Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

47 minutes ago, hazard said:

 

Kao što rekoh, čini mi se da se zabrana ne odnosi na te kesice kojima nosiš do kase, jer njih do sada nisu naplaćivali. Možda grešim.

 

U Portlandu npr. gde su plastične kese zabranjene, u samoposluzi pakuješ voće i povrće u papirne kesice i tako ih nosiš na kasu. To sam radio lično. Osim što kese nisu providne pa kasirnik mora da zaviri unutra da vidi šta je (u Americi se po pravilu meri na kasi, ne meriš ti niti lepiš one etikete, kao u Evropi), nema neke razlike u odnosu na plastične kesice.

 

Jel se naplacuju te papirne kese?

Link to comment
Naručim kauč i ovi ne mogu da mi ga isporuče po danu, nego će da me cimaju noću, a ja noću najčeđće spavam.  Ma važi. To sigurno neće da zaživi.
Da jbte to mi nije palo na pamet?
Al ta zabrana je samo za strogi centar?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Da jbte to mi nije palo na pamet?
Al ta zabrana je samo za strogi centar?



... Shiit has hit the fan...

nema shta da se zivi u strogom centru.

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Naručim kauč i ovi ne mogu da mi ga isporuče po danu, nego će da me cimaju noću, a ja noću najčeđće spavam.  Ma važi. To sigurno neće da zaživi.

 

Meni realno bolje da mi isporuče kauč u 22h, nego da insistiraju da ga donesu u 13h kada sam na poslu...

Link to comment
 

Meni realno bolje da mi isporuče kauč u 22h, nego da insistiraju da ga donesu u 13h kada sam na poslu...

ali mislim da oni neće da drže ljude za isporuku u noćnoj smeni, plus magacin plus...

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

ali mislim da oni neće da drže ljude za isporuku u noćnoj smeni, plus magacin plus...



... Shiit has hit the fan...
 

pa to

valja platiti

Link to comment
Quote

Dragi potrošači,

Od 1. decembra na teritoriji Beograda stupa na snagu izmenjeno rešenje o režimu saobraćaja teretnih i zaprežnih vozila i snabdevanje na teritoriji grada Beograda, koje će u značajnoj meri otežati okolnosti dostave porudžbine.

Celokupna organizacije dostave IDEA Online prodavnice reorganizovana je u skladu s tim, i zato želimo da Vas obavestimo da Vi ni na koji način nećete osetiti ograničenja te odluke.

Želimo da usluga koju Vam pružamo, kao i uvek, bude na vrhunskom niovu. Zato ćemo, kao i do sada, dati sve od sebe da svaka isporuka bude u skladu sa terminom koji ste odabrali.

Ukoliko se ipak, zbog ovih okolnosti, nekada dogodi kašnjenje, molimo Vas da imate razumevanje, i da znate da smo učinili sve da do toga ne dođe.

 

Link to comment

Cinjenica je da vozaci dostavnih vozila umeju da budu veoma bahati, ili da se makar u tom svakodnevnom dostavljanju isuvise opuste, ali isto tako ce ovo samo napraviti probleme obicnim radnicima koji to treba da dostave i prime. Ovde ne govorimo samo o supermarketima, trafikama i STR=ovima koji rade 00-24 ili 06-23, nego o svim trgovinama - i apoteci, i knjizari, i butiku, i pekari. U Beogradu spic pocinje i pre 7 ujutro i mogu da zamislim koji ce haos da nastane kad se gomila kamiona i kombija razmili po gradu i pozaustavlja okolo izmedju 6 i 7, napravice zastoj i krkljanac pre nego sto uopste svane. Takodje, ako je ideja da se dostava i dalje obavlja u jednoj smeni, neki mucenici ce verovatno da razvoze to uvece, pa onda bleje celu noc, pa opet udarnicki od ujutro. Kao sto rekoh, u 95% trgovina nema ko da primi tu robu posle 8 uvece ni pre 7 ujutro, niti vozilo jedne firme moze svima da razveze robu za sat vremena. Pojavice se i problemi u mnogim firmama gde magacini i dostave zavise od komercijale, a radno vreme im je sad potpuno podeljeno. Ideja im svakako nije promisljena.

Tacno mogu da se zamislim da se neko top naprednjacko govedo iznerviralo zato sto svojim vozilom pod rotacijom ne moze da prodje od nekog ko je zaustavio kombi da istovari smokije, zalio Vesicu sta je ovo koji q, a on rekao - sredicemo odmah tu sirotinju, nek nocu i voze i primaju, ko ih jebe.

 

I da - slican problem u tek nesto manjem obimu prave i taksi vozila, koja se zaustave oko stanice. Da ne pricamo i da prave problem samim koriscenjem zute trake nakon sto prepoznati kao vozilo gradskog prevoza, hajde to je neka druga prica, ali i sami blokiraju i ometaju saobracaj u zutoj traci.

Edited by Malvo
Link to comment

nikada ne bih rekao da postoji toliko vesićevih istomisljenika na ovom forumu :D

 

Jbg, i debili znaju da ubodu smislene inicijative, ne mora se protiv svega biti jer oni nesto predlazu. 

Makar ce se bez platicnih kesa lako i lepse ziveti

Link to comment

Hoce kurac. Ranije smo kupovali kilo krastavaca na pijaci koje bi neko stavio u tanku plasticnu kesu. Uskoro cemo se ekoloski osvestiti, pa cemo pojedinacno u plastiku zapakovane krastavce stavljati u tekstilni ceger. Izvanredan napredak. Uopste, srpske prodavnice iz godine u godinu sve vise lice na zapadne - maltene svaki proizvod se u nekoj minimalnoj kolicini pakuje u debelu plastiku za jednokratnu upotrebu: kupis 150g sira, 20g lososa, 100g salame i dodjes kuci sa pola kile plastike koje ces odmah baciti u kantu. Ali makar je sve bilo u tekstilnom cegeru. 

 

gurken-in-plastikfolie.jpg

Edited by Venom
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...