Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

8 hours ago, nesha taxista said:

Zato što je policija odavno trebala da zatvori Car - go zbog nelegalnog prevoza putnika, a nije. 

Jasno je meni da ljudi vole da im je neka usluga jeftinija, ali priča kako će neko svojim kolima da vozika ljude po gradu za pare bez ikakve dozvole za to nije i ne može biti zakonita. 

 

Nešo, ne zameri, ali po ovim danima protesta tvojih kolega sam se ponovo zapitao, a pošto mnogi glasnogovornik štrajkujuće ekipe to napominje - koja to dozvola čini average taksistu "profesionalcem" u odnosu na vozača Ubera? B kategoriju imate i ti i on, jedino onaj ispit taksistički, valjda poznavanja ulica? I to mi je jaka stvar, 2019. godina je, uostalom većina taksista i ne gasi GPS na konzoli.

Šta je ostalo, obučeni ste za prvu pomoć? Ako bi vozači CarGoa ispunili iste uslove kao i vi, da li bi i dalje podržavao protest? Ili bi se prvo zalagao za uvođenje fiskalne kase u taksijima?

Edited by zorglub
Link to comment
13 minutes ago, Tsai said:

Maltene svi ljudi oko mene su se presaltali na CarGo. Bandi ni dinara vise u zivotu necu dati

 

Ja sam prilicno cesto koristio taksi, danas sam instalirao aplikaciju za CarGo. Ubuduce koristim taksi samo ako bas ne postoji nijedan drugi nacin da se prebacim iz tacke A u tacku B. Iskreno se nadam da ce to postati masovna pojava pa neka ovi dripci strajkuju majci svojoj ispred kuce.

Link to comment
9 hours ago, nesha taxista said:

Zato što je policija odavno trebala da zatvori Car - go zbog nelegalnog prevoza putnika, a nije. 

Jasno je meni da ljudi vole da im je neka usluga jeftinija, ali priča kako će neko svojim kolima da vozika ljude po gradu za pare bez ikakve dozvole za to nije i ne može biti zakonita. 

 

Quote

Vujanić je za TV Prva rekao da "CarGo" nema nikakve sličnosti sa firmama za taksi usluge. Nabrojao je da usluge te firme mogu koristiti samo članovi "Udruženja CarGo", da vozila te firme ne koriste "žutu traku" kao taksisti, da nemaju table s oznakom "TAXI", da se vožnja ne plaća gotovinom, da se vozilo "CarGo" ne može se zaustaviti na ulici, već se mora preko digitalne aplikacije pozvati da dodje na zadatu adresu.

 

Po kom zakonu i logici bi ti želeo da ovo sprečiš?

Link to comment
On 4.10.2019. at 14:33, nesha taxista said:

Zato što je policija odavno trebala da zatvori Car - go zbog nelegalnog prevoza putnika, a nije. 

Jasno je meni da ljudi vole da im je neka usluga jeftinija, ali priča kako će neko svojim kolima da vozika ljude po gradu za pare bez ikakve dozvole za to nije i ne može biti zakonita. 

 

A da li treba policija da pohapsi nelegalne taksiste, da zabrani vozila starija od 5 godina, da taksista bude obrijan, umiven, cist, da govori bar engleski, da zna makar nesto da kaze o gradu, a ne samo o svojoj teskoj situaciji i sl. Da li treba taksiste nekako "uniformisati" da sluze gradjanima koji ih placaju ili je dovoljno da podmiti nekog uzme dozvolu i vozika kad hoce i gde hoce?

Da li treba doneti potpuno nov zakon o taksi prevozu gde ce  same taksiste unormaliti i naterati ih da postuju zakone i putnike koje prevoze?

Link to comment

Samo ispravka oko poznavanja grada vozača Cargoa. Koristim Cargo od kada se pojavio i istina u početku je bilo svačega, "ja bih vas zamolio da mi pomognete oko rute, nov sam u gradu" i sl.

Odavno mi se to ne dešava. U početku su verovatno primali sve koji hoće da voze, sada ih mislim ipak malo filtriraju i dižu nivo usluge. Odavno mi njihovi vozači itekako znaju gde voze.

