Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Bor ima smolu.. ako se ne varam.

 

Ukoliko se ta smola topi na odredjenoj temperaturi..moze da se proba opcija sa papirom preko smole koji se greje peglom. 

Ali prvo uzeti uzorak smole i testirati da li se topi.

 

 

Bilo koji aceton, etar, benzin..moze da sjebe i lak na limariji .

Link to comment
23 minutes ago, djordje geprat said:

to i ja htedoh da pitam.

 

i još nešto, vezano za genijalnosi oko sjebavanja vozila:

 

imate li savet ako da skinem vosak koji mi je sa bora pokapao na karoseriju.

meni je pre koju nedelju kapnuo na glavu, to je sa par sekundi trljanja uspešno rešio apotekarski benzin

sad, ja bi probao kako taj benzin deluje na farbu i lak na nekom nevidljivom mestu, pa ako se ništa ne primeti...

 

ako se vidi onda bi probao sa onim pištoljem pod pritiskom, pa polir ako ostane senka

Link to comment
16 minutes ago, francuski sobar said:

Jel vi baš nikad niste parkirali gde se ne sme lol mislim šta da vama neko kola tako

 

Jedna priča je kad se pogrešno parkiraš na razumno vreme, a druga je kad ostaviš kombi od očajne firme tako da niko dva dana ne može da pešice prođe tim delom Kneza Miloša a da ne izađe na kolovoz, što je tamo malčice rizično, od čega je čitava plejada korisinih saveta i potekla.

Link to comment

Kombi ostavio bahati slabo plaćen radnik, očajnu firmu zabole za stanje svog vozila i bez da mu radiš nešto.
Nije kul uništavati imovinu već naterati nekoga da propati. Dakle uzeti mu vreme, naterati ga da radi, kao kaznu.
 

Zalepiti one papirne nalepnice što se kidaju kad ih odlepljuješ po sred šoferke.
Ruje su imali onaj stop bahatom parkiranju sa istom forom. Čini mi se da je neko pokušao slično kod nas.

Link to comment

Pa sad. Gea se trti sa odličnim vozilima, ali im ne pada na pamet da organizuju neku garažu za njih. A imaju jednu večito praznu u Sarajevskoj, ali ovo im je jeftinije, tu se ne plaća nikakav parking.

 

A ideja ti je dobra, takvih nalepnica imam na tone.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
1 hour ago, francuski sobar said:

Nije predratna slika, mislim most a i modeli kupaćih :tongue:  mada verujem da je kupalište bilo isto.

Bice da si u pravu.

Radi se o skenu 1 stare razglednice, ja je zbog necega vodim pod 1940, ali me buni ono Editions francophiles na posleratnoj razglednici...

Postoje citave serije razglednica tog izdavaca koje datiraju jos od pre WW1.

Inace, kupaliste jeste isto i bilo aktuelno sve do koliko znam dobre polovine 60-ih, mislim da se vodilo kao Lido: pamte se cak skokovi sa Brankovog/Mosta Kralja Aleksandra sa cijeg prilaza sa NBg strane je, kako mi se cini, fotografija i snimljena...

Link to comment
7 hours ago, francuski sobar said:

Nije predratna slika, mislim most a i modeli kupaćih :tongue:  mada verujem da je kupalište bilo isto.

 

 

recimo da je iz šezdesetih.

Quote

STARI SAVSKI MOST - STARI TRAMVAJSKI MOST

Most koji spaja Autobusku stanicu i Staro Sajmište izgradili su Nemci u Drugom svetskom ratu (1942), nameravajući da ga postave na Tisi kod Žablja.

Most je obnavljan od 1964. do 1969. godine. Stubove, od oko 40 šipova od hrastovine, dužine deset, a prečnika oko 30 santimetara su postavili Danci.

Oko šipova su pobijene čelične šipke Larsen talpe, a između šipova je uliven beton.

beogradski mostovi

na istom sajtu ima i ovo

 

Quote

Vremeplov - Kako su se Beograđani nekada borili sa letnjim vrućinama? Najveća gradska plaža nalazila se blizu današnjeg Muzeja savremene umetnosti.

Kada pomisle na kupanje u reci, većini Beograđana je danas prva asocijacija Ada. Ipak, osamdesetak godina ranije izbor bi im bila "Nica", ali ne ona francuska, već beogradska - prva prestonička plaža na Savi.

Nekada je najveće beogradsko kupalište, preteča Savskog jezera i Ade Ciganlije bila plaža Nica. Pre Drugog svetskog rata, ova plaža nalazila se na mestu današnjeg šetališta, na prostoru od Brankovog mosta do Ušća.

