Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

pa ne znam, aplikacije ne znaju za vikend.

ono recimo shto sam znala a nisam se usudjivala da testiram, to je cameo, koji mi je omogucio da se (a) uopshte stigne do shkole i bolnice (b) za 30% manje novca. sad cu da razmotrim da li cu to ikad vishe da radim za skupe pare :dry:

ono realno zashto bih? a prva sam kenjala kao ne znam ko vozi ovoono. jebiga, i moj kapitalizam je trzishni, svaki put kad se pojavi :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, beta kentauri said:

znaš kad su turci osvojili beograd? 1521

znaš kad je bila frka kod čukur česme? 1862

to je 340 godina trpljenja.

poenta je bila u događaju, ne u činu

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

treba sa jutkom da vidimo o pravu prve brachne noci. za danak u krvi ne znam s kim da se vidimo. ono, s kim ne :s_w:

danak u krvi, jel to beše dodju turci i odvedu poneko dete iz svake porodice na rad u inostranstvu... 

Link to comment

Beogradski taksisti, specijalno oni koji voze sa aerodroma, su razbojnici.  Musavi, neobrijani, aljkavi, bahati, nevaspitani.  Prtljaznici im lice na supe pretrpane otpadom, pa zbog toga koferi moraju u kabinu ("ako vam ne smeta"); na kraju voznje ti saopste da svaki kofer kosta dodatnih 200 din.  Unutrasnjost kabine nista bolja od prtljaznika, bazdi na duvan, prljavo i alkavo.  Kada dodje do naplate, obicno nemaju sitnis, pa tako obezbedjuju napojnicu.  Nista nisu bolji ni taksisti u Bostonu; em ne znaju rute, em natucaju engleski, em ti naplacuju 20-25% vise nego sto ocita taksimetar.  Kada ih upitas zbog cega, oni kazu da je to napojnica.  Kada ima kazes da ti odlucujes koliko ces im (i da li uopste) dati napojnicu, oni se uvrede i postanu nevaspitani.  Ali zato kada porucis Car Go ili Uber isl., sasvim druga pesma.  Cista kola, prijatan vozac/ica, prijatna voznja uz osmeh na kraju.  Mozes da im das napojnicu ako hoces, ali samo preko aplikacije i to rado cinis nakon prijanog iskustva.

Link to comment
53 minutes ago, braca said:

danak u krvi, jel to beše dodju turci i odvedu poneko dete iz svake porodice na rad u inostranstvu... 

I daju mu obrazovanje i šansu da pobegne od mučnog života...

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

a taksisti nece vikendom?

sent from bubamoto
 

 

Pa glavna lova je vikendom. Gomila taksista preko nedelje odradi 2-3h dnevno cisto da pobegne od zene, a za vikend rade dan i noc...

Edited by Milosh76
Link to comment

Cargo me je oduševio kada su njihovi vozači dva put umesto ispred ulaza u zgradu došli na ulaz u garažu zgrade "jer im tako pokazuje navigacija". Isto tako zove vozač ovu moju i pita: "Gde ste?" "Brankova ta i ta, kao što sam upisala". "Ali meni navigacija pokazuje da ste u Karađorđevoj".  Dal ih to Guberinić bičuje da ne smeju van navigacije ili samo neiskustvo... CarGo je muljaža svoje vrste, no to je više o gazdi, nego o vozačima.

Sa taksistima, sem one budale što nas vozila sa aerodroma, mahom ok. No, vozila raspad, divljanje, vode ih banditi... Većina gleda kako da prehrani familiju, ipak. Koristim obe varijante. Smore u jedni i drugi. Mada, CarGoovci se makar mogu navatati nedeljom popodne.

 

E da, operaterka Pink taksija: "Nije to Crkva Vasilija Ostroškog, nego Hram Vasilija Ostroškog. Nema vozila!". Blagoutrobije, zdravlje i pravoslavlje!

Edited by Zabalujev
Link to comment

Mene izludjuje sto mi bukvalno svaki put taksista sa aerodroma isprica celu svoju zivotnu pricu i na kraju uvali i vizitku da ga zovem za sledeci put.

Sta ti ljudi misle, da kad si crknut od puta imas zelju da slusas necije neprestano trtljanje i da je taksi voznja nesto tako intimno da svakom treba njegov licni taksista?

Pocecu da se pravim gluva ili da se pravim da nisam odavde, samo se plasim da ce da krene da nabada engleski, tu vec ne znam da li bih mogla da se kontrolisem

Link to comment

taksisti su kao i svi ostali prilcino "sarena kategorija"

u poslednje vreme se dosta vise vozim taksijem i primecujem da se nikako vecinski ne mogu svrstati u 1 kategoriju

jedino sto je zajednicko kod dobrog dela , sto su mahom ljudi 60+ godina

ne znam da li je moguce da mi se gotoo bas svaki put tako zalama ako je situacija generalno drugacija ali gotovo nikad ne naletim na nekog mladjeg

 

da nisu i oni (mladji taksisti) zapalili u inostranstvo?

to se nikako ne bi uklapalo u pricu o bahatim likovima koji imaju dobar posao ovde na kom su privilegovani

Link to comment

ma meni su ok, i mladi i stari, nije problem, kola su ok, oni su ok, nemam ja neke primedbe, mahom se vec i znamo, cena je jebiga. problem je shto su zivotne situacije ovih dana, a nema ko da vozi, preuzece me konkurencija i shta onda :hihi:

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ma meni su ok, i mladi i stari, nije problem, kola su ok, oni su ok, nemam ja neke primedbe, mahom se vec i znamo, cena je jebiga. problem je shto su zivotne situacije ovih dana, a nema ko da vozi, preuzece me konkurencija i shta onda :hihi:

 

Nikad bolji momenat za kupovinu skutera na struju. Jeftin prevoz, lako se parkira, celici vas zimi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...