Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

4 minutes ago, Venom said:

 

 

@James Marshall je pricao o tome na sta postoji pravo i koje su procedure. Ne moze car:go da odluci da su nasli rupu u zakonu, ako im nadlezni kazu da je nisu nasli. Ako se ne slazu, izvolite na sud, kao sto je Uber isao na sud, pa dobio po nosu.

 

Već su otišli na sud, i to u više navrata, koliko znam presuda još nema.

 

A mogli bi tako i taksisti, umesto da nas maltretiraju

Link to comment

I naravno sad je problem "... Što Đilas ovo organizuje, nismo valjda na njega spali..."

Pa jesmo, rođaci "na njega smo spali... "!

Ja sam uvek za ovakve akcije, svugde...

Tako je recimo Vesić ukinuo pozive na razna "otvaranja teretana u parku" itd...

Od kad su mu se u blokovima pojavili građani da ga nešto pitaju...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

I evo ga, AV je zakazao sastanak sa taksistima na kome će ih zamoliti da prekinu sa blokadom Beograda.

Znači eksperiment je završen uspešno. Utvđeno je da bi građani trpeli razne vrste blokade koje traju više dana , ali po 2 sata, dok bi obimnija blokada u trajanju od 3 sata , samo posle 2-3 dana dovela do fizičkog nasilja.

Link to comment
2 hours ago, hazard said:

Ponoviću još jedanput: Car:GO je bio potpuno legalan kao prevoznik (limo servis) dok taksisti nisu izlobirali kod Mihajlovićke da se zakon promeni kako bi se oni zabranili. Šta o tome misle ostali građani, niko ih nije pitao.

 

Car:GO je sada našao rupu u zakonu, i registrovali su se kao udruženje. Ako je to nelegalno, to mora da utvrdi sud, jer jel'te to tako funkcioniše u zemljama gde postoji vladavina prava. Pa neka tužilac pokrene postupak, neka taksisti podnesu krivične prijave, neka pokrenu parnice, unajme advokate...neka podnesu i ustavnu žalbu ako misle da su im prava ugrožena. I tako dalje. Ako su štrajkovali par dana da iskažu svoje nezadovoljstvo, OK, ali neka sada nastave pravnim sredstvima, i prestanu da nam prave na svakodnevnom nivou daaaaleko veću štetu nego što to pravi Car:GO svojim po njima nelegalnim aktivnostima.

 

Je li to taksiste umeju, ili su samo siledžije koje nameravaju da nas i dalje siluju u mozak dok neko siledžijski ne pobije njihovu konkurenciju? Šta oni zapravo žele, da Žandarmerija upadne u Car:GO, zapleni im vozila, da patrolira ulicama i baca u zatvor svakog ko za njih vozi?

 

Rupu u zakonu može svako da pronađe ali u Srbiji niko ne može da otkrivenu rupu eksploatiše tj. od nje profitira bez dozvole aktuelne ekipe koja jaše zemlju. Tako je bilo i pre Vučića, tako je i danas, doduše na steroidima.

 

Da Car:GO ne gura neka dobro pozicionirana ekipa, bili bi zatvoreni odavno. Tzv. sud bi odradio svoj deo zadatka, tzv. mediji svoj deo, ubili bi ih kao zeca u roku od odmah. Pošto i sud i mediji ćute - takođe po zadatku - znači da je Car:GO tu da ostane. To nas dovodi do suštine problema koju je neko već opisao na prethodnim stranama: glavni mafijaški bos sada mora da nađe način da nahrani obe ekipe za šta će mu trebati nedelje ako ne i meseci, onako tupavom i maloumnom. Za to vreme nova ekipa će da ćuti i gura svoje a stara će da teroriše građane jer joj je to standardni modus operandi iz kojeg ne izlaze decenijama. Navikli su da im niko ništa ne može, da mogu da otimaju i pljačkaju levo i desno. Ovo je samo još jedna epizoda, samo što su sad zahvatili ceo grad odjednom pa je i šteta veća.

Link to comment

dakle, vi zaista svi verujete da taksisti nisu istinski nezadovoljni, vec da svi oni, njih vise hiljada na ulice izlaze iskljucivo zbog sukoba na relaciji brnabic--mihajlovic, ili ko je vec u pitanju?

 

dakle, opet, ne govorim da li se slazemo sa njima vec o prostoj cinjenici da li su oni tu(makar solidan deo njih) zato sto istinski smatraju da su ugrozeni ili samo i iskljucivo kao produzena ruka vlasti?

 

ja uopste ne sumnjam da ih neko koristi u svoje svrhe, ali mi je potpuno suludo da su oni vecinom svesno u toj prici

 

i neko se pitao kakvu av ima korist od ovoga

pa bas nikakvu

i to se lako primeti ako se samo na trenutak izadje iz tih unapred nacrtanih okvira gde je zapravo sve igra umnih sns glava

