Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

U pravu je kurjak, vučina, sve je skont'o ka' mator. Đe smo zapeli da se potkivamo s tu paradu, a nema pad za šta da nas ujede? Čuj, pazi 'vako, da zavijem cigar duhana 'ercegovačkog, pa da ti rečem. Dođi, sjedi mi na koljeno, šta begaš? Pazi, sve he to ljucki, volim i ja da probam svašta, e, kako he nilo u armiju na straži, ja sam, koza sama na livadu, a i Radim moj sam... Ali dobro sad, pazi, sve ima svoj red. Mi prvo treba da postanemo ljudi, vidi onu baku kako se muči sa cegerom, deder nagari, pomizi staramajki, pa da završiš škole, da počneš da zarađuješ svoju koricu 'leba, da osetiš živit sa svim odgovornostima, pa tek posle da vidimo za tu paradu. Nusam ja protiv, ali najprvo da rešimo socijalna pitanja. A za igranke ima vremena.

Link to comment

je l ste pitali građanku brnabić i resornog ministra đorđevića, zašto ne ispregovaraju sa premijerkom brnabić 

da vlada donese zakon koji bi izjednačio prava lgbt+ ljudi sa pravima ostalih?

Link to comment
1 hour ago, maharaja said:

Neko ko je hetero nema prava da sere po prajdu (sa kurjakstinom se i ne raspravlja, to je na ignore). Dodji, ili nemoj, ali nemoj da solis pamet sta treba a sta ne treba da radimo. Ili da nam objasnjavas "sta to nama nije jasno" kao Djordje. Svako ima pravo da dodje ili ne dodje, bio LGBTQ+ ili ne. A broj ljudi na prajdu je pobeda ili poraz celog drustva, a ne jedne zajednice.

Najgora glupost na nivou koelja , ako nisi bio u mojim cipelama nemoj mi suditi, pomesana sa elitizmom MI i tripovanjem da je jedan psiho trovac pasa poput maharaje neki izaslanik hiva uma lgbt zajednice. Onda besmislena fraza o porazu drustva lol

 

Sto se tice politicara na prajdu, niko opozicionim liderima ne bi zabranio da dodju. To sto su govna, to je druga stvar. Ovi prvi bar dodju po sluzbenoj duznosti i za slikanje. Ko jebe ove druge sto nisu hteli da dodju. Neka dodju, i neka zauzmu svoj prostor odakle bi mogli da posalju poruku. Svodjenje prajda na dnevnopoliticka sranja je ono sto je besmisleno, i sto ne konta poentu prajda. Ili ideja da ce prajd da nam resi pitanje diskriminacije i svakodnevnog (mikro)nasilja. Pa eto, ako ne resi, Prajd je Vucicevo sranje bez vrednosti. Ma da.


Realno tebra, prajd u Srbiji je za djuskanje i slikanje, kakva sad resavanja problema poput diskriminacije  i nasilja, ili pravnih pitanja poput braka. To ce drugim sredstvima da se resi, tajnim sredstvima, evo samo sto nije. Neka dodju politicari sns vlade da se slikaju, dok njihovi poslanici pisu na naslovnim stranama snsovskih tabloida kako su pederi agresivna manjina koja vredja srpski narod i njegove simbole, nije malo potpaljivanja mrznje naodmet. 

 

 

Za mene, glavna tema ovog Prajda je ono sto je Suzana Trninic rekla u svom govoru, a to su brakovi. I to se ne resava jednim Prajdom, a u Srbiji ni za jednu vladu. Nase porodice za sada uopste ne postoje u Srbiji, i ako je Prajd platforma da se na to skrene paznja, odlicno. Plus, zurka i vidljivost na ulicama Srbistana. Gde je, i dosta je.

Brakovi bi se resili jednim potpisom i jednim zakonom u kratkom roku da sns to hoce. Ali nece ne zato sto se plasi da ce da izgubi glasace, vec zato sto ne postoji nikakav pritisak da to urade. Jeste brnabicka je moron pa ne zna za taj problem pa ce te vi prajdom kao svetionikom da joj skrenete paznju. Jeste kako da ne
Jedino sto je istina, od koga dolazi prajd i cela prica, dosta je i ovo. Kako narod kaze od sugave ovce i pramen vune je dosta 

 

Link to comment
6 minutes ago, Timmy said:

Naravno da mi ne gej bolje znamo od gejeva sta je za njih bolje. Neka lepo cuju i primene. Sta koji moj oni hoce po svome :mad:

Pa ako bas hoce po svome, danas i u Srbiji, neka se uclane u SNS, nema bolje precice da se dokopas onog sto ti treba. :fantom:

A Maharajino mahanje prajdom i to Vucicevim kao korakom ka ostvarenju ciljeva LGBT zajednice je obicno sviranje kurcu: nema LGBT zajednici 'leba bez opste i sveobuhvatnije, istinske demokratizacije Srbije kada ce se i njihovi problemi resavati redom i kako prilici demokratskim drustvima.

Ovako, kao sto rece Kurjak, ove na vlasti moze neko da natera da u sklopu nekog poglavljatm ozakone gej brakove, samo sto ce taj zakon moci promptno da pridodaju onim stotinama zakona koje u Srbiji niko, a vlast ponajmanje ne zarezuje za crvljivu sljivu.

