 50 miliona pasa. Mora da se ispoštuje ekipa koja je sakupila podatke o pedeset miliona pasa. :D
kako god, mislim sav taj zverinjak koji je u stanju da kidise na decu i ne odaje puno poverenja, ti pticari su zakon, bar dok su klinci manjeg uzrasta.
Pazi, ogromna je razlika, dva suprotna pola je to da li je tuđ pas bio agresivan prema nekom van porodice, ili je porodični pas bio agresivan prema članu porodice. Dve različite dimenzije.Nedavno mi kolega došao na posao sa zavijenim prstom, kaže neki pit mu umalo nije odgrizao, ujeo ga do koske. I naravno, svi tu počnu da pričaju o opasnim rasama i kako ih treba regulisati, ali sam ja malo po malo došao do cele priče, odnosno toga da je lik šetao nepoznatim krajem, video nepoznatog psa u nepoznatom dvorištu i nagnuo se preko ograde da mazi psa kog nikad nije video u dvorištu ljudi koje ne poznaje. Jebi ga sad... Edited by Lrd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...