Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

16 minutes ago, ivic said:

Dok recimo Krla srecem relativno cesto i ne mogu da smislim sta bi ga uvredilo ili povredilo na finjaka. Ili bilo kako.
 

 

samarcina, pesnica u glavu, noga u bubreg, koleno u muda, to bi ga povredilo. ostalo se ne trudi, cak i da ga pljunes posred lica, to je nista. ne mozes uvrediti coveka bez savesti morala. mozda bi ipak primetio zalivanje kofom govana. ljudskih, ne psecih?!

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-iva-anzulovic-aktivistica-koja-je-bacila-govna-na-zgradu-vlade/2018881.aspx 

Link to comment

Evo šta na temu Manjež stoji u planskom dokumentu

 

СЛУЖБЕНИ ЛИСТ ГРАДА БЕОГРАДА, 15. септембар 2015.

ПЛАН ДЕТАЉНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ ЗА БЛОК ИЗМЕЂУ УЛИЦА: НЕМАЊИНЕ, СВЕТОЗАРА МАРКОВИЋА, КРАЉА МИЛАНА (СРПСКИХ ВЛАДАРА) И КРАЉА МИЛУТИНА, ГРАДСКЕ ОПШТИНЕ САВСКИ ВЕНАЦ И ВРАЧАР

8.2. Правила грађења на парцелама

8.2.3. Правила за изградњу објеката у урбанистичкој целини Б, становање у компактном градском блоку са пословањем

Објекти у Улици Светозара Марковића бр. 43, 47 и 49 представљају сегмент историјског амбијента Београда, валоризовани као амбијентална вредност и као такви се задржавају у постојећем стању изграђености уз могућност реконструкције, рестаурације и ревитализације, при чему је је дозвољена доградња постојећих објеката до максималне висине венца дефинисане предметним планом (26 m) ка унутрашњости парцеле у циљу усклађивања и повезивања новопланиране градње и постојећих објеката у оквиру блока.

Link to comment
1 hour ago, ivic said:


Pa kako mozes da pravis od grada i od svega sta god hoces i kako god ti odgovara? Pa zivis i ti u tom gradu majmune glupi. Ok, i jos milion i po ljudi za koje te zabole.

Lako. Gradonačelnik umesto gradonačelnika stanuje sada tačno prekoputa III Gimnazije. Da bi sebi ugodio prvo je raskopana ulica da bi se sproveo toplovod, a ulica se kaldrmiše, jer tako postaje zona sporog saobraćaja. Što bi slušao buku .

Pa kome ćeš, ako nećeš sebi.

Link to comment
23 hours ago, ivic said:

Dok recimo Krla srecem relativno cesto i ne mogu da smislim sta bi ga uvredilo ili povredilo na finjaka. 

 

Tражи му аутограм, а онда прочитај и кажи ”Чекај, бре, ти ниси Шапер, ти си онај други што је возио трамвај”.

Link to comment
On 10.9.2018. at 12:53, darling said:

 

samarcina, pesnica u glavu, noga u bubreg, koleno u muda, to bi ga povredilo. ostalo se ne trudi, cak i da ga pljunes posred lica, to je nista. ne mozes uvrediti coveka bez savesti morala. mozda bi ipak primetio zalivanje kofom govana. ljudskih, ne psecih?!

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-iva-anzulovic-aktivistica-koja-je-bacila-govna-na-zgradu-vlade/2018881.aspx 

"Danas sam doziveo scenu iz filma Predskazanje kada je jedna zena u mlazu povracala po meni. Nisam joj zamerio jer se pod broj 1 odmah izvinila zbog lapsusa, ustvari je htela da se isere ali se zbunila. Pod broj 2 volim grasak!"

49 minutes ago, Прслин said:

 

Tражи му аутограм, а онда прочитај и кажи ”Чекај, бре, ти ниси Шапер, ти си онај други што је возио трамвај”.

"Danas mi je jedna zena na ulici trazila autogram. Zamislite moje iznenadjenje kada je shvatila da nisam Saper! Nisam joj zamerio jer je ocigledno lapsus u pitanju. Da budem iskren, nisam razumeo zasto je insistirala da joj onda kazem kojim tramvajem da dodje do brda. Zar  sine mogu da idu preko brda?!!"

 

Ne vredi drugari, mora drugacije, poglej reakciju na video gde se Marko Djuric smeje

 

Nebojša Krstić Retweeted Vuk Jeremić

Pazi ti Vuka Jeremića, koji šeruje falsifikovani premontirani snimak. Pa, kako te nije sramota, čoveče božji?