 

Link to comment
7 minutes ago, Timmy said:

Naravno da mi ne gej bolje znamo od gejeva sta je za njih bolje. Neka lepo cuju i primene. Sta koji moj oni hoce po svome :mad:

Brt prestani da trpas jednu populaciju sastavljenu od razlicitih ljudi koje spaja seksualna orjentacija u jedan hiv um koji je apsolutno jedinstven, dal kapiras ti sta pises.

Posebno sto ispada da su predstavnici tog hiv uma jedino pojedinci i organizacije sa tog prajda od pre par dana, a to nije tako, koliko vidim eno je cela jedna druga struja sa azdejkovicem i mileticem. I prestani da im dajes oreol nepogresivosti jer su boze moj lgbt, ne daj boze da se uputi neka kritika. A da, ne moze kritika prajda ako si hetero :isuse:

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

nema LGBT zajednici 'leba bez opste i sveobuhvatnije, istinske demokratizacije Srbije kada ce se i njihovi problemi resavati redom i kako prilici demokratskim drustvima.

Ovako, kao sto rece Kurjak, ove na vlasti moze neko da natera da u sklopu nekog poglavljatm ozakone gej brakove, samo sto ce taj zakon moci promptno da pridodaju onim stotinama zakona koje u Srbiji niko, a vlast ponajmanje ne zarezuje za crvljivu sljivu.

 

+ Bilijardu Bilijardi, Sustina

Edited by mozzer
Link to comment

стигли су ми позиви преко фејсбука, за прајд. видим неколико пријатеља потврдило да иду... а на тевеу чујем, присуствоваће и ана брнабић. и замишљам себе како се од беса избадам ножем ако би ме неко натерао да ходам за било шта поред ње. уствари заиста сам замислила како се залећем на електричну ограду у неком филму о холокаусту.

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

стигли су ми позиви преко фејсбука, за прајд. видим неколико пријатеља потврдило да иду... а на тевеу чујем, присуствоваће и ана брнабић. и замишљам себе како се од беса избадам ножем ако би ме неко натерао да ходам за било шта поред ње. уствари заиста сам замислила како се залећем на електричну ограду у неком филму о холокаусту.

 

koji sad prajd? treći ove godine?

 

baš smo jedno napredno i slobodno društvo.

Link to comment
On 18.9.2018. at 14:26, maharaja said:

Neko ko je hetero nema prava da sere po prajdu (sa kurjakstinom se i ne raspravlja, to je na ignore). Dodji, ili nemoj, ali nemoj da solis pamet sta treba a sta ne treba da radimo. Ili da nam objasnjavas "sta to nama nije jasno" kao Djordje. Svako ima pravo da dodje ili ne dodje, bio LGBTQ+ ili ne. A broj ljudi na prajdu je pobeda ili poraz celog drustva, a ne jedne zajednice.

 

Sto se tice politicara na prajdu, niko opozicionim liderima ne bi zabranio da dodju. To sto su govna, to je druga stvar. Ovi prvi bar dodju po sluzbenoj duznosti i za slikanje. Ko jebe ove druge sto nisu hteli da dodju. Neka dodju, i neka zauzmu svoj prostor odakle bi mogli da posalju poruku. Svodjenje prajda na dnevnopoliticka sranja je ono sto je besmisleno, i sto ne konta poentu prajda. Ili ideja da ce prajd da nam resi pitanje diskriminacije i svakodnevnog (mikro)nasilja. Pa eto, ako ne resi, Prajd je Vucicevo sranje bez vrednosti. Ma da.

 

Za mene, glavna tema ovog Prajda je ono sto je Suzana Trninic rekla u svom govoru, a to su brakovi. I to se ne resava jednim Prajdom, a u Srbiji ni za jednu vladu. Nase porodice za sada uopste ne postoje u Srbiji, i ako je Prajd platforma da se na to skrene paznja, odlicno. Plus, zurka i vidljivost na ulicama Srbistana. Gde je, i dosta je.

samo sam sugerisao pa oni koji su LBGT dođu na prajd, iskažu svoje zahteve i da to ne bude nikakva žurka jer se žurke tretiraju kao zabava a ne protest..

 

jasno je da je glavni problem nemogućnost zakonskog sklapanja zajednice što bi napravilo prostor nasleđivanju imovine ili penzije. rečeno je da je problem i dokument kod promene pola, nemogućnost usvajanja dece. 

 

to su ozbiljne stvari koje traže masovnost a ne zabavu uz selfije sa kojekakvim estradno političkim luftiguzima  i lažnu podršku bitch i dva ministra.

eto. prenesi ovo tamo gde treba.

Link to comment
41 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

koji sad prajd? treći ove godine?

 

baš smo jedno napredno i slobodno društvo.

ma na ovaj o kome se ovde pisalo.

a pre par meseci mi je stigo poziv isto za prajd, od peđe azdejkovića.

e sad pošto više nisam aktivna u borbi za ljudska prava, nisu mi poznate ni nijanse :D

napredni smo i slobodni u kini. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...