Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Jebote ja koji nemam pojma o ovome mogu samo da se smrznem od količine divljaštva i ošljarenja na ovom snimku.

 

Link to comment
3 minutes ago, foto said:

spooky, apsolutno ti verujem. ne mogu da vidim video, a zakljucak sam izvukao iz fotki.

 

p.s.

imam veoma slicno gradiliste u ulici. udarili su toliko sprajcova, ne samo u coskove nego i poprecke jame i sve to u dva nivoa. nije nesto sto se cesto vidja.

Promenio sam link, jer je prvi video bio uklonjen u rekordnom roku, a ako i ovaj izbrisu, jbg trazite sami "trenutak kada se zgrada na vracaru urusila" i slicne pretrage. Originalni video je vertikalni i ima oko 2 minuta.

Edited by Spooky
Link to comment
3 hours ago, morgana said:

 

o, pa ne moze to bas tako. ali uvijek moze da sagradi vecu zgradu s vise stambenih jedinica i one prekobrojne uzme sebi.

 

Upravo. Plan je verovatno da napravi novu zgradu, postojecim stanarima da vece i bolje stanove, ostatak uzme za sebe i proda, a sve to predstavi kao izvinjenje i nadoknadu stanarima. Jebi ga, mi smo pod okupacijom kriminalnog sljama. Ovde kod mene na Terazijama neki naprdnjak je otvorio restoran u kojem pici ziva muzika svaki dan, sinoc je terao do pola tri ujutru. Meni ne smeta previse jer mi je radna soba s te strane ali nekim mojim komsijama je terasa tog sranja bukvalno ispod prozora spavacih soba. Zvali su i komunalnu i policiju vise puta, u medjuvremenu su prestali jer ih ovi odjebu svaki put. Jednostavno mu ne mogu nista. Ubrzo ce poceti i da upadaju u stanove koji im se dopadnu, za sada ih samo potkopavaju da bi ih se dokopali.

  • +1 7
Link to comment
23 minutes ago, harper said:

 

Upravo. Plan je verovatno da napravi novu zgradu, postojecim stanarima da vece i bolje stanove, ostatak uzme za sebe i proda, a sve to predstavi kao izvinjenje i nadoknadu stanarima. Jebi ga, mi smo pod okupacijom kriminalnog sljama. Ovde kod mene na Terazijama neki naprdnjak je otvorio restoran u kojem pici ziva muzika svaki dan, sinoc je terao do pola tri ujutru. Meni ne smeta previse jer mi je radna soba s te strane ali nekim mojim komsijama je terasa tog sranja bukvalno ispod prozora spavacih soba. Zvali su i komunalnu i policiju vise puta, u medjuvremenu su prestali jer ih ovi odjebu svaki put. Jednostavno mu ne mogu nista. Ubrzo ce poceti i da upadaju u stanove koji im se dopadnu, za sada ih samo potkopavaju da bi ih se dokopali.

meni se sve vishe mota po pameti neshto slichno ovome, da uz kvalitetnu spregu drzavnih i para sluzbi, oni mogu polako da krenu da uzimaju shta im se svidja, ali bash bukvalno. oni i jesu bash bukvalni, nema tu mnogo finoce i finesa :unsure:

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Jumanji said:

Ali covek sto viče u snimku "uzeću pistolj i sve ću da vas pobijem"... tako će na kraju i da bude ovde.

 

slazem se

nije mi jasno kako sns banda ne shvata da ljudi nece moci bas sve da istrpe.

Link to comment

Može naš čovek svašta da istrpi, empirijski dokazano 92-93.  A kome se ne sviđa može 10 puta lakše da ode odavde nego tada.

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, morgana said:

 

slazem se

nije mi jasno kako sns banda ne shvata da ljudi nece moci bas sve da istrpe.

 

Bahatost i zdrav razum najcesce ne idu ruku pod ruku. Vidjali smo vec ovo po Srbiji devedesetih. Vucicev manir u menadzmentu je da reaguje na jedan od hiljadu ovakvih slucajeva, one koji se pojave u medijima i dignu veliku prasinu, pojavi se kao veliki spasilac i zastitnik malog coveka i to onda tabloidi razglase na sva zvona. To traje i trajace jos neko vreme a onda ce gomilanje ovih 999 slucajeva koji ne dobiju Vucicevu paznju poceti da ga kostaju. Za to ipak treba dosta vremena.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Bahatost i zdrav razum najcesce ne idu ruku pod ruku. Vidjali smo vec ovo po Srbiji devedesetih. Vucicev manir u menadzmentu je da reaguje na jedan od hiljadu ovakvih slucajeva, one koji se pojave u medijima i dignu veliku prasinu, pojavi se kao veliki spasilac i zastitnik malog coveka i to onda tabloidi razglase na sva zvona. To traje i trajace jos neko vreme a onda ce gomilanje ovih 999 slucajeva koji ne dobiju Vucicevu paznju poceti da ga kostaju. Za to ipak treba dosta vremena.

