Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Đilas je pre 2012 besneo jer mu je Zavod za zaštitu spomenika blokirao neku ideju koju je imao za gradnju tamo. Ali samo je besneo i odustao. Nije smenio direktora zavoda...

Link to comment

Do sad bi i oni izracunali da ovako nesto  donosi vise para nego ono moderno sranje.

 

... i da za delic kusura mogu da smene bilo koga ko zasmeta i/ili promene zakon.

Edited by jimi
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Đilas je pre 2012 besneo jer mu je Zavod za zaštitu spomenika blokirao neku ideju koju je imao za gradnju tamo. Ali samo je besneo i odustao. Nije smenio direktora zavoda...

Kad je nema problem solving skills... :(

Link to comment
Do sad bi i oni izracunali da ovako nesto  donosi vise para nego ono moderno sranje.
Pa mogli subi tada da izračunaju, što pokvario im se digitron?







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, jimi said:

Do sad bi i oni izracunali da ovako nesto  donosi vise para nego ono moderno sranje.

A možda bi, da su sotali, počeli i da streljaju i kolju...

  • Haha 2
Link to comment

Meni je najbolje to što sam se kao klinac godinama pitao ko je napravio onu ogromnu crna zgradu na Bulevaru u NS i što sada ovo kod Kalemegdana radi isti investitor.

Baš 0% osećaja za estetiku i okruženje.

Link to comment

moderno sranje je bilo super i izgledalo smisleno u odnosu na kalemegdan. k district je cista generika, bezvezan je, tijesan, isti kao xy drugih novogradnji u bgd, nema dobar prilaz, nema dovoljno javnih povrsina, nema jebeno nista da opravda cijenu kvadrata i drustvenu cijenu.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa mogli subi tada da izračunaju, što pokvario im se digitron?







... Shiit has hit the fan
 

 

5 minutes ago, Hamlet Strašni said:

A možda bi, da su sotali, počeli i da streljaju i kolju...

Dosao Toma, pokvario digitron i poceo da strelja i kolje. Za to vreme Vucic bezbrazno preuzeo sve projekte i klepa nikad vece pare.

Link to comment

Ako pricate o onom projektu zahe hadid, nit je bio manjih gabarita nit je bio smisleniji. To je to, samo su tim slimastim formama ma renderima pokusali da zamazu kolika je to zapravo zgradurina.

445580832.jpg

Arch2O-beko-masterplan-zaha-hadid-architects-11-2400x1500.jpg

Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

moderno sranje je bilo super i izgledalo smisleno u odnosu na kalemegdan. k district je cista generika, bezvezan je, tijesan, isti kao xy drugih novogradnji u bgd, nema dobar prilaz, nema dovoljno javnih povrsina, nema jebeno nista da opravda cijenu kvadrata i drustvenu cijenu.

Super i smislerno je mozda moglo da bude na nekom drugom mestu. Na ovom je podjednako nakazno. Poenta je u pogledu. Podjednako ga kvare i Tadiceva cokolada i Vucicevo govno.

  • +1 2
Link to comment

Dobio sam obaveštenje od Parking servisa da moram da platim kaznu zbog parkiranja. Ja sam poslao poruku na 9112 na vreme ali sam ukucao registraciju bez BG :frust:

Jos je istekao onaj rok da se plati upola kazne.

 

Sta mogu sada da radim? Da li ima efekta da ih zovem, pisem mejl, pravim skrinsot poruke, itd? Oni znaju da je sa mog broja uplacen parking, samo sto ne mogu da povezu sa konkretnom tablicom, razumljivo. 

Link to comment

Zovi. Nama su ponistili pre par nedelja kaznu za auto jer je greskom placena pogresna zona. stigla kazna ali posle razgovora i slanja printskrina su stornirali i rekli "pazite od sada više"... ne znači da će uspeti ali nije bez presedana :)

Edited by Далибор
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment



Ako pricate o onom projektu zahe hadid, nit je bio manjih gabarita nit je bio smisleniji. To je to, samo su tim slimastim formama ma renderima pokusali da zamazu kolika je to zapravo zgradurina.


hajde nekaje neko na renderu napravio da neshto izgleda manje, od big meka naovamo ja to nisam videla :dry:

a shto se to nije zidalo? :unsure:



sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:


 

hajde nekaje neko na renderu napravio da neshto izgleda manje, od big meka naovamo ja to nisam videla :dry:

a shto se to nije zidalo? :unsure:



sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Na arhitektonskim renderima za projekte po BG se sve uvek pravi da izgleda manje, prostranije, humanije, stave neku neralnu perspektivu, skroz izduzenu i izdeformisanu pa mislis bice otvorenog prostora, pa kad bude gotovo kasno rodjaci evo bilo na renderu vidite da je sve po projektu :D Obrati paznju na one rendere na tablama na gradilistima, pa pogledaj sta zapravo nice. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...