Ovaj deo postao je najpoznatija gradska plaža i pre prelaska Mosta kralja Aleksandra (preteče Brankovog mosta) na drugu, levu savsku obalu. To je bio jedini drumski most u predratno vreme i on je vodio ka najlepšem kupalištu koje je nazvano po jedinoj ondašnjoj kafani koja je postojala na tom prostoru - Nica. Ona se nalazila u blizini današnjeg restorana Ušće i Muzeja savremene umetnosti, dakle, tokom 20. veka tu je stalno bila kafana.

da, smola od borovine je u pitanju. jednom sam probao sa benzinom, oštetio farbu. drugi put sam zgulio budžu skalpelom pa ostatak probao da skinem vodom, ferijem i sunđerom pa napravio riseve. onda batalio. astra je ionako izgrebna granjem. 

 

izvin'te na skretanju s beogradsih dešavanja.

Edited by djordje geprat
Link to comment
9 hours ago, Kenjeee said:

Kombi ostavio bahati slabo plaćen radnik, očajnu firmu zabole za stanje svog vozila i bez da mu radiš nešto.
Nije kul uništavati imovinu već naterati nekoga da propati. Dakle uzeti mu vreme, naterati ga da radi, kao kaznu.
 

Zalepiti one papirne nalepnice što se kidaju kad ih odlepljuješ po sred šoferke.
Ruje su imali onaj stop bahatom parkiranju sa istom forom. Čini mi se da je neko pokušao slično kod nas.

Nikada se ne bih iskaljivao na radnom coveku :D: stao gde mu je najblize, najlakse da istovari, kupi burek, saceka se, grad je to, guzva, gazde pritisle, rokovi...

Doduse, u svim skitanjima diljem Srbije i CG, po mom iskustvu daleko su najbahatiji i najbezobrazniji vozaci upravo kombija i narocito onih manjih dostavnih vozila, Citroen Berlingo, Renault Cangaroo, ima valjda i Skoda neki model: valjda je rezon, vozim tudje, gazdino, jebemliga...

 

Inace, nalepnice slicne onim ruskim su dobra ideja, toliko dobra da bi njome mogao da se pozabavi neki NDMBG ili kako se vec bese zovu...

Mada nesto sumnjam da bi neka komunalna skocila u zastitu privatne svojine...

Link to comment

Te Ruje su imale rvace u svojim redovima, imao je ko da ih brani kad vazduh zamirise na batine. 

 

Nesto ne razumem..nije da te optuzujem..ali, zar nije neophodno da imaju neki razlog zasto su te digli..Sliku kao dokaz. Nisi isao u obracun sa njima ?

Link to comment
23 minutes ago, namenski said:

Razumem zasto si bio ljut i razumem zasto je Pauk odneo samo tvoja kola ali na pocetku te ulice ima znak za zabranu parkiranja tako da nisi u pravu

On 9.9.2020. at 10:55, namenski said:

znaka za zabranu nema

 

https://www.google.com/maps/@44.8441127,20.4147053,3a,75y,142.44h,69.53t/data=!3m6!1e1!3m4!1sLBnA4LUKy1cg_le_CVGWlQ!2e0!7i13312!8i6656

Link to comment

uf, jel' to ovo sa desne strane sa znakom izlepljenim koječim. šta kažeš, "nikome ne smeta". pa stoje parkirani na trotoaru što je samo po sebi prekršaj. a pešaci piče kolovozom, onaj s detetom, recimo. to treba sve dnevno skupljati.

Link to comment
8 minutes ago, djeneralche said:

Razumem zasto si bio ljut i razumem zasto je Pauk odneo samo tvoja kola ali na pocetku te ulice ima znak za zabranu parkiranja tako da nisi u pravu

On 9.9.2020. at 10:55, namenski said:

Ja ga se ne secam, ne sporim.

U mom se slucaju radilo o:

https://www.google.com/maps/@44.8435382,20.4149841,3a,75y,143.5h,80.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1sp87u_ji1MT_oHhI1CwIWKw!2e0!7i13312!8i6656

Dakle donjem, sirem delu ulice, sto naravno ne menja stvar kada je znak u pitanju, i ako se radi o razlici od oko 100-ak metara.

I naravno da ne bih pravio pitanje da se ne radi o cistoj ljudskoj zlobi, pozivanju pauka zarad auta coveka koji 'nije nas'.

Covek, nicim ugrozen, ostecen, koga nije mrzelo da okrene telefon i tipuje bas taj i taj auto.

I ni jedan jedini drugi u nizu, auto izvadjen kao zub...

Usput, na papiru nije pisalo 'parkiran na nedozvoljenom mestu, zabrana parkiranja, znak, taj rad...', nego doslovno 'parkiranje na trotoaru'

I odnet samo 1 auto od sigurno najmanje 30-ak koji popodne i uvece stoje uredno parkirani i za svih 5 meseci koje sam u kraju silom prilika proveo, pauk ni jedan jedini put nije prosao, a kamoli intervenisao.

U sustini i sve u svemu - glupost.

Ali, jebiga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...