Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Pa ako pod parkom podrazumevas zabetoniranu povrsinu u kojoj ce da budu dva tri tanka drveta i par zardinjera i sluzice da ljudi koji rade u toj zgradi izadju na pus pauzu, da bice park.

Link to comment
43 minutes ago, napadaj said:

@Tihajeza

Što taj emodži? Meni tako rečeno iz dobrog izvora.

 

Verovatno nisi iz struke...

U najboljem slučaju će biti ovako nešto

 

istockphoto-842476002-612x612.jpg

 

edit: i to u žardinjeri

Edited by Tihajeza
Link to comment

Nisam iz tehničke, to jeste tačno, ali znam osobu koja zna detalje i kaže da neće biti ta standardna priča sa tri kvadrata trave i jednim drvcetom.

Link to comment

Izvođač je odradio jednu poznatu luksuznu zgradu u skorije vreme, ispoštovan je projekat u celosti koliko znam. Malopre sam skapirao da poznajem njihovu šeficu pravne službe, baš ću da je pitam za plan.

Link to comment

Render trpi svašta. Meni je pripravnica zalepila na render zgrade u jednoj beogradskoj ulici neki baobab, sa sve lijanama koje vise sa krošnje, a stablo mu zauzima jedno tri parking mesta. Jerbo joj se dojmilo, izgleda lepo.

 

Neću da tvrdim, nisam videla projekat, ali na tu kvadraturu zahteva se prilično veliki broj parking mesta, i to bude podzemna garaža, koju ne možeš da spakuješ samo ispod zgrade, nego koristiš i deo parcele. A u toj zoni obično se dobija kao uslov "do 90% zauzetosti parcele podzemnim etažama". U to ne ulaze šipovi, pa realno tla bude 5%. Ako bude park, cenim da će dominirati žardinjere na ploči koja poklapa podzemnu garažu.

 

 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, msv said:

Tako je i nacrtano na renderima.

 

Render služi da se slika svidi investitoru kad treba da plati projekat, i javnosti da bi se pokazivalo jal po televizijama ako je nešto krupno jal javnim uvidima, bilbordima, panoima...

Rastinje oko zgrade se filuje ko torta, mnogo lepo ispadne.

  • +1 2
Link to comment

Inače, to po idiotskom Zakonu ne bi bilo kažnjivo, jer Komunalna milicija ne priznaje snimke, već mora lično da se uveri.

Edited by Malkmus
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...