Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

On 11.10.2019. at 21:04, Ayatollah said:

Nisam ni ja, obzirom da sam do guše u poslu ovih dana. Obzirom da im je kao privredna delatnost registrovano kompjutersko programiranje, pretpostavljam da je formalna priča da oni nemaju nikakve veze sa transportom putnika, već da samo razvijaju softverski instrument (aplikaciju) koja služi kao posrednik između njihovih članova koji traže prevoz i onih koji taj prevoz nude, te da u obrnutom smeru posreduju u naknadi troškova tog prevoza i za to uzimaju neki fee od kojeg održavaju aplikaciju (drugim rečima, da oni i nemaju veze sa plaćanjem vozača, već da to plaćanje ide direktno između članova udruženja). Verovatno bi se branili time da članovi udruženja ne prevoze jedni druge na profitnoj osnovi, već na neprofitnoj (npr. kao kada razvoziš prijatelje po gradu, a oni ta daju za gorivo), a da aplikacija samo služi da povezuje članove udruženja, te da tu niko zaista ne zarađuje. 

 

Ova priča je, naravno, bullshit, jer je ovde očigledno pređena granica komercijalne aktivnosti, i jasno je da je u pitanju organizovanje prevoza putnika, i neko ima dobar profit od ovoga. E sada, obzirom da udruženja građana ne mogu da dele profit osnivačima, pretpostavljam da ova dva lika što vode celu priču imaju neke firme koje fakturišu razne usluge Udruženju, i na taj način isisavaju pare iz Udruženja, koje radi na nuli ili blizu nje. To bi bio isti model koji sam video kada sam analizirao EXIT/Sea Dance strukturu pre par godina. 

 

Btw, CAR:GO ništa od ovoga ne bi mogao da radi da nema ozbiljno jaka leđa u deep state-u, tako da ja ne simpatišem njih naročito. Naš ofis je pre tri godine asistirao Uberu u pokušaju da se uđe na ovdašnje tržište po starom zakonu, i bila je vrlo jasna poruka od države da se sa tim ne pokušava. To što Car:Go uopšte postoji i radi je dovoljno jasna poruka da to nije baš skroz čista priča.  

Znači ako sam dobro razumeo Uber je odbijen uz isto obrazloženje pod kojim legalni taksisti traže blokadu rada Car - go. Možemo i jednostavnije - zakon važi za legalne taksiste i Uber, a za Car - go ne. Da li posle svega još neko može da kaže kako nije palo debelo podmazivanje?

Link to comment
Ovo je lično Beb pisao, na koricama spaljene knjige sinoć, dok mu je suza suzu pristizala zbog teške sudbine malog Filipa.
Bebin potpis i pecat, nema dvojbe.

A kad smo vec kod njega...mislim nje, je l bivsa gdja ovo posetila nekog hirurga lepote, neprepoznatljiva bila pre nekoliko meseci, zlobnici rekli od alkohola [emoji849]

4cdc26cc7c2f111060a5b982e11e4467.jpg
Link to comment
Quote

Taksisti su odlučili da prekinu protest nakon sastanka s predsednikom Aleksandrom Vučićem, saopštili su predstavnici taksista.

Bjelić kaže da "naravno da predsednik neće biti u svakodnevnom kontaktu" sa njima, već će biti u kontaktu sa resornim ministrima, ali da imaju poverenja u predsednika.

"Imamo poverenja u predsednika, uverio nas je da imamo poverenja u institucije, nadamo se da neće izneveriti poverenje koje smo mu ukazali“, kaže on.

 

Ajmo sad još malo o grassroots pokretu nezadovoljnih građana koje treba iskoristiti za borbu protiv Vučića :ajde:

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Dobro, ali čemu onda ovaj cirkus, koji su rezultati, šta su se dogovorili, sem da konstatuju da je Aca svemoćan?

 

Quote

Bjelić kaže da će se raditi na tome da se menja slika gradjana o taksistima kroz različite akcije, a o kojima, kako tvrdi, mediji ne izveštavaju.

 

kod mene se to pishe u novchanicama. moze 3 plave?

Link to comment
Just now, Jumanji said:
10 minutes ago, gospa buba said:
a ko mu je gospodja?

Ovo je Ksenija Vucic, bivsa o onog drekavca, ne ovog smutljivca.

a to skorija slika? mozda je zena nashla tu neku svoju srecu? :unsure:

Link to comment
37 minutes ago, Jumanji said:

Hehe, kakva je ovo bagra cccc

A Djiki da vrati koverru od 62k, malo mu onih 600-700 hiljada milijardi miliona

098a35992d2cb81153bb66019680b9f2.jpg

i ovaj je načisto pošandrcao

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...