Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

jbte el vam nije lakse da odete na ugao kneza milosa i bulevara i vidite sta se zida. nekad se pricalo o nekakvom jebenom sheratonu, a sad je nesto iz dijapazona pere matica.

Link to comment
jbte el vam nije lakse da odete na ugao kneza milosa i bulevara i vidite sta se zida. nekad se pricalo o nekakvom jebenom sheratonu, a sad je nesto iz dijapazona pere matica.
U bre, koji si drkadzija, bas mi je lako da preplivam 6000 km.
Link to comment

Zgrada Tri lista duvana i nije toliko lose izgledala na renderima. I nije problem da u sred grada tik pored nekih bitnih zgrada imamo primere dobre moderne arhitekture. Problem je sto je i ovaj projekat kao toliki drugi u gradu isfusherisan na najgori nacin. Ta zgrada koja nastaje na tom uglu je u najboljoj tradiciji almatovsko-bakuovske arhitekture iz 1990-tih.

Link to comment

Postoji staklo i staklo :lol: A ovo ogledalsko staklo je bas onako krsh. Onaj Staklenac na Trgu ce se nekada mozda i biti srusen, ovaj nece nikad. S druge strane, Veranova zgrada u ne znam ni ja kom bloku ce imati providna stakla i bice jedna od najlepsih zgrada na NBG.

Link to comment
Postoji staklo i staklo :lol: A ovo ogledalsko staklo je bas onako krsh. Onaj Staklenac na Trgu ce se nekada mozda i biti srusen, ovaj nece nikad. S druge strane, Veranova zgrada u ne znam ni ja kom bloku ce imati providna stakla i bice jedna od najlepsih zgrada na NBG.
Naravno, npr. stakla na zgradi JDP-a su fenomenalna, ali ova su skroz jadna. Kao tranzicioni trzni centar, a ne zgrada na takvom mestu.
Link to comment

koliko vidim, zgrada jos nije zavrsena, da sacekamo kraj pa da joj sudimo? verujem ja da su ocekivanja u Srbiji ovek jako velika ali nije ni prosek los.meni se cini da se savrseno se uklapa u jad i bedu okolinih zgrada i nalazim da je cak i diskretna za mesto i potrebe iskoristilo se najvise od tog prostora (koji je, predpostavljam bio jako skup)

Link to comment
koliko vidim, zgrada jos nije zavrsena, da sacekamo kraj pa da joj sudimo? verujem ja da su ocekivanja u Srbiji ovek jako velika ali nije ni prosek los.meni se cini da se savrseno se uklapa u jad i bedu okolinih zgrada i nalazim da je cak i diskretna za mesto i potrebe iskoristilo se najvise od tog prostora (koji je, predpostavljam bio jako skup)
Ovu zgradu moze da zavrsi neki Merlin od arhitekte i ucini je carobno lepom. Sto se ocekivanja javnosti tice, valjda su svuda ista (citaj, velika) kad je u pitanju reprezentativan prostor u centru grada. Tamo gde ti zivis verovatno nije tako(??).Ovo za uklapanje u jad i bedu, ako je cinizam, ne lezi uz prvu recenicu. Ako nije, onda je glupost prvog reda, podseca me na intervjuisanje ekipe koja je radila onu staklenu rugobu uz Narodno pozoriste a prekoputa Muzeja. Na pitanje zasto bas staklo, kad se ne uklapa u arhitektonsku celinu a i sam je centar grada, majstori odgovaraju kako prave diskretnu zgradu u kojoj ce se ogledati ostala lepsa zdanja i kako se njihovo delo ustvari nece ni videti. Na sledece pitanje, zasto pravite nesto a da se ne vidi, niksu ni odgovorili.Beograd ne moze nesto da se pohvali lepim zdanjima, a i ono sto ima, vecinom je unisteno sto nebrigom, sto katastrofalnom urbanistickom politikom. I ova zgrada je samo slika i prilika kako oni koji odlucuju o urbanizmu i arhitektonskim resenjima ili nemaju pojma ili ih zabole...
Link to comment
Ovu zgradu moze da zavrsi neki Merlin od arhitekte i ucini je carobno lepom. Sto se ocekivanja javnosti tice, valjda su svuda ista (citaj, velika) kad je u pitanju reprezentativan prostor u centru grada. Tamo gde ti zivis verovatno nije tako(??).Ovo za uklapanje u jad i bedu, ako je cinizam, ne lezi uz prvu recenicu. Ako nije, onda je glupost prvog reda, podseca me na intervjuisanje ekipe koja je radila onu staklenu rugobu uz Narodno pozoriste a prekoputa Muzeja. Na pitanje zasto bas staklo, kad se ne uklapa u arhitektonsku celinu a i sam je centar grada, majstori odgovaraju kako prave diskretnu zgradu u kojoj ce se ogledati ostala lepsa zdanja i kako se njihovo delo ustvari nece ni videti. Na sledece pitanje, zasto pravite nesto a da se ne vidi, niksu ni odgovorili.Beograd ne moze nesto da se pohvali lepim zdanjima, a i ono sto ima, vecinom je unisteno sto nebrigom, sto katastrofalnom urbanistickom politikom. I ova zgrada je samo slika i prilika kako oni koji odlucuju o urbanizmu i arhitektonskim resenjima ili nemaju pojma ili ih zabole...
da li je glupost ili nije - ovde pricamo o ukusima, drugo komentari koje sma videla na onom site-u nisu tako negativni (nisam ja jedina luda)u poslednjih 5-6 godina nije napravljeno puno zgrada (u Lux) koje nisu od stakla, lako je za odrzavanje, kancelarije su svetle i lepo je raditi u njima.da, nalazim da je diskretna, nepretenciozna, da, nalazim da ce mozda sasvim lepo da se uklopi u sadashnje okruzenje a buduce zgrade ce mozda biti slicnog stilain kraju, planovi su SIGURNO bili predstavljeni javno i znam da je bilo moguce dati primedbe. sad je gotovo i ruzna pa ruzna, tu je.EDIT - opet se vracam na to obaveze *odgovornih gradjana*! svako ima pravo da trazi racune, planove, uslove tendera mnogo, mnogo pre nego sto projekat pocne. ne svidja vam se projekat - dajte primedbe! ovako - ti argumenti "oni koji odlucuju o urbanizmu...." nista ne znace, kukanje kako *NEKO* drugi sve pogresno radi a mi sedimo i gledamo i govorimo - ruzno, pa ruzno - ne vodi nicemu.Disclaimer - nisi mi ti Lancia bio jedina inspiracija za ovo shto sam napisala. defetizam koji provejava u postovima me ...nervira.inace, za zgradu - ok, cool, ruzna je!glupost prvog reda.... sto volim tako te diplomatske, civilizovane i argumetovane komentare <_< Edited by msmodesty
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...