Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ne slažem se sa garoviksom da to treba da se čeka, te osnovne komande (stani, dođi, fuj, čekaj, ne, mesto) nisu ozbiljan rad i to kuče treba što pre da nauči. Moje je do petog meseca znalo sve te stvari.A pogotovo treba što pre da nauči da ne skače, jer je to realno najveća opasnost od velikih pasa.Dve cake tu postoje. Ako skače na tebe, možeš da ga uhvatiš za šape i stisneš dok ne cvilne i ne siđe. Druga je da ga zgaziš (ne punom težinom) na zadnju šapu kad skače.To sve ako ne zna "ne". Ja sam svoju učio pozitivnim ohrabrenjem. Kada uradi šta treba, "bravo" i zasladica (ili komadić psećeg slatkiša, ili mikro komadići pilećeg parizera, tek da oseti ukus), i to je to. Samo ne treba gubiti živce, pas će pre ili kasnije uraditi šta se od njega traži.I najvažnije, stvarno, stvarno ne treba mnogo vremena za rad sa psom. Pola sata dnevno je maltene i previše za kućne pse, a desetak minuta je sasvim dovoljno. Ako nemaš ni to, pet minuta dnevno (ali stvarno dnevno) radi posao.Bombona. :wub: 'Ajde jednu fotku anfas, molim te.
mislio sam na rad sa profesionalnim dreserom, koji podrazumeva i boravak psa kod njega i sl. kod kuce se naravno moze i pozeljno je, raditi od pocetka.
Link to comment

sada je filbi setao pse po brdu i kuckari tvrde da je u delu parka iznad steve todorovica ka ul. petra martinovica bacen otrov. po opisu lici na onaj brzodelujuci koji se valjda zove kerozan. filbi me je zamolio da i ovde to postujem.ja sam sasrata i sutra nabavljam korpu i za drugog psa.

Link to comment
mislio sam na rad sa profesionalnim dreserom, koji podrazumeva i boravak psa kod njega i sl. kod kuce se naravno moze i pozeljno je, raditi od pocetka.
Za dresera se slažemo. :)
sada je filbi setao pse po brdu i kuckari tvrde da je u delu parka iznad steve todorovica ka ul. petra martinovica bacen otrov. po opisu lici na onaj brzodelujuci koji se valjda zove kerozan. filbi me je zamolio da i ovde to postujem.ja sam sasrata i sutra nabavljam korpu i za drugog psa.
Ako je taj kreozan, to je jarko žut otrov i njegova prodaja bi trebalo da je ograničena. Osim za životinje, otrovan je i za ljude i dovoljno je da ga neko udahne da bi se otrovao. Tako da bi trebalo obavestiti policiju, ona može da sazna kome je šta prodato jer moraju da se daju lični podaci kada se kupuuje.
Link to comment

kreozan je zabranjen, i ne moze se naci u slobodnoj prodaji u srbiji, ali moze u bosni npr. to je stariji herbicid pa zivotinje imaju malo vise vremena nego sa novim rodenticidima koji deluju vec za 30ak sekundi. jedan pas koji je umro u ns, prve znake je pokazao vec posle 10 sekundi, a posle par minuta koliko je trebalo do veta, bio je mrtav. inace, u vezi sa pricama porodica-deca-zivotinje, ("setaj dete umesto psa" i odvratnog umobolnog nastupa gomile ljudi na raznim portalima, pa i licno prema vlasnicima zivotinja, od kada je trovanje postalo sistematsko u ns), u ovom trovackom divljanju bez psa je ostala i porodica sa zenom u osmom mesecu trudnoce. za dvoje ljudi pouzdano znam da su ostavili sve obaveze sa strane, i traze trovaca da mu iscupaju grkljan.

Link to comment

pa ne, to je recenica koju zene, muskarci, parovi, cesto slusaju u novom sadu dok setaju zivotinje. od sasvim nepoznatih prolaznika, onako usput. sad je jos vise rabe, narocito oni koji podrzavaju trovanje, a realno, ima ih mnogo vise nego sto bi se iko nadao.

Edited by garoviks
Link to comment
pa ne, to je recenica koju zene, muskarci, parovi, cesto slusaju u novom sadu dok setaju zivotinje. od sasvim nepoznatih prolaznika, onako usput. sad je jos vise rabe, narocito oni koji podrzavaju trovanje, a realno, ima ih mnogo vise nego sto bi se iko nadao.
jbt, ja imam problem da razumem ovo, dobacuju ti nepoznati ljudi na ulici "setaj dete umesto psa", i kako se reaguje na ovo?
Link to comment
jbt, ja imam problem da razumem ovo, dobacuju ti nepoznati ljudi na ulici "setaj dete umesto psa", i kako se reaguje na ovo?
"drz ga"izvinjavam se zbog neslane sale, ali ovde su stvari zaista postale zajebane. mrznja prema slabijima poprima zastrasujuce razmere. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...