Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

da li je glupost ili nije - ovde pricamo o ukusima, drugo komentari koje sma videla na onom site-u nisu tako negativniu poslednjih 5-6 godina nije napravljeno puno zgrada (u Lux) koje nisu od stakla, lako je za odrzavanje, kancelarije su svetle i lepo je raditi u njima.da, nalazim da je diskretna, nepretenciozna, da, nalazim da ce mozda sasvim lepo da se uklopi u sadashnje okruzenje a buduce zgrade ce mozda biti slicnog stilain kraju, planovi su SIGURNO bili predstavljeni javno i znam da je bilo moguce dati primedbe. sad je gotovo i ruzna pa ruzna, tu je.glupost prvog reda.... sto volim tako te diplomatske, civilizovane i ragumetovane komentare <_<
Moj komentar na tvoj post nije uperen na to da li se tebi svidja zgrada ili ne, to je stvar (ne)ukusa, vec na besmisleno uvazavanje jednog zdanja jer se navodno diskretno uklapa u jad i bedu okoline (koju btw. cine Skupstina, Pionirski park, Posta...). To sto negde u nekom kraju grada ili sveta dobro izgleda neka staklena zgrada, znaci da je nesto uradjeno plaski i uz postovanje sklada sa okolinom, sto ovde nije slucaj. To tvoje SIGURNO je toliko transparentno uvek bilo da su Beogradjani odusevljeni sto su dobili Prokop i pola posecenog Hajd parka, unistenu Karadjordjevu ulicu i okolinu i da ne nabrajam dalje.Tvoj post je bio daleko manje civilizovan.
Link to comment
Moj komentar na tvoj post nije uperen na to da li se tebi svidja zgrada ili ne, to je stvar (ne)ukusa, vec na besmisleno uvazavanje jednog zdanja jer se navodno diskretno uklapa u jad i bedu okoline (koju btw. cine Skupstina, Pionirski park, Posta...). To sto negde u nekom kraju grada ili sveta dobro izgleda neka staklena zgrada, znaci da je nesto uradjeno plaski i uz postovanje sklada sa okolinom, sto ovde nije slucaj. To tvoje SIGURNO je toliko transparentno uvek bilo da su Beogradjani odusevljeni sto su dobili Prokop i pola posecenog Hajd parka, unistenu Karadjordjevu ulicu i okolinu i da ne nabrajam dalje.Tvoj post je bio daleko manje civilizovan.
ja nikom nisam rekla da mu je mishljenje "glupost" drugo, na fotografijama se lepo vide zgrade okolo, ne one koje su prekoputa i koje su lepetrece, malo sam se bavila tim Beogradom (priznajem - stracila slavno 5-6 godina svog zivota) i znam, na zalost da se i nekada MOGLO a tek sada MOZE uticati na rad vlasti, narocito kad su takvi projekti u pitanjuto shto takav *projekat* trazi jako puno vremena, strpljenja i zivaca - to je vec druga stvar.mnogo, mnogo je lakse reci na kraju kako nista ne valja nego uraditi nesto da se stvari promene.EDIT: cool, ok RUZNA je i ja sam sarkasticna, ukus mi je uzasan i stavovi su mi glupi i naivnipobedio sia sad laku noc odoh da spavam Edited by msmodesty
Link to comment

...meni je staklo omiljeni materijal, ali ne ono ogavno ogledalsko od pre 50 godina kao sa interkonta, koje kod nas ocigledno ne izlazi iz mode...i, vrlo mi sumnjivo deluju argumenti tipa 'ne uklapa se u arhitektonsku celinu', zato sto je to prvi izgovor svih beogradskih dusebriznika, koji zele da zadrze poziciju u kojoj jedini projektuju objekte na reprezentativnim lokacijama...zato ce gradska galerija da nikne nikada (sva u staklu, ogromna i lepa)...problem u beogradu je sto nema konkursa i sto ljudi sa parama koji dobijaju lokacije, naprosto, grade preruzne objekte...

Link to comment
...meni je staklo omiljeni materijal, ali ne ono ogavno ogledalsko od pre 50 godina kao sa interkonta, koje kod nas ocigledno ne izlazi iz mode...i, vrlo mi sumnjivo deluju argumenti tipa 'ne uklapa se u arhitektonsku celinu', zato sto je to prvi izgovor svih beogradskih dusebriznika, koji zele da zadrze poziciju u kojoj jedini projektuju objekte na reprezentativnim lokacijama...zato ce gradska galerija da nikne nikada (sva u staklu, ogromna i lepa)...problem u beogradu je sto nema konkursa i sto ljudi sa parama koji dobijaju lokacije, naprosto, grade preruzne objekte...
Treba ipak praviti razliku kad se radi sa staklom, da li je u pitanju staro ili novo gradsko jezgro, shodno tome nije prirodno odvaliti ciste geometrijske forme kad u blizini imas zdanja drugih arhitektonskih linija Edited by Lancia
Link to comment

