Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Jel se meni cini ili su semafori u centru postali neprijateljski nastrojeni prema pesacima? Kao da se ceka mnogo duze nego pre da se predje ulica. Uzgred, cini mi se da su se i pesaci nekako miteleuropizirali i da redje prelaze na crveno.

Link to comment
8 hours ago, Barti66 said:

Skoro da nema zgrade čak i iznad Slavije da nema problem sa podzenim vodama...kako se smanjuje nm tako problem postaje sve veći. Ispod Vračarskog platoa piči zilion potoka i spušta se ka bari Veneciji...isto tako i od Terazijskog platoa ali i sa jugozapadne strane.

u dubokom podrumu tanjuga postoji i bunar i tri pumpe koje se pale kada je potrebno.

ceo taj greben je nad vodama.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
8 hours ago, Barti66 said:

Skoro da nema zgrade čak i iznad Slavije da nema problem sa podzenim vodama...kako se smanjuje nm tako problem postaje sve veći. Ispod Vračarskog platoa piči zilion potoka i spušta se ka bari Veneciji...isto tako i od Terazijskog platoa ali i sa jugozapadne strane.

 

10 minutes ago, foto said:

u dubokom podrumu tanjuga postoji i bunar i tri pumpe koje se pale kada je potrebno.

ceo taj greben je nad vodama.

 

mislim znala sam ja, prichalo se, ali da je bash toliko. vrlo interesantno :unsure_uc:

Link to comment

Jedan od brojnih razloga što se stalo sa projektom Tiršova 2 su i podzemne vode.  Prilikom gradnje potpuno nelegalne i nestručno projektovane saobraćajnice (vidi se se sa auto-puta) na nekoliko mesta su  naleteli na podzemne vode, koje su postale u nekom momentu nadzemne, pa smo ih mi koji tuda prolazimo peške, i videli jasno. Jedan od tih potoka je bio baš silovit. Putanja mu je bila negde iz pravca GAK-a ka dole. Kažu da su nekada mnogi potoci tekli sa vračarskog platoa na dole ka sadašnjoj trasi auto-puta.

  • +1 1
Link to comment

mokroluski potok, sa puno pritoka. sa vracarske strane mu je bila jatagan mala, a sa topciderske malesko brdo. stavljen je pod zemlju kad se radio autoput jer je na njegovoj trasi.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...