Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

 

da li znas da li ima negde neki intervju s bakicem u vezi toga? bas bih volela da pogledam - prosto ne mogu da povezem ono sto sam cula od njega sa ovim, pa me zanima njegova perspektiva apropo trga specificno.  meni, ovako, sa fotografija deluje kao da je neko uzeo gumicu i izbrisao deo zone koja je bila cvor aktivnosti. zaista me asocira na neki poligon. ili kako je neko vec (pametno) primetio, a benignija opcija = potencijal za auto skolu. strashno.

Na N1 išao prilog, a i kačio neko skoro...

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
52 minutes ago, roksi said:

 

:ohmy: rusi se spens? auu, pa ja to tamo vise ista necu umeti da prepoznam..

 

 

da li znas da li ima negde neki intervju s bakicem u vezi toga? bas bih volela da pogledam - prosto ne mogu da povezem ono sto sam cula od njega sa ovim, pa me zanima njegova perspektiva apropo trga specificno.  meni, ovako, sa fotografija deluje kao da je neko uzeo gumicu i izbrisao deo zone koja je bila cvor aktivnosti. zaista me asocira na neki poligon. ili kako je neko vec (pametno) primetio, a benignija opcija = potencijal za auto skolu. strashno.

 

Okacio sam ja bio tu kratku izjavu, evo Frank je ponovo okacio. Negde sam i citao i malo detaljniju analizu, ali ne mogu da se setim gde..

Link to comment

konjanik se izgubio u ovolikom brisanom prostoru

to bi vise odgovaralo da je u pitanju neka monumantalna zgrada/fasada koja iziskuje i takav prostor, tipa milanska katedrala/trg i jos da je vecina ulica koje se slivaju u trg pesacke

nijedna od okolnihzgrada na trgu republike  ne iziskuje,  ne zahteva takav prostor ispred

ako to bude prostor za tezge i sl to je 1 katastrofa

 

ejl ima negde objasnjenje nekog strucnjaka sta je uslov da je nesto 'pravi trg' i zasto bi trg republike trebao da bude napravljen po tom kriterijumu?

kad se vec pominje kao argument

Edited by InvisibleLight
Link to comment
2 hours ago, InvisibleLight said:

konjanik se izgubio u ovolikom brisanom prostoru

to bi vise odgovaralo da je u pitanju neka monumantalna zgrada/fasada koja iziskuje i takav prostor, tipa milanska katedrala/trg i jos da je vecina ulica koje se slivaju u trg pesacke

nijedna od okolnihzgrada na trgu republike  ne iziskuje,  ne zahteva takav prostor ispred

ako to bude prostor za tezge i sl to je 1 katastrofa

 

ejl ima negde objasnjenje nekog strucnjaka sta je uslov da je nesto 'pravi trg' i zasto bi trg republike trebao da bude napravljen po tom kriterijumu?

kad se vec pominje kao argument

termin trg je jasno definisan-veliki javni prostor u gradu, najčešće pravougaonog oblika, oivičen zgradama. namena- okupljanje ljudi.

u srednjem veku na trgovima se trgovalo, vršena su pogubljenja, davani javni proglasi, itd. 

razlog za ovakav izgled trga je što se tako dopalo mladom milutinu. videlo dete po svetu pa rešilo da to iskopira kod kuće. kao i mnoge druge stvari, bez udubljivanja u širi kontekst i lokalne navike i potrebe.

stari izgled trga je bio odvratan. ovaj je ogoljen i nedorečen. posebno deo ka onoj rugobi staklenicu.

mogući balans silnom popločavanje bi bio u izgradnji monumentalnog objekta na mestu staklenca ili rušenjem staklenca i podizanjem većeg parka sa ogromnim drvećem.

naravno, male su šanse da se to i desi.

Edited by beta kentauri
Link to comment

jebote mish, ovo kao tirana iz doba envera hodze, napravili sivu rupcagu mitic 2 i deluje da radovi tek treba da pocnu. 

ma pokenjali su se i u knez mihajlivu jos 87. i okolne ulicice. kad sam bio klinac centar je bio pun drveca sa raskosnim krosnjama, zelen, senovit, sad je ko svadbarska satra. sve neki kafici, gastritis barovi sa najglupljim imenima na svetu. 

mozda sad montiraju disco ball i osvetle drecavim bojama okolne zgrade ili pijaca nedeljom 

pizde nenormalne.

 

Edited by bradilko
Link to comment
26 minutes ago, beta kentauri said:

nije on maliciozan nego glup ko guzica.

Ne,ne, ovo je bezobrazluk i čista zloba jednog bednika koji se prvo ponudio, a onda prodao režimu, očigledno jako dobro.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...