Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

20 hours ago, Zabalujev said:

Cargo me je oduševio kada su njihovi vozači dva put umesto ispred ulaza u zgradu došli na ulaz u garažu zgrade "jer im tako pokazuje navigacija". Isto tako zove vozač ovu moju i pita: "Gde ste?" "Brankova ta i ta, kao što sam upisala". "Ali meni navigacija pokazuje da ste u Karađorđevoj".  Dal ih to Guberinić bičuje da ne smeju van navigacije ili samo neiskustvo.

To nema veze sa CarGo.

Ista se stvar meni dogadja sa Naxis kad zovem preko aplikacije. Imaju pravilo da dodju tamo gde mapa aplikacije pokazuje i to je to.

Za nejasne situacije imas polje za dodatni komentar pa tu upiši preciznije instrulcije kod velikih objekata sa više ulaza.

Link to comment

Zgrada ima dva ulaza, jasno obeležena brojem, naručeno je sa "Ulica XX br Y", ne znam šta tu ima da bude nejasno i da se daju dodatna pojašnjenja, u slučaju da treba neko dodatno pojašnjenje, za svaki slučaj pozivam dodeljenog vozača. Naučiće vremenom, valjda.

 

Da li je rad ovih robovski, ne znam, većina sa kojim sam imao iskustva dopunjuje prihod ili čeka još koju godinu da ode u penziju. O uberovštinama uopšte nemam naročito lepo mišljenje, a tek što me smara silno hajpovanje "našeg ubera" na netokracijama i sličnim mestima za proseravanje IT gurua...

Edited by Zabalujev
Link to comment
16 hours ago, Anonymous said:

 

 

Po kom zakonu i logici bi ti želeo da ovo sprečiš?

Pa to i jeste u biti taxi usluga, ali ih boli kurac da plaćaju servisiranje i osiguranje i šta sve ne ulazi u uslov da bi jedno vozilo bilo taxi. To što koriste aplikaciju umesto dizanja ruke, ne menja u suštini prirodu organizovanja vozila radi prevoza putnika.

Link to comment

car go tvrdi da se oni ne bave prevozom putnika vec da je to udruzenje ljudi koji pruzaju pomoc na putu drugim clanovima. to je danas izgovorio vlasnik. 

Link to comment
4 minutes ago, teacher said:

Pa to i jeste u biti taxi usluga, ali ih boli kurac da plaćaju servisiranje i osiguranje i šta sve ne ulazi u uslov da bi jedno vozilo bilo taxi. To što koriste aplikaciju umesto dizanja ruke, ne menja u suštini prirodu organizovanja vozila radi prevoza putnika.

 

Ne boli ih kurac, već postoji ograničen broj taxi dozvola u gradu. Bili bi i oni taksiste da mogu, ali pozicije su već zauzete i komad kolača se ne da, zato kartel protestuje, jer im se dira u dil.

Na Vračaru recimo ima 1 frizerski salon na svakih 100m (a i gušće), Što njima niko nije odredio frizersku tablicu i njihov ograničen broj? 

 

 

 

Link to comment
22 hours ago, Zabalujev said:

Cargo me je oduševio kada su njihovi vozači dva put umesto ispred ulaza u zgradu došli na ulaz u garažu zgrade "jer im tako pokazuje navigacija". Isto tako zove vozač ovu moju i pita: "Gde ste?" "Brankova ta i ta, kao što sam upisala". "Ali meni navigacija pokazuje da ste u Karađorđevoj".  Dal ih to Guberinić bičuje da ne smeju van navigacije ili samo neiskustvo... CarGo je muljaža svoje vrste, no to je više o gazdi, nego o vozačima.

Sa taksistima, sem one budale što nas vozila sa aerodroma, mahom ok. No, vozila raspad, divljanje, vode ih banditi... Većina gleda kako da prehrani familiju, ipak. Koristim obe varijante. Smore u jedni i drugi. Mada, CarGoovci se makar mogu navatati nedeljom popodne.

 

E da, operaterka Pink taksija: "Nije to Crkva Vasilija Ostroškog, nego Hram Vasilija Ostroškog. Nema vozila!". Blagoutrobije, zdravlje i pravoslavlje!

 

3 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

 

stalno koristim car go, jos uvek nisam sreo vozaca koji zna gde treba da vozi. cesto me vrte dok pokusvam da im objasnim gde treba da idu. skoro me jedan pitao da li mogu da ga navedem do hilandarske.

 

ono sto me dodatno nervira je sto je ocigleno da su u pitanju sns govnari, ne mogu da svarim onog vlasnika. 

auuu pa ja sa u potpunosti propustio ko je vlasnik

da sam znao, ne bih nikad usao u njihova vozila

slazem se sa kojotom, jeziv lik

 

pre nekoliko godina je blisko saradjivao sa djinovicem, imao je neku firmu cini mi se za razvoj softvera nekakvog i koristili su prostor u kom je orion tad radio

to je isti period kad se djinovic, bivsi jurisnik otpora, najblizi saradnik srdje popovica i jedan od mladih lavova lidera ds ful prebacuje na sns kolosek

pored srdje cest gost oriona tih dana je bio i danasnji ministar mupa

ubrzo je taj isti prostor posluzio kao glavna operativna centrala snsu na republickim izborima

ceo taj izborni vieknd, firma je u potopunosti bila u funkciji sns masinerije

to posebno dobija na znacaju kad se uzme u obzir da je orion, odnosno djinovic bukvalno do tog trenutka kao izuzetno blizak dsu dobijao velike drzavne poslove i na tenderima "pobedjivao" telenor, vip, sbb, sve ostale u medjuvreenu ugasene operatere pa cesto i sam telekom, iako su u svakom smislu bili daleko iza nabrojanih

 

jedna eminentna forumasica :D je bila dobro upucena u lik i delo ovog lika, secamse da je pre svega toga najavila da ce neko zajedno sa orionom raditi na nekom velikom projektu (zaboravio sam sta je u pitanju, secam se da sa bio skeptican misleci da je neka greska u pitanju :isuse: )

takodje valjda razvoj nekog softvera, da li za grad ili cak na drzavnom nivou uglavnom nesto potpuno van oblasti oriona kao telekounikacionog operatera koji uzgred u tom trenutku nije imao programera u celoj firmi

ubrzo je krenula cela ta igranka sa sns i ovim cargo likom

 

Link to comment

Meni zaista nije jasno ovo oko ograničavanja broja taksista.
Zašto se to radi?
Baš me zanimaju plusevi takve odluke?




... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Oko toga su i bukvalno padale glave svojevremeno, vlasnik Pink taksija je ubijen pre nekoliko godina a suvlasnik je nestao posle toga. Ne znam da li je pronađen.

Link to comment

Malo je taksista koji vam neće ispričati kako svako danas može da dobije taksi dozvolu, kako ih je sve više, kako dolaze oni koji nemaju pojma... Pa me baš zanima kako je to broj taksi vozila ograničen. Ili neko deli redom taksi dozvole, gazde udruženja naplaćuju članarinu, taksista nek se snađe i na poziv kolega izađe da blokira kad treba.

Ima nekoliko gradova u Srbiji koji su ukinuli ograničenje broja taksista, rezultat je da se taksiranja prihvatio svako ko nema posao, a ima dozvolu, rade za najminimalnije moguće novce, a ne može se u centru nigde naći parking jer sve zauzimaju taksisti. Ali su baš fin svet.

Spoiler

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...