Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Taksi je tako prosta stvar

 

Dobar dan

Dobar dan

Adresa ta i ta

Duzni ste toliko i toliko

Izvolite (ne treba kusur opciono). 

 

Jednom sam u Beogradu seo u taksi,znam samo naziv ulice koji kazem taksisti, a on mrtav hladan jelnto bese gore kod one :laugh: 

 

To je isto kao kad bi vozac autobusa, zaustavio i pitao putnike, a gde sad levo/desno, ali i to se dogodilo u Beogradu :rolleyes:

 

 

 

Link to comment

Plot thickens: CarGo nudi taksistima platu od 150.000 dinara

Quote

– Pošteni taksisti su dovedeni do ruba egzistencije od taksi kartela i zato predlažemo paket mera i garantujemo mesečni profit od 150.000 dinara, ali i to da će svi imati puna radna prava, pravo na odmor i osiguranje i da će biti zaštićeni od mobinga – rekao je juče Vuk Guberinić, direktor kompanije Kar go tehnolodžis.

Kar go će, kako je rekao, voditi računa i o rodnoj ravnopravnosti, ali će pomoći taksistima i da vrate poreski dug koji imaju prema državi. Mesečna nadoknada budućem udruženju taksista biće 2.000 dinara, plus PDV.

– Nadoknada udruženju biće 2.000 dinara, ali taksisti to neće plaćati prvih šest meseci jer ćemo mi to subvencionisati. Biće to naknada za troškove održavanja softvera – naglasio je Guberinić.

Za svakog po nešto :lol:

 

 

Link to comment

Koristim CarGo vec par meseci i gotovo sam prestao zbog toga da koristim obican taksi. Ne moras da se ganjas sa pozivom vec koristis aplikaciju, ima ih vise tokom spica i glavna prednost - placas online, tj. u prevodu ne moras da gledas da li ce taksista da te zajebe sa taksimetrom, dal ima sitno ili ne i slicno.

 

Cini mi se da su i vozaci CarGO-a u proseku normalniji ali i tu polako vidim kukolj. 

 

Sada kad su taksisti odlucili da nam zaseru zivot jos vise (ko da kopanje SNS-a i konstante guzve na mostovima nisu dovoljni), ja mogu da samo kazem da im zelim sve najgore. Sto nisu blokirali vladu Srbije nego se obicnim gradjanima useravaju u zivot? Jednostavno, jer ih bole kurac za obicne gradjane koji su uzgred i njihova klijentela. Iskreno se nadam da ce CarGo i slicni da ih posalju u istoriju. 

Link to comment
13 hours ago, mareeee said:

Kako je vama u BG cool sa vašom vlasti,  imate i karting na ulicama 

 

 

 

Je li ovo realno :lolol: vidim pomama je za kartingom :isuse: 

 

Najgora gradska vlast otkad gradske vlasti postoje, kapiram da je okupaciona uprava 1941.-1944. bila sposobnija

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Koristim CarGo vec par meseci i gotovo sam prestao zbog toga da koristim obican taksi. Ne moras da se ganjas sa pozivom vec koristis aplikaciju, ima ih vise tokom spica i glavna prednost - placas online, tj. u prevodu ne moras da gledas da li ce taksista da te zajebe sa taksimetrom, dal ima sitno ili ne i slicno.

 

Cini mi se da su i vozaci CarGO-a u proseku normalniji ali i tu polako vidim kukolj. 

 

isto. ali... u 17h dobiti vozilo na Novom Beogradu postalo je nemoguće. I već drugi put mi se dešava da ih nema ni kada pozivam sa aerodroma, a ranije su dolazili. 

ja obično ne pričam sa vozačima tako da naročito sa CarGO-ovim nemam neprijatna iskustva.

 

taksisti su mom šefu, strancu, nedavno uzeli od Beton hale do Hrama 4500 rsd. teška đubrad. sa CarGo, ili nekim drugim online servisom, to ne može da se desi.

