Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ne znam sta da ti kazem, moj komsija je imao dva sina koji su tu bili neko moje derle godiste, sam je rekao da se odrekao voljenog kera, jer se covek zabrinuo da se tako nesto ne ponovi. mislim, dzaba to filozofiranje sa stanovista poznavalaca psece cudi.u principu, ove karakteristike stoje u manje vise svim slicnim tabelama na sajtovima sa psihofizickim karakteristikama kerova. jednostavno psi koji zahtevaju jacu ruku i koji su po prirodi nercici (terijeri) nisu bas zgodni za sitnu decicu.

Link to comment

dok birate pse, obratite paznju i na sledece. u novom sadu je na vise lokacija u toku sistematsko trovanje pasa i drugih zivotinja otrovom za unistavanje glodara stetocina. dok je prvih par dana bilo sumnje da to radi neki pomahnitali psihopata, nakon sto je otrov primecen u vise razlicitih krajeva, sve vise mase konta da je zapravo grad poceo da "resava" pitanje pasa lutalica. sa vise razlicitih strana se spominje kako oni imaju najveci motiv, jer u poslednjih 4-5 godina ne znam koliko miliona su isplatili gradjanima koje su povredile lutalice. osim toga, u svim tim sudskim procesima (koje su izgubili od prvog do poslednjeg, iako je bilo i gomila fingiranih napada, kako bi se samo uzele pare), grad je angazovao i advokate koji su uredno uzeli nekoliko miliona za zastupanje. u prilog takvim sumnjama svakako ide i to da svi nadlezni cute kao picke vec nedelju dana, uz jedno sturo obracanje nekog polupismenog sefa komunalne policije. u planu je organizovanje protesta, ukoliko ga govnjivi mup dozvoli.

Link to comment
mene je kao klinca napao komsijski vucjak
Mene pekinezer i to iz čista mira. Najgadniji pas.Naš mešanac cvili ispred vrata dok mače ne izađe iz kuće. Dugovečni, zdravi mešanci još kada imaju malo gena od nekog ovčarskog psa i da ne prerastu srednju veličinu i to je sve.Od rasnih patuljasti šnaucer. Edited by halloween
Link to comment
Nedavno mi kolega došao na posao sa zavijenim prstom, kaže neki pit mu umalo nije odgrizao, ujeo ga do koske. I naravno, svi tu počnu da pričaju o opasnim rasama i kako ih treba regulisati, ali sam ja malo po malo došao do cele priče, odnosno toga da je lik šetao nepoznatim krajem, video nepoznatog psa u nepoznatom dvorištu i nagnuo se preko ograde da mazi psa kog nikad nije video u dvorištu ljudi koje ne poznaje. Jebi ga sad...
nadam se da pas neće (niti vlasnik, for that matter) neće snositi nikakve posledice zbog ovog..šermane, psić ti je divan :wub: Edited by funk soul sister
Link to comment
ne znam sta da ti kazem, moj komsija je imao dva sina koji su tu bili neko moje derle godiste, sam je rekao da se odrekao voljenog kera, jer se covek zabrinuo da se tako nesto ne ponovi. mislim, dzaba to filozofiranje sa stanovista poznavalaca psece cudi.u principu, ove karakteristike stoje u manje vise svim slicnim tabelama na sajtovima sa psihofizickim karakteristikama kerova. jednostavno psi koji zahtevaju jacu ruku i koji su po prirodi nercici (terijeri) nisu bas zgodni za sitnu decicu.
E, naravno, ima pasa kod kojih mora "da se zna ko je gazda", odnosno pasa kod kojih jednostavno moraju da se ustanove pravila od kojih nikad nema nikakvih ustupanja, stoji. Ja samo hoću da kažem da ako pas ujede člana porodice u kojoj je već ustanovljena brojčana vrednost, to nije do rase nego do vlasnika. U smislu, ako dovedeš dobermana u porodicu i daješ mu da radi šta hoće i kad hoće i onda se posvađate i on nekog ujede ili na nekog zareži, za mene je tu kriv vlasnik, a ne rasa.
nadam se da pas neće (niti vlasnik, for that matter) neće snositi nikakve posledice zbog ovog..
Neće. :) Kolega je mlađi, a i ja sam mu kao nadređeni, pa siroti kolega iz Borče (!) trpi konstantne prozivke od mene i sad ceo kolektiv zna da je on debil, a ne da je pit zao. :D Edited by Lrd
Link to comment

Lrde, koje ti kuče imaš?(btw, kod mene u komšiluk se doselio Betoven. kako je divaaaaan!!! sve bih mu kupila što hoće kakva je to ljubica od psa)

Edited by MayDay
Link to comment
joj što su oni slatki kao štenad! a nije to valjda svinjče, nego baš mišićavo kuče.
MMa to karakterno - jede sve na šta naleti i voli da se valja u blatu i barama. :D A sva je vitka i vretenasta, prava lepojka. :wub:
Link to comment
За ретривере сам чуо овде, а за пудле нисам, али ми делује логично, јер их људи не капирају као псе и очекују да знају све сами од себе. А и да признам да не знам зашто су предлози овде лоши, па ме занима шта би цмрљ препоручила као доброг пса за дете.
mesanci nekih neagresivnih rasa (ako znas sta se mesalo), ako ne znas, onda da deluje pitomo i da ne lici na agresivne;) od rasnih retriveri, labradori, pudle (one se i ne linjaju, eto jos jednog argumenta u njihovu korist), ove manje pse ne znam najbolje, mozda ljudi cesto putuju, za to je zgodno da se ima manji pas. beeva oce psa da se dete igra, ne da mu zadaje glavobolje, bolje da za pocetak nabavi nekog sto sam sve nauci.ne mislim da ce bigl da pojede decu, znam da su dobrocudni i neodoljivi, ali su vekovima pravljeni da gone nesto, zeceve ili pacove ili sta vec, i kad to nesto nanjuse, oni odu. vrlo su teski za dresiranje, beeva je ocigledno neiskusan kuckar, ne verujem da ce u jednoj generaciji promeniti ono sto je vekovima negovano. nemam ja nista protiv biglova nego sam slusala njihove vlasnike po parkovima kako se zale.dzek rasel isto ne, znam jednog izmucenog coveka sto ga seta satima, pa dodje kuci da se odmori, otvori novine da procita, a ovaj se zalece i skace na novine :Dpit bul ne, jer sve i da ga najdobrocudnije vaspitaju, to ce dete nekad morati i da izvede svog psa u setnju, a sta ce pas napolju doziveti kao pretnju sebi ili detetu ne znamo, niti znamo da li ce proraditi njegova priroda, ne prema clanovima porodice, vec prema nekom vani, a dete ce morati da ga drzi. ja se te kombinacije uvek plasim, ne znam sto bi sebi navlacio problem na vrat kad ne mora.ideja je da ako ce da nabavlja rasnog psa, da ga ne bira po lepoti, vec po karakteristikama (svim!). kad jednom vec imas psa znas da su svi psi lepi. pas i dete link za rastopljavanje ako ga niste vec videli (zanemarite ovo o bogu, to je naknadno dodato).
Link to comment

evo par upitnika koji mogu da pomognuupitnik 1upitnik 2nadam se da će pomoći, oko ujedljivosti ili kako se već zove, jednom sam čuo Cezar Milana kako je rekao da su zlatni retriveri prvi u US na listi ujeda, što verovatno ima veze i sa popularnošću raseedit:imaš na YT one emisije animal planeta 101 breed, razgledaj ih možda dobiješ ideju

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...