Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

dobro je da ovo nisam ja napisao, jer bih odmah bio proglasen za koznasta :lol:
Ja sam mislio da je ovo opštepoznata činjenica za sve psologe™ u Srbiji. :)
bigl je pas za decu, bezopasan, a moze da jurca sa i za njima neprestano. ako se kupuje u srbiji zaobici sentu i rumu. pre svega proveri da li dete ima bilo kakvu alergiju povezanu sa psima.
Al' oće bigl da bude i lajav i blesav i da se zatrči preko ulice, mada se za ostalo slažem, bigl je dobar izbor. Ma, u Srbiji treba kupovati samo ako je neko višestruko proveren i ozbiljan odgajivač i znaš mu pse, ili ako neko ko voli pse pravi štence u kućnim uslovima pa ih prodaje dobrim ljudima za pare koje pokrivaju uzgoj šteneta.
labrador i retriver su isto totalno bezopasni i jako pametni.
Iz serije "neko mi je rekao", ovo nije tačno u Srbiji, pošto ima milijardu ovih mutiranih ritrivera i labradora, pa su skroz odlutali. Pričao mi je moj poznanik (drug moje drugarice) da je na nekoj specijalki bila sudija iz Italije i da se zapanjila kako se agresivno ponašaju retriveri kod nas. Edited by Lrd
Link to comment

biglovsko trziste su razorili sverceri, gepekasi, i wannabe odgajivaci koji pare pse sa zdravstvenim manama, sto je zabranjeno. ostalo je svega par pouzdanih odgajivaca (jedna porodica iz kovina, par ljudi iz bg mozda), a mnogi koji su radili tako kao sto kazes batalili su, jer ne mogu da pokriju ni minimum troskova.uzeti psa iz prihvatilista (a da nije stene) za bas malo dete ne znam koliko je ovde dobra odluka. obicno se ne zna da li ce se i kako pas socijalizovati, retko ko radi ozbiljne testove i pripremu pasa za zivot u odredjenoj sredini nakon sto napuste azil.

Edited by garoviks
Link to comment
biglovsko trziste su razorili sverceri, gepekasi, i wannabe odgajivaci koji pare pse sa zdravstvenim manama, sto je zabranjeno. ostalo je svega par pouzdanih odgajivaca (jedna porodica iz kovina, par ljudi iz bg mozda), a mnogi koji su radili tako kao sto kazes batalili su, jer ne mogu da pokriju ni minimum troskova.
Jeste, to je tužno. A ovo što pričaš za biglove, ja mislim da je tako za skoro sve rase. Prodaju se psi koji ne liče ninašta, nemaju nikakve karakterne crte rase, bolešljivi su, raspadaju se...jezivo. To ako malo samo zagrebeš kinologiju kod nas, uhvate te bes i očaj.Inače, što se tiče beevingog pitanja, ako bi se oduzela društvena stigma, ja i dalje iskreno verujem da je pitbul najbolji pas za svako dete koje voli da provodi vreme napolju. Možda ima veze što je u toku mog odrastanja prodefilovalo nekoliko pitova kroz kraj, ali stvarno ne mogu da smislim psa koji je toliko odan, predan, pažljiv i tolerantan prema deci, a da ih toliko voli.
Link to comment

medju najvecim odgajivacima kod nas su kinoloske sudije, i to jedan recimo "gaji" po 5-6 rasa, pa i onu koju npr sudi i ocenjuje. i strategija im je vec jasna, kupi se nekoliko zaista kvalitetnih pasa (obicno iz madjarske, slovacke, ceske), onda oni sluze samo za prikazivanje i stancovanje rodovnika, dok se stenci gepekuju i dovlace sa drugih mesta. "odgajivaci" iz sente, svoje biglice salju u bunkeru autobusa u kartonskim kutijicama.

Link to comment
medju najvecim odgajivacima kod nas su kinoloske sudije, i to jedan recimo "gaji" po 5-6 rasa, pa i onu koju npr sudi i ocenjuje. i strategija im je vec jasna, kupi se nekoliko zaista kvalitetnih pasa (obicno iz madjarske, slovacke, ceske), onda oni sluze samo za prikazivanje i stancovanje rodovnika, dok se stenci gepekuju i dovlace sa drugih mesta. "odgajivaci" iz sente, svoje biglice salju u bunkeru autobusa u kartonskim kutijicama.
Тачно. Ужас. Е, а иначе најбољи пас на свету без премца за стан, децу и породицу је пудла.
Link to comment

retriveri, pudle, kokeri i jazavicari su uvek u godisnjim statistikama ujedanja, uz nemacke ovcare, rotvajlere, dobermane i sl, s tim da su ovi drugi i sluzbeni psi. staforde i pitbul terijere ja licno ne bih imao, pogotovo ne kao prvog psa, ali je cinjenica da su prema deci jako pazljivi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...