Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

vec to sto su autobuska i zeleznicka stanica u strogom centru grada
AS i ZS i mogu da budu u centru, samo sto je potrebno dolazno odlazni saobracaj regulisati dobro i dobro prikljuciti na ostale puteve. E sad, sto je u BG zapecak sa svim tim, pa od AS do autoputa ti treba pola h za 3km, to je opet dio sireg problema zvan infrastruktura i losa organizacija saobracaja.troll onCini mi se da ce da se prica o teskom metrou a da ce da se gradi laki. Uvijek ljudima bolje zvuce veliki projekti tipa autoput i teski metro nego bilo sta drugo, a nije red da se nesto gradi a da nema politike i njenih poena u tome. Institucije Srbije bi vecu korist napravile da obnove 500km magistralnih puteva koji vape za tim nego sto se bakcu sa autoputem ka jugu po kome nema ko da ide. Tako i ova prica sa metroom. Ljepse zvuci teski bez obzira na upitnu benefit i kostanje. Da se isplati graditi teski sumnjam da se vec neke ino firme ne bi nudile.troll off Edited by beeva
Link to comment
  • 2 weeks later...
ima donekle poente u ovom tejinom stavu, ali je ona to naopako postavila > nije problematicno to gde se nalaze ustanove u koje nebeogradjani dolaze, vec to sto su autobuska i zeleznicka stanica u strogom centru grada.
železnička i autobuska stanica treba da budu u centru grada. pogledaj mape gradova. ono što ne treba to je ono što se šlepuje uz njih: radionice, magacini, ....bolnice treba da budu van centra. ekstremni primeri su bolnica u tiršovoj, porodilište u mom kraju, urološka u birčaninovoj i institut u palmotićevoj. idealno mesto za izmeštanje svih njih i još nekih je ona topčiderska padina na kojoj se oduvek baškari sada na tom mestu nepotrebna garda.
Link to comment
železnička i autobuska stanica treba da budu u centru grada. pogledaj mape gradova. ono što ne treba to je ono što se šlepuje uz njih: radionice, magacini, ....bolnice treba da budu van centra. ekstremni primeri su bolnica u tiršovoj, porodilište u mom kraju, urološka u birčaninovoj i institut u palmotićevoj. idealno mesto za izmeštanje svih njih i još nekih je ona topčiderska padina na kojoj se oduvek baškari sada na tom mestu nepotrebna garda.
Ne bih se slozio da Beograd treba da ima autobusku i zeleznicku stanicu u centru grada. Mislim da bi bilo bolje da postoje 3 para autobuska/zeleznicka stanica na obodu grada, a da gradskim saobracajem (drumskim ili sinskim) budu dobro povezane sa centrom grada. Ako bi stanice bile jedna negde na kraj Zemuna ili u Batajnici, druga negde preko Dunava, u Pancevu, Borci ili Krnjaci, i jedna negde u Resniku, Zelezniku ili tako negde autobusi ne bi morali da ulaze u grad i napravili bi bar malo rasterecenje saobracaja. Zeleznicka pruga kroz grad bi bila izuzetno dobra pocetna infrastruktura za metro, a dobili bi i jedan ekstra most, kao i prilaz Savi i Dunavu.
Link to comment

ovo sa železničkom je završena priča. a za autobusku.... pa vidi, ko dolazi iz vojvodine, može da izađe u zemunu/novom beogradu ako mu je zgodno. nekako mi se čini da je manja šteta da autobus sa putnicima grune pravo u centar umesto onog istovar/čekanje/utovar gde došli putnici često i ne znaju sistem kupovine karata.možda glupo zvuči ali ja bih autobusku stanicu postavio na mestu sadašnje železniče i---- pravac mostar. direktno. ili od mostara.

Link to comment

možda i jeste. šta znam. za železničku vidi se. ova druga je u nekim papirima. nekad davno, bile su predviđene dve. jedna kod buvljaka, druga na autokomandi. pa se promenilo. zanima me kako će da organizuju lokalni gradski prevoz. znam da ovi iz podavalja pizde što se iskrcavaju na trošarini a da oni s konjarnika pizde kada im vrčinci i drugi s korpama utrčavaju u autobus. ovde je običaj da ako biraš, biraš lošije ili gluplje.