 

i dalje sam ubedjen da se sve ovo moglo i moze iskoristiti za pritisak na vlast

ovako ispada da se gradjani sukobljavajuci se sa taksistima zapravo stavljaju na stranu vlasti i brane je od njih

sto je potpuno suludo

 

i sve, da sam potpuno u krivu,opet nisu ni taksisti, a ni njihovo kako se pise kriminalno obezbedjenje meta za obracun na ulicama

ako je vec prelilo casu i racuna se koliko je ko novca i vremena izgubio zbog protesta taksista, treba krenuti na vladu, jer oni su ti koji trebaju resiti (i) taj problem i gradjania obezbediti osnovne zivotne potrebe u ovom slucaju pravo na kretanje po gradu

a ne lemati se sa taksistima

oni su u najgorem slucaju samo pioni u rukama vlasti

Link to comment

i ako je ocigledno da ce opet sve da stoji satima, da nece biti prevoza, niti na bilo koji nacin moguce kretati se sa jedne na drugu stranu grada, sta kosta trifunovica, obradovica, djilasa, da pozovu gradjane koji su ionako vec u velikom broju "zarobljeni" na ulicama da organizovanu krenu pred vladu/skupstinu/predsednistvo?

 

zasto ne pokusati kanalisati bes gradjna koji u stotinama i hiljadama stoje po stanicama cekajuci prevoz kooji doci nece, ili negde zarobljeni u kolima kancelarij kuci gde god cekajuci da se ulice otvore?

Link to comment

Ne kažem ja da sam siguran da oni "nisu nezadovoljni".

No nezadovoljni su oni uvek i oduvek. Kao i svi mi.
Ali naše nezadovoljstvo nekako nema takvu podršku vlasti i to na nivou ispoljavanja, ne i rešavanja...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
10 minutes ago, pbg12345 said:

dakle, vi zaista svi verujete da taksisti nisu istinski nezadovoljni, vec da svi oni, njih vise hiljada na ulice izlaze iskljucivo zbog sukoba na relaciji brnabic--mihajlovic, ili ko je vec u pitanju?

 

Da, verujemo. Ja npr. verujem da brane svoje pravo da neokupani voze u smrdljivim, raspalim vozilima i drže političku banku dok voze, da staju posred bilo koje ulice i zakrče saobraćaj, da ne daju migavce, da leše korisnike kad god stignu, pogotovo od aerodroma do grada i tako decenijama. Pitaj strance šta im je najnegativniji utisak iz Beograda.

 

Kad bi mi neko stavio nož pod grlo izabrao bi pre da glasam za Vučića nego da ga uz pomoć beogradskih taksista rušim.

Link to comment
4 minutes ago, Anonymous said:

 

Da, verujemo. Ja npr. verujem da brane svoje pravo da neokupani voze u smrdljivim, raspalim vozilima i drže političku banku dok voze, da staju posred bilo koje ulice i zakrče saobraćaj, da ne daju migavce, da leše korisnike kad god stignu, pogotovo od aerodroma do grada i tako decenijama. Pitaj strance šta im je najnegativniji utisak iz Beograda.

 

Kad bi mi neko stavio nož pod grlo izabrao bi pre da glasam za Vučića nego da ga uz pomoć beogradskih taksista rušim.

ne znam jbg i sam sam nekad donekle na toj liniji razmisljanja, pogotovo kad je razgovor na nivou forumskog/kafanskog tracarenja

ali opet kad malo razmislim u poslednje vreme se dosta vozim taksijem i samo jedno iskustvo mi je bilo slicno navedenom, dakle negativno

ovi ostali, ako bi se upustili u pricu svi do jednog kritikuju ovaj rezim i sveopsti raspad

i to na njihovo insistiranje

vozila su takodje mahom bila ok

doduse ovaj poslednji mi se zalio da ce ga za neki dan "izbrisati" jer ne placa doprinose drzavi i da ako se ovako nastavi "na ulici ce da voze ostati samo krezavi taksisti sa svojim krsevima*"

 

nije rekao krsevima, vec je upotrebio izraz koji sam prvi put cuo i smejao se ali nema sanse sad da se setim :D

"barakama" mozda :D nije ni bitno

 

uglavnom, mislim da nisu oni toliko "jednoobrazni" kako se obicno smatra i ne rade na dugme i mig sa vrha

 

sve to na stranu, oni efikasno blokiraju grad i vladu srbije

negativne strane toga znamo i osecamo

nije mi jasno sao sto pozitivne niko ne da ne koristi, nego i ne pominje

 

koliko ih uopste protestvuje? naleteh na podatak da u bg ima preko 6500 taksista

ne ih je nekoliko hiljada

solidna je to brojka

Link to comment
35 minutes ago, Anonymous said:

 

Da, verujemo. Ja npr. verujem da brane svoje pravo da neokupani voze u smrdljivim, raspalim vozilima i drže političku banku dok voze, da staju posred bilo koje ulice i zakrče saobraćaj, da ne daju migavce, da leše korisnike kad god stignu, pogotovo od aerodroma do grada i tako decenijama. Pitaj strance šta im je najnegativniji utisak iz Beograda.

 

Kad bi mi neko stavio nož pod grlo izabrao bi pre da glasam za Vučića nego da ga uz pomoć beogradskih taksista rušim.

 

+1

Link to comment

Daj još taksi udruženja, logično

Quote

Milorad Đokić, osnivač i zakonski zastupnik Ugovorne privredne taksi komore Srbije, objavio je osnivanje novog taksi udruženja "Novi taksi – moj taksi" i javno pozvao predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednicu Vlade Anu Brnabić da ga prime kako bi "Vlada čula i druge taksiste i drugu stranu taksi medalje".

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...