Link to comment
24 minutes ago, Host said:

To se razlikuje od mog iskustva. Cesto se desava da i kad znaju gde se nalazi odrediste produze voznju jer prate uzasnu navigaciju koju koriste. Taksi je brzi i cesto jeftiniji preko dana (poznaju grad, mogu da voze zutom trakom).

Niko te ne bije po ušima da koristiš CarGo.

Link to comment
32 minutes ago, Tihajeza said:

Samo ispravka oko poznavanja grada vozača Cargoa. Koristim Cargo od kada se pojavio i istina u početku je bilo svačega, "ja bih vas zamolio da mi pomognete oko rute, nov sam u gradu" i sl.

Odavno mi se to ne dešava. U početku su verovatno primali sve koji hoće da voze, sada ih mislim ipak malo filtriraju i dižu nivo usluge. Odavno mi njihovi vozači itekako znaju gde voze.

 

stalno koristim car go, jos uvek nisam sreo vozaca koji zna gde treba da vozi. cesto me vrte dok pokusvam da im objasnim gde treba da idu. skoro me jedan pitao da li mogu da ga navedem do hilandarske.

 

ono sto me dodatno nervira je sto je ocigleno da su u pitanju sns govnari, ne mogu da svarim onog vlasnika. 

Link to comment

Što se tiće Car Go-a, znam i neposrednog okruženja, da to uopšte nije nikakvo dobrotvorno udruženje, već čist izrabljivački sistem. Procenat koji se uzima od zarede je 35%, onda se traži da privatna vozila imaju kamere, to kupuješ sam, gde su troškovi za gorivo, za gume i sva habanja motora i ostalih delova. Onda te još zovu ako nisi dovoljno aktivan, zašto ne radiš. I tako. Ako radiš sa njihovim vozilom, još im plaćaš dnevno , čini mi se, 3000 din, za najam. Ako radiš više od 12 sati i da imaš neprekidno klijente, jedva pokrivaš sve troškove, zarada, takoteći, ne postoji.

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Vozaci cargoa su mnogo gori. Jebeni propovednici robovskog rada u koji su se uvalili. Svako malo mi neko prica kako se dojaja zaradi (citaj 80k pre doprinosa) vozeci samo 6 dana u nedelji u smenama od 12 sati. Daj zivotne i ribolovacke price, daj teorije zavere, daj sve. Sto je najgore, u cargou ne mozes da cutis. Moras da ih navodis jer ne poznaju grad ni na nivou vecih ulica.

 

Vlasnici ubera, cargoa i slicnih modernih servisa za robovski rad koriste kratkovidost ljudi koji su u stanju da vide samo svoj kratkorocni interes (nizu cenu). To im omogucava da imaju podrsku stanovnistva za rad servisa koji ne nudi nikakvu socijalnu sigurnost zaposlenima, ne donosi nikakva znanja koja se kasnije mogu skuplje naplatiti, ne placa ni minimalac, ni penziono i zdravstveno osiguranje (*), trajno urusava infrastrukturu grada i perspektivu javnog prevoza. Ali ne, daj ljudima nizu cenu i sami ce da se bicuju i da traze jos.

 

(*) - vozaci sami placaju najminimalnije moguce doprinose, mislim oko 11k ako rade puno vreme ili 6k ako rade povremeno.

 

Ja bih i doplatila samo da me neko rutinski preveze A->B u cistom i novom vozilu i bez caskanja

Cuj sad jos i da glumim navigaciju nekom mentolu, ma aj zdravo. Juce skinula aplikaciju, posle svega sto sam cula cini mi se da cu je izbrisati bez da i jednom upotrebim.

 

A taj ko hvali robovski rad neka i uziva u blagodetima istog, takve ja ne sazaljevam. Naravno jos manje cu da sazaljevam ove bilmeze od taksista sto danima maltretiraju citav grad jer im se moze. Koja jos profesija na ovaj nacin isteruje svoja prava?? Bednici smrdljivi fujj!!

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...