Link to comment

Ma znam da je to skoro zavrsena prica, mada nista nije pocelo da se radi. Ovo pisem da ubijem vreme sta bi bilo da se je u ovu kucu nesto pitam (a ne pitam se). Takodje smatram da je autobuska stanica na buvljaku primer teskog idiotluka jer se time samo trose pare i ama bas nista ne postize. Jasno je da bi ova moja prica mogla da zazivi tek kad Beograd bude imao funkcionalnu obilaznicu. Dosadasnji radovi na Prokopu i u ovoj mojoj viziji nisu uzaludni zato sto to moze da bude stanica na kojoj se ukrstaju tri linije metroa.Sto se tice utovara/istovara pridoslica iz kojekakvih sela, nije problem Beograda i Beogradjana sto oni ne znaju gde se kupuje karta nego njihov i oni o tome treba da brinu, a nadlezna beogradska sluzba treba da im obezbedi da mogu na jednostavan nacin da kupe kartu na odgovarajucem mestu.

Edited by Delija67
Link to comment
Sto se tice utovara/istovara pridoslica iz kojekakvih sela, nije problem Beograda i Beogradjana sto oni ne znaju gde se kupuje karta nego njihov i oni o tome treba da brinu
U stvari jeste problem Beograda i Beograđana. Valjda svaki grad koji drži do sebe treba da ima jasno objašnjeno (u ovom slučaju makar na latiničnom srpskom i engleskom) kako posetioci mogu kroz njega da se kreću, gde da kupe karte, i, eventualno, gde sve te linije prevoza idu i kada. Npr. da ja ne znam sistem u Beogradu, kao posetiocu iz grada gde to funkcioniše drugačije palo bi mi na pamet da treba da ubacim žeton u kutiju kod vožača i da tražim od nje(ga) kartu za transfer. A žeton bih tražio da kupim u stanici metroa. I tu bi mi propala teorija. :lol: ...U Sarajevu na okretnicama trolejbusa strancima osoblje gradskog prevoza često saopšti da je prevoz besplatan (No tikeeeec, noooo tikeeeec!), a ovi, što ne bi kad im odgovara, 'poveruju', a onda nayebu jer ih na prvoj stanici strefi kontrola. EDIT: Bio odsutan iz škole kad su nas učili da se što ne piše šte. Edited by crveni autobus
Link to comment

Sa ovim se slazem. Treba na svim mestima gde posetilac dolazi u grad (aerodrom, pristanista, autobuske, zeleznicke stanice, naplatne rampe na autoputu) da postoji neki info salter gde onaj ko dolazi moze da se informise o svemu sto ga interesuje u gradu, da moze da kupi plan grada, neki suvenir...Ipak smatram da Beograd treba uredjivati tako da prvenstveno odgovara Beogradjanima, a oni koji iz bilo kog razloga dolaze treba da se prilagode Beogradu, a ne Beograd njima.

Link to comment
Ipak smatram da Beograd treba uredjivati tako da prvenstveno odgovara Beogradjanima, a oni koji iz bilo kog razloga dolaze treba da se prilagode Beogradu, a ne Beograd njima.
Ma ja samo kažem da Beograđanima jedino može da odgovara da je njihov grad accessible i easy to navigate za posetioce. Jer ti posetioci će Beograđanima ostaviti svoje pare, a znamo da su pare trenutačno prilagodljive.
Link to comment

I sa ovim se slazem, ali to nikako ne podrazumeva izmestanje aerodroma na Terazije zato sto tako posetiocima vise odgovara. Takodje ne podrazumeva upotrebu engleskog jezika u stampanoj verziji van turistickih brosura.

Link to comment
I sa ovim se slazem, ali to nikako ne podrazumeva izmestanje aerodroma na Terazije zato sto tako posetiocima vise odgovara. Takodje ne podrazumeva upotrebu engleskog jezika u stampanoj verziji van turistickih brosura.
ja sam za :lol:
Link to comment

Možda može da se sredi da avioni sleću na krov Prokopa, a autobusi da dolaze u podrum. 3 in 1. ...što se tiče ovog s izmeštanjem železničke i autobuske stanice, to možda ima nekog smisla u gradovima gde postoji razvijen metro sistem. Inače, zaista ne vidim kako Beograđanima više odgovara da voz hvataju u Prokopu nego u Savskom amfiteatru. U daleko najvećem broju velikih svetskih gradova u kojima sam bio, najveći deo železničkih stanica se nalazi u centru grada, nekad užem, nekad širem. Ovo se odnosi i na Evropu i na Severnu Ameriku. Slabo se sećam da bilo koji od gradova koji bi Beograd voleo da bude kad poraste ima železničku stanicu u Prokopu, a autobusku na buvljaku. EDIT: Omaklo mi se "železnićku". :lol:

Edited by crveni autobus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...