Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

13 minutes ago, Host said:

Ja svakako ne bih. Vozaci koji rade duze od 8 sati su opasnost u saobracaju. 

 

 

i to je sad dodatni problem i sa CarGo, jer oni su kupili sada svoje aute, zapošljavaju vozače za 100K, ali radno vreme je 12h

Edited by Lezilebovich
Link to comment
13 minutes ago, Host said:

Upravo si opisao sustinu taksi prevoza. Za sve ostalo je nadlezan javni prevoz.

 

 

Ali taksisti jesu "regulisana" delatnost cim se ogranicava broj taksista od strane grada i zapravo su u kategoriji javnog prevoza....

Link to comment
15 minutes ago, Host said:

Upravo si opisao sustinu taksi prevoza. Za sve ostalo je nadlezan javni prevoz.

 

 

 

Super ajde tako da uredimo i svaku drugu ekonomsku aktivnost :fantom:

Link to comment
13 minutes ago, harper said:

 

Nema sta da se branis, kad nesto kaze samo klimnes glavom, ne odgovoris i cao. Taksisti ne znaju ko im ulazi u auto i da li taj zeli ili ne zeli da komunicira, u nasoj kulturi je da vecina putnika voli da procavrlja s vozacem. Zato oni "bace udicu" pa ako odgovoris onda ce da pricaju, ako ne odgovoris onda ce da ucute. Mozda ti imas neku posebnu magiju da ljudi vole da ti pricaju razne stvari, meni se za 20 godina koriscenja taksija nikada nije desilo da me je taksista uvukao u pricu kad to nisam zeleo. Jedan jedini put mi se desilo pre nekih 18-19 godina da je neki lik krenuo da mi nesto trabunja o Kosovu. Posle prve recenice sam mu rekao da cuti i vozi jer nema pojma o cemu prica i vise nista nije rekao dok nisam izasao iz auta.

 

Hocu da kazem da razumem zasto ti to smeta ali sve dok vecina u Srbiji voli da prodivani s taksistima i ti ces da trpis njihove pokusaje da zapodenu diskusiju, osim ako jasno ne stavis do znanja da te komunikacija ne zanima. Jedino kako drugacije to moze da se resi je da se standardizuju taksi vozila s onim pregradama izmedju vozaca i putnika ali to ce se u Srbiji desiti na sveti nikad.

Doduše, ovde je drljavost na našoj strani, pomaže dam da lakše otkačimo ljude.

 

Uzgred, taksisi nisu jedini koji hoće da pričaju - tu su i frizeri, prodavci na pijaci, pretpostavljam i pedikiri/ manikiri... Želja za komunikacijom, neovisno od odnosa prodavac kupac je prosto ljudska potreba i ako nisu ekstremno navalenti ili neprijatni, ja to nikome ne zameram. 

 

To da ima da voze i ćute me pomalo podseća na ono u delti da ne smeš da se na hodniku obratiš nadređenom ili da ne ulaziš u lift sa Miškovićem....

Link to comment
5 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Doduše, ovde je drljavost na našoj strani, pomaže dam da lakše otkačimo ljude.

 

Uzgred, taksisi nisu jedini koji hoće da pričaju - tu su i frizeri, prodavci na pijaci, pretpostavljam i pedikiri/ manikiri... Želja za komunikacijom, neovisno od odnosa prodavac kupac je prosto ljudska potreba i ako nisu ekstremno navalenti ili neprijatni, ja to nikome ne zameram. 

 

To da ima da voze i ćute me pomalo podseća na ono u delti da ne smeš da se na hodniku obratiš nadređenom ili da ne ulaziš u lift sa Miškovićem....

To sa liftom i Miškovićem mi ima smisla, s obzirom da su ga otimali, naravno da se čovek boji da bude u liftu sa nepoznatom osobom...

 

Opet, sa druge strane, ja sam se vozio liftom sa Šolakom, taj ni obezbedjenje nema...

Link to comment
To sa liftom i Miškovićem mi ima smisla, s obzirom da su ga otimali, naravno da se čovek boji da bude u liftu sa nepoznatom osobom...

 

Opet, sa druge strane, ja sam se vozio liftom sa Šolakom, taj ni obezbedjenje nema...

bojim se da to nije imalo veze sa njim. 90% njih nije u zivotu videlo mishkovica, a spisak zbog koga sve ne smesh da udjesh u lift ili morash da se pribijesh uza zid i chekash ili sedish u kancelariji dok ne prodje, i ne smesh da na hodniku budesh vidjen ni sa chim u rukama, taj spisak je bio poduzi. ili dolazish ranije i odlazish kasnije jer si vishe u hijerarhiji ali ne sme niko da te vidi da idesh sedmicom. druge bolesti su se tu lezale, ne mishkovic!

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

Ok, zaboravi lift i miškovića. Ostaje zabrana obraćanja na hodniku nadređenima. 

 

Meni je najnormalnije da ljudi hoće da pričaju, kao što mi je ok i da neko neće da priča. Ali praviti od činjenice da ljudi pokušavaju da pričaju sa tobom poblem samo zato što su taksisti koji te voze je malo preterano.

 

Potpuno razumem obo harperovo prekidanje kada ljudi krenu nešto da lupetaju, ali imao sam više takvih slučajeva na raznim socijalnim funkcijama tokom opuštenog čitčeta nego u taksiju... U taksiju skreneš temu ili kažeš da, da i uključiš ignore. Sa tastovim gostom ne možeš baš tako...

Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

bojim se da to nije imalo veze sa njim. 90% njih nije u zivotu videlo mishkovica, a spisak zbog koga sve ne smesh da udjesh u lift ili morash da se pribijesh uza zid i chekash ili sedish u kancelariji dok ne prodje, i ne smesh da na hodniku budesh vidjen ni sa chim u rukama, taj spisak je bio poduzi. ili dolazish ranije i odlazish kasnije jer si vishe u hijerarhiji ali ne sme niko da te vidi da idesh sedmicom. druge bolesti su se tu lezale, ne mishkovic!

 

sent from bubamoto

 

 

 

Misliš konkretno na Deltu? Tu je bio onaj bolesni spisak prvila, jel tako? To sam skroz potisnuo...

 

 

 

 

Link to comment
Misliš konkretno na Deltu? Tu je bio onaj bolesni spisak prvila, jel tako? To sam skroz potisnuo...

 

 

 

 

konkretno na deltu. plus ovo da te ne vide u vezi s gradskim saobracajem od neke pozicije na gore.

 

naravno, nebitno za ovu prichu. bitno kad ti isteruju pare iz dzepa. znachi razumem grad, razumem kartel. onda lepo drzavna taksistichka firma sa jedinstvenom cenom i laku noc prijatno. jer interes grada.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

konkretno na deltu. plus ovo da te ne vide u vezi s gradskim saobracajem od neke pozicije na gore.

sent from bubamoto
 

To za GSP nisam nikad ni znao... Jezivo glupo... ALi mislim da nema više toga, bar u tom nivou, duše, osuli su se pomalo, promenili zgradu i tako...

 

Pre par nedelja sam opušteno izašao na par metara od MIška iz zgrade, niko me nije ni pogledao... :)

 

 

trol off...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...