 

Dobro je što je @SavezZaSRB šerovao ovaj video. Sad pogledajte falsifikat koji je montažom napravio @jeremic_vuk. Pa oni čak ni između sebe ne mogu da se dogovore kako da lažu.

Replying to @besomuk @NikolaKojo2

Đurić je napravio lapsu rekavši da će da se rodi 100 beba. Voditelj ga s pravom pita otkus to zna. On mu kaže: bio sam tamo. Dakle, sve zajedno je smešna zbrka izazvana lapsusom. Ništa strašno.

Replying to @Zingarostar

A šta je loše Đurić uradio? Niko da mi objasni.

Replying to @ajankovic90 @NikolaKojo2

Napravio je lapsus. Ćemu tolika histerija?

Pa i ako je rekao glupost, nije ništa strašno. Ne razumem mahnitost koju je ta nebitna stvar izazvala.

Replying to @NikolaKojo2

Šta je Đurič toliko strašno uradio da toliko likuješ? Ja sam glup pa ne razumem. Molim te objasni mi.

Replying to @Mortici53153732

Svoje tvitove redovno čitam. Tvoje nikad. A samo zato što volim da čitam inteligentno štivo.

 

 

Nebojša Krstić Retweeted

Stigli Migovi‏ @StigliMigovi 1h1 hour ago

More
Replying to @Krle22 @NikolaKojo2

@NikolaKojo2 zove nekoga botom!?...Pa on je za Sašu Jankovića u spotu bio plejbek otvaračica usta koji je govorio kroz njega! Koja je razlika izmedju Mili Vanili i kada je on otvarao usta!?

 

Link to comment

Lazni Dimitrije, jako dobar tatu

Dm9ocOwW4AAvmod.jpg

 

Quote

 

15.11.2016.

Miroslav Tucović, Dimitrijev potomak dodaje - pre više od godinu dana pisali su dopise čelnicima Beograda sa samo jednom molbom:

"Da bar posmrtne ostatke prenesemo njegovoj kući u rodno Gostilje, jer to je jedan hrišćanski čin koji smo tražili. On je do sada imao pet sahrana za ovih 100 godina od kako je poginuo, i smatrali smo da ova šesta bude u Gostilju, da se čovek jednom upokoji i smiri".

Tucović će mir naći na groblju, gde se ljudi i sahranjuju, poručuje gradski menadžer Goran Vesić i dodaje - njemu je i mesto u Aleji velikana.

"Dimitrije Tucović pripada Srbiji, ne pripada samo svojoj porodici, jer je svojim delom zadužio Srbiju i imamo pravo kao Skupština Beograda da donesemo takvu odluku, jer tu su sahranjeni najznačajniji Srbi", rekao je Vesić. Izmeštanje je počelo uz pomoć teške mehanizacije, dok se kraj očekuje uz najviše državne i vojne počasti, obećava gradski menadžer.

 

 

Quote

 

 15.12.2016

Državna ceremonija prenosa posmrtnih ostataka Dimitrija Tucovića u Aleju velikana na Novom groblju, koju predvodi ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin, počela je u podne. Ceremonija se održava uz državne i vojne počasti, a počinje verskim obredom ispred crkve svetog Nikole na Novom groblju u Beogradu. Kovčeg sa posmrtnim ostacima Tucovića do grobnog mesta prevezlo je vojno vozilo, uz pratnju orkestra. Na čelu povorke su bili vojnici koji su nosili krst i vence. Na ceremoniju je stigao i gradski menadžer Goran Vesić. Nakon sahrane počelo je polaganje venaca, a Dimitriju Tucoviću se na grobu prvi poklonio ministar Vulin. Usledio je i vojni pozdrav, a potom su vence položili i Tucovićev potomak Miloš Tucović, kao i gradski menadžer Goran Vesić. Intonirana je i himna Srbije. Prisutnima se nakon sahrane obratio i Milioš Tucović.

- Imam čast da vas u ime Udruženja Užičana pozdravim i vratim u prošlost, jer čovek nije reka da se ne osvrće za sobom, kako je rekao Servantes - kazao je Tucović i nastavio govor o svom dedi. Kako kaže, on je propagirao ideje humanizma i internacionalizma, bio je briljantnog uma i svoje ideje nije samo propagirao, već ih je i živeo. - Predvideo je krvavu istoriju koja je usledila - nastavio je on.

Govor je držao i gradski menadžer Goran Vesić, kao i ministar Vulin.

- On je bio čovek ispred svog i svakog vremena, koji je svojim životom i smrću zaslužio mesto u ovoj aleji. Ostavio je trag kojim možemo dugo da idemo i da ga pratimo - kazao je ministar.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...