...nisam strucnjak i arhitekturu procenjujem sa lepo mi-ruzno mi i ima smisla-nema smisla ideja...samo napominjem da nema konkursa, samim tim ni razlicitih ideja, kreativnosti i lepih objekata......kazu da u beogradu ima dva lobija, potpuno suprotstavljena po pitanju izgleda nbg-a (a verovano i ostalih delova) i gradnje visokih objekata, mada ne znam ko pripada kojoj grupi...ali iskreno navijam da prevlada ekipa koja ce izgraditi par stospratnica na ono malo slobodnih i velikih parcela koje su ostale prazne...

Link to comment

heh, ja odustala i od lepo-ruzno kriterijuma... sad me plasi sto gledam po gradu novoizgradjene zgrade (one obicne, stambene) koje uzasno brzo (< 10 god, ako ja nesto nisam prezupcila) propadnu... deluju kao dronjave i vlagom nacete krsine...

Link to comment
in kraju, planovi su SIGURNO bili predstavljeni javno i znam da je bilo moguce dati primedbe. sad je gotovo i ruzna pa ruzna, tu je.
Pa o tome se najvecim delom i radi. Ovo su predstavljeni planovi: http://www.beobuild.rs/read.php/64.htmlUopste nije tako los projekat. To jeste jezik moderne arhitekture, iako bi bilo mnogo bolje da je i BG dobio neku varijantu praskih Ginger i Fred-a. Ali, i kod projekta koji ne zasluzuje vise od ocene "solidan" nisu ispostovani ni forma (projekat je imao tih nekoliko zanimljivih forica), ni materijali. I sada imamo poveliku zgradu koja je dva koplja ispod onoga sto se ocekivalo.
Link to comment
Pa o tome se najvecim delom i radi. Ovo su predstavljeni planovi: http://www.beobuild.rs/read.php/64.htmlUopste nije tako los projekat. To jeste jezik moderne arhitekture, iako bi bilo mnogo bolje da je i BG dobio neku varijantu praskih Ginger i Fred-a. Ali, i kod projekta koji ne zasluzuje vise od ocene "solidan" nisu ispostovani ni forma (projekat je imao tih nekoliko zanimljivih forica), ni materijali. I sada imamo poveliku zgradu koja je dva koplja ispod onoga sto se ocekivalo.
da li postoji mogucnost da se izvodjac kazni zato shto nije postovao planove?
Link to comment

totemsko drvo na uglu kralja milutina (#23) i njegoseve (#17)!na bagremu pribodeni listovi obimno iscrtani hemijskom olovkom,sa raznom tematikom.od sentimentalnog podsecanja na sloveniju i prvu devojku,misticno ilustrovano detaljima tajlandskih hramova, sa nazivom pesme pistolj u zenskim gacama.zatim su predstavljene ideje panslavizma, crtez ruskog petoglavog hrama sa natpisima rusa i pravosl. srba 275 miliona,zastava kg + lada, srbija i cccp.sa jednog lista daljinu sozrcaje milos obilic kanonizovan kao beavis i butthead..sve je fiksirano raznobojnim pribadacama, jednom preparirano zebom (!),vasarski raskoshnom ukosnicom, dopunjeno razglednicama svajcarskog chaleta..твин пикс форэва.

Link to comment

Bulevar kralja Aleksandra, kod kafane Zlatni opanak.Crtez, hemijskom olovkom, prikazivao je Drazu Mihailovica, prvog srpskog gerilca, neka srpska slobodna brda, i sve tako. U donjem desnom uglu stihovi Dzonija Stulica: "Poljska u mom srcu, u mom srcu mazurka, Poljska nije nikad, nije nikad dala kvislinga".Drugi list, ista ulica prikazuje Nelsona Mandelu, uz divljenje slobodi koja sada vlada u JAR-u. Ovo je ikonografski povezano sa okupacijom Kosova i zakletvom na povratak u svetu Pristinu.Prijavljujte vidjenja, ljudi.

Link to comment

Zna li se šta će se raditi s Bigzom (koji će takođe raditi Pera MPC Matić), samo rekonstrukcija enterijera pretpostavljam (kao u slučaju CK) pošto bi to trebalo da je pod zašitom?

Link to comment
Zna li se šta će se raditi s Bigzom (koji će takođe raditi Pera MPC Matić), samo rekonstrukcija enterijera pretpostavljam (kao u slučaju CK) pošto bi to trebalo da je pod zašitom?
Pod zastitom cega je BIGZ?? Ja sam se kao mali plasio te zgrade.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...