Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

kakav tender, več su postavljena mesta sa strujom za te bilborde. svuda po centu ih ima. sigurno se i zna ko je to "dobio" na 25 godina.
Stara je vest, no meni zanimljivo ovo za podzemne...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
10 hours ago, djordje geprat said:

ostalo sam izbrisao da ne arčim prostor.

vidi, ja znam da je naš "doprinos" zagađenju minoran u odnosu na ostali, svet. svestan sam da kad odem u lidl i tamo gurnem u kolica upakovan sir, salamu, slaninu, meso.............umesto da to kupim rinfuzno, da vučem više plastike nego što je neophodno. za početak, hajde da uradimo ovo što hazard kaže.da nosimo ceger pa da sve to već upakovano u plastiku gurnemo u njega a ne u još jednu ili više plastika. hajde da na pijaci odbijemo ljubaznu piljaricu koja nam nudi plastiku da u nju zapakuje dve glavice belog luka ili vezu peršuna. u liliju mi nude kesu da u nju stavim kutiju aspirina. mogu i u džep. nije problem.

 

gadim se kupovine vina ili piva u plastici. izbegavam i pivo u konzervi. ne konzumiram obojenu zašećerenu vodicu u dvolitarkama. voleo bih da dekretom (dekretom inače sve odlučuju - utovar / istovar) narede otkup konzervi kao u hrvatskoj.

 

sada ću da napišem nešto kao matora drtina. sećam se da su studenti donosili mleko u staklenim flašama pred stanove. sećam se da sam sa ocem išao u bakalnicu i u papirnim kesama dobijao rinfuz robu i to stavljao u ceger. no, stara dobra vremena bila su grozna.

 

danas, zbog ovoliko plastike pizdim jer ne mogu da je gledam pa je skupljam povremeno u zelene džakove u parkiću u rakovici i ovde u selu duž puta. ne mogu da gledam kako ruži krajolik.

 

eto. 

 

Ne uzimam niti koristim bilo kakve plasticne kese u prodavnici vec dobrih deset godina. Stvari koje kupim stavim u ranac, a ono sto pretekne u ceger™.

 

Kad kupujem na pijaci u BG-u i dobijem kesu za to, vratim se kuci sa 10x manje plastike nego kad kupujem u prodavnici. Hajde onda za pocetak da izbacimo ono sto stvarno generise plasticno djubre, umesto sto se bavimo kozmetikom poput kesa.

Link to comment

Bolje početi od nečega, pa makar bila i sitnica, nego ne počinjati jer - kozmetika.

 

Dakle, hajmo u prvoj iteraciji zabraniti plastične kese koje se prodaju na kasi.

Pa u drugoj plastične kutije u kojima se drži lakokvarljiva roba. Od nečeg se mora početi - po mom mišljenju je bolje ovako nego odmah pa u vugla.

 

Plus, niko ne razmišlja o proizvođačima tih kesa i plastika, kako će im ova zabrana ugasiti biznis.

Treba i njima dati vremena da se adaptiraju i promene delatnost

Link to comment
14 hours ago, Arkadija said:

kakav tender, več su postavljena mesta sa strujom za te bilborde. svuda po centu ih ima. sigurno se i zna ko je to "dobio" na 25 godina.

 

meni instalirali jedan prekoputa zgrade. komšijama koji gledaju direktno u nj je popriličan light show

 

ovaj rad otprilike

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Venom said:

 

Ne uzimam niti koristim bilo kakve plasticne kese u prodavnici vec dobrih deset godina. Stvari koje kupim stavim u ranac, a ono sto pretekne u ceger™.

 

Kad kupujem na pijaci u BG-u i dobijem kesu za to, vratim se kuci sa 10x manje plastike nego kad kupujem u prodavnici. Hajde onda za pocetak da izbacimo ono sto stvarno generise plasticno djubre, umesto sto se bavimo kozmetikom poput kesa.

super. i ja se trudim da uzmem plastične kese.

bilo bi dobro da popričamo o ovom tvom a boldovanom. (kako mrzim ovo uvođenje engleštine gde ne treba - jel' odgovarajuće podebljano ili zamašćeno?

 

ja, na prime,r smatram da bi trebalo udariti po plastičnim flašama. pominjao sam to no, nije na odmet da se ponovi:

u aranđelovcu u "fortuni" gledam pakovanje makedonskog vina od 2 litra. u lepoj bokastoj sa ručicom flaši košta 399 RSD. to isto u plastičnom balonu košta 299 RSD. neka ovo u plastici košta isto. akcizom. da ne dužim.

Link to comment
16 minutes ago, MortimerBrewster said:

 

meni instalirali jedan prekoputa zgrade. komšijama koji gledaju direktno u nj je popriličan light show

 

ovaj rad otprilike

 

 

 

 

Da li ti stanari mogu da se žale nekoj inspekciji na "svetlosno" zagađenje?
 

Link to comment
 
Da li ti stanari mogu da se žale nekoj inspekciji na "svetlosno" zagađenje?
 
Mogu, bilo je par slučajeva da su skidani reflektori koji je "široko" bacao svetlo na neku reklamu koja bila na fasadi...
Mislim da će ovo teško da izguraju...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

na jednoj benzinskoj stanici su uspeli skinuti zato što nije imala građevinsku dozvolu

 

razmatrao sam  i ovo gepratovo rešenje, ali tu možeš oštetiti samo deo ekrana, ali ne i ceo. tipa kamen bi rešio 1/50 od cele površine jer je to više nezavisnih delova pa bi se lako popravilo

Link to comment
  Da li ti stanari mogu da se žale nekoj inspekciji na "svetlosno" zagađenje?     

 

 

moze, moj otac je pobedio pre 10 godina "djilasov" bilbord posle 2 godine borbe. problem je shto je u tom trenutku zakon o svetlu bio iz 1962 i nije menjan i nije obuhvatao modernu rasvetu koja nominalno ne zrachi mnogo, ali ubija u glavu ko svemirski brod. i shto je pola komshija vecheralo na svetlu bilborda tvrdeci nishta nishta nije strashno srbi...  znachi moze ali complicado. znachi 2 godine za bilbord. nije chak bio ni bilbord nego ona plastika sa lampama okolo. opshtina zemun, inspekcija, policija, veshtaci, pa opet u krug... 

svako koga je video rekao je shto ne spustite roletne ili odete na drugi deo stana blink.png . sedeli smo za trpezarijskim stolom ko zombiji na granici da jedni drugima jedemo mozak rolf.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

pa. s obzirom da to vesić postavlja i rentira, mrka kapa da će biti efekta ako se žališ gradskoj vesićevoj inspekciji, gradskim vesićevim veštacima i komunalnoj vesićevoj miliciji.

 

ostaje ovo bubino 

Quote

svako koga je video rekao je shto ne spustite roletne ili odete na drugi deo stana 

zbog čega smo tu gde jesmo i zbog čega će On i kamarila dugo da vladaju

ili

ono moje s prethodne strane, uz fantomku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...