 

 

vjerovatno. s tim da devedesete i ovo sad nisu ista vrsta nadrazaja na nervni sistem koliko god da su devedesete naravno bile mnogo gore nego danasnjica. ovo sad je kao da nekoga supruznik, kolega, komsija kljuca nekom sitnicom godinama, kinji ga i doticnom jednom pukne i u afektu mu otvori glavu.

  • +1 2
Link to comment



A kome se ne sviđa može 10 puta lakše da ode odavde nego tada.


Ovi na vlasti se ne plaše dok je ovo na snazi.
Ko god može će da beži odavde, i treba da beži.
Ostaće ljudi ubijeni u pojam, koje možeš da mesiš kao testo...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ljudi, imam dosta iskustva u radu sa investitorima. Nije to ni blizu tako crno kako predstavljate.

 

Naravno da kao i svuda ima klinaca koji bi da progutaju više nego što mogu da zinu i za postojanje te balavurdije kriva je korumpirana država i njeni propisi. Ali, u preko 95% slučajeva, investitori zaziru od bilo kakvog, i najmanjeg konflikta sa građanima jer njih svaki zastoj može dovesti skoro do bankrota, te plaćaju sve i ne pitaju. Na svaku primedbu nastoje da odgovore. 

 

Za to postoje najmanje dva razloga - prvi je upravo korumpirana inspekcija koja im svaku uslugu iznova naplaćuje i jedva čeka pritužbu građana da još neku hiljadu sune u džep; i drugi, što oni nemaju predstavu ko je sa druge strane - ljudi su najčešće potpuno preplašeni količinom novca koji je u igri i za par desetina hiljada evra su spremni na sve, pa se utuke vade za svaku sitnicu, pretnje sevaju sa svih strana, meša se u to i ko treba i ko ne treba, jednostavno je to preterani stres za većinu učesnika te su reakcije sasvim nepredvidive; prosečan investitor radi sa velikom količinom novca i jednostavno mu takvi šumovi nisu potrebni.

 

Osnovni problem beogradske gradnje je što se ne ruše cela naselja i grade ponovo - nove ulice, novi kvartovi, nova infrastruktura, već se samo trpa na mesto starih, bez reda i plana.

  • +1 1
Link to comment

Ima dve vrste investitora, oni koji su povezani sa vlašću jako čvrsto i oni koji nemaju baš čvrste veze...

 

Ovi drugi su iz Aprilove priče i ima ih mnogo više od prvih... Ali ovi prvi su oni protiv kojih ne moze tako lako, koje baš briga za gradjane i proteste...

  • +1 3
Link to comment
Ljudi, imam dosta iskustva u radu sa investitorima. Nije to ni blizu tako crno kako predstavljate.
 
Naravno da kao i svuda ima klinaca koji bi da progutaju više nego što mogu da zinu i za postojanje te balavurdije kriva je korumpirana država i njeni propisi. Ali, u preko 95% slučajeva, investitori zaziru od bilo kakvog, i najmanjeg konflikta sa građanima jer njih svaki zastoj može dovesti skoro do bankrota, te plaćaju sve i ne pitaju. Na svaku primedbu nastoje da odgovore. 
 
Za to postoje najmanje dva razloga - prvi je upravo korumpirana inspekcija koja im svaku uslugu iznova naplaćuje i jedva čeka pritužbu građana da još neku hiljadu sune u džep; i drugi, što oni nemaju predstavu ko je sa druge strane - ljudi su najčešće potpuno preplašeni količinom novca koji je u igri i za par desetina hiljada evra su spremni na sve, pa se utuke vade za svaku sitnicu, pretnje sevaju sa svih strana, meša se u to i ko treba i ko ne treba, jednostavno je to preterani stres za većinu učesnika te su reakcije sasvim nepredvidive; prosečan investitor radi sa velikom količinom novca i jednostavno mu takvi šumovi nisu potrebni.
 
Osnovni problem beogradske gradnje je što se ne ruše cela naselja i grade ponovo - nove ulice, novi kvartovi, nova infrastruktura, već se samo trpa na mesto starih, bez reda i plana.
To sad da li zaziru od konflikta sa građanima, ili potkupe inspekciju i ostale organe države, pa onda kad se "građanin" buni, oni mu kažu "meni je država dozvolila" svede se na isto.
Siguran sam da taj investitor[emoji769] neće reći:
Imam papir od inspektora. Jeste da sam ga vodio na ručak i tu mu tutnuo kovertu sa kintom, ali imam papir.
Ja prvi uvek kažem da je "druga strana" kad se ljudi bune, država tj uprava ili kako je već zovemo.
Ali nemojmo "normalizovati" ponašanje biznismena koji u kalkulaciju ubacuje stavku "kinta za inspektora i ostale u opštini".

Dakle on ako potplaćuje zna da to što radi nije zakonito...








... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...