Link to comment

Ja otkad se pojavio CarGo ne sedam u taxi (nisam ni pre toga nesto cesto). Izlisno je pricati koliko je bolja usluga.

 

Popricam ponekad sa vozacem, u dva navrata sam se vozio sa likom koji radi i kao taxi i kao cargo, kaze kad mu odgovara jedno stavi taxi tablu, kad mu paše drugo skine je. Kaze i da zna mnogo kolega koji bi radili isto ali ne smeju jer taxi mafija.

Link to comment
On 5.10.2019. at 0:27, Anonymous said:

 

 

Po kom zakonu i logici bi ti želeo da ovo sprečiš?

 

Pre neki dan je ponudio taksistima da voze za njegovo udruzenje. Kako to, ako on nije taksi? Hoce li platiti ljudima prekvalifikaciju?

 

Nema nikakve slicnosti s taksijem. Gledajuci ove krucijalne razlike, ispada da je svrha taksija da:

* ne budu clanovi udruzenja car:go

* koriste zutu traku dok voze

* da se placa gotovinom

* da se zaustavlja na ulici

 

Ja, glup i naivan, sam uvek mislio da je svrha taksija da prevozi putnike po pozivu od proizvoljne tacke A do proizvoljne tacke B. U tom slucaju vidim prilicno puno slicnosti izmedju taksija i car:go. Kad citam ovakve jadnosti doslovno pocinje nesto da mi kljuca u organizmu. Sve moze, samo ako meni odgovara.

 

On 4.10.2019. at 23:01, zorglub said:

 

Nešo, ne zameri, ali po ovim danima protesta tvojih kolega sam se ponovo zapitao, a pošto mnogi glasnogovornik štrajkujuće ekipe to napominje - koja to dozvola čini average taksistu "profesionalcem" u odnosu na vozača Ubera? B kategoriju imate i ti i on, jedino onaj ispit taksistički, valjda poznavanja ulica? I to mi je jaka stvar, 2019. godina je, uostalom većina taksista i ne gasi GPS na konzoli.

Šta je ostalo, obučeni ste za prvu pomoć? Ako bi vozači CarGoa ispunili iste uslove kao i vi, da li bi i dalje podržavao protest? Ili bi se prvo zalagao za uvođenje fiskalne kase u taksijima?

 

Pisao je vec prosli put kad se potegla ova diskusija 

 

Link to comment
14 hours ago, Host said:

Mislim da su taksisti koji koriste yandex uglavnom ok. Standardne cene za taksi, samo se doziva preko aplikacije.

 

Znam da ima i kod nas yandex al mi jos niko nije prijavljivao iskustva.. ajde mozda da probam i to cudo onda, ako cute i voze kupili su me

Link to comment

Nema jandeks taksija. Ima samo nekoliko redovnih taksi udruženja čije taksije možeš da pozoveš i preko jandeks aplikacije. 

 

Aplikacija ima svoj taksimetar, i bolja je od kar go aplikacije - lakše se unesu ulice i slično. 

Link to comment
22 minutes ago, Leia said:

 

Znam da ima i kod nas yandex al mi jos niko nije prijavljivao iskustva.. ajde mozda da probam i to cudo onda, ako cute i voze kupili su me

 

A da poneses slusalice, izvadis telefon iz torbe, zagledas se kroz prozor i odmah stavis do znanja da te nikakva prica ne interesuje, ili jednostavno ne odgovaras s nekim uljudnim obrazlozenjem, ako ti je toliko vazno da cute? Ispade da je neki veliki problem to sto taksisti vole da pricaju a nije, koristim taksi non-stop godinama i bukvalno mi se nikad nije desilo da me neko od njih smara pricom ako mi nije bilo do razgovora. Doduse, meni ne smeta da cavrljaju za svoj gros, njihovu pricu mahom tretiram kao zvuk motora.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...