Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

11 minutes ago, slepa živana said:

ma na ovaj o kome se ovde pisalo.

a pre par meseci mi je stigo poziv isto za prajd, od peđe azdejkovića.

e sad pošto više nisam aktivna u borbi za ljudska prava, nisu mi poznate ni nijanse :D

napredni smo i slobodni u kini. 

ima dva, taj azdejkovićev, on nema podršku vrhovnog eu udruženja za prava lgbt-a (mrzi me sad da tražim 

ko se i kako tačno ogradio od azdejkovićevog prajda), a naši ovde mu zameraju što u svom organizacionom odboru

ima onu arkanovu telohraniteljku, a azdejković ovima zamera bezmudost i ignorisanje sve lošijeg položaja lgbt populacije.

u ovom sad je glavna ekipa iz yihr-a, a meni je simptomatično da ljudi sa gayecho.com nisu zapamtili kako se preziva 

voditeljka prajda, pa su pisali umesto prusina orusina :)

Link to comment
On 18.9.2018. at 14:26, maharaja said:

Neko ko je hetero nema prava da sere po prajdu (sa kurjakstinom se i ne raspravlja, to je na ignore). Dodji, ili nemoj, ali nemoj da solis pamet sta treba a sta ne treba da radimo. Ili da nam objasnjavas "sta to nama nije jasno" kao Djordje. Svako ima pravo da dodje ili ne dodje, bio LGBTQ+ ili ne. A broj ljudi na prajdu je pobeda ili poraz celog drustva, a ne jedne zajednice.

 

Sto se tice politicara na prajdu, niko opozicionim liderima ne bi zabranio da dodju. To sto su govna, to je druga stvar. Ovi prvi bar dodju po sluzbenoj duznosti i za slikanje. Ko jebe ove druge sto nisu hteli da dodju. Neka dodju, i neka zauzmu svoj prostor odakle bi mogli da posalju poruku. Svodjenje prajda na dnevnopoliticka sranja je ono sto je besmisleno, i sto ne konta poentu prajda. Ili ideja da ce prajd da nam resi pitanje diskriminacije i svakodnevnog (mikro)nasilja. Pa eto, ako ne resi, Prajd je Vucicevo sranje bez vrednosti. Ma da.

 

Za mene, glavna tema ovog Prajda je ono sto je Suzana Trninic rekla u svom govoru, a to su brakovi. I to se ne resava jednim Prajdom, a u Srbiji ni za jednu vladu. Nase porodice za sada uopste ne postoje u Srbiji, i ako je Prajd platforma da se na to skrene paznja, odlicno. Plus, zurka i vidljivost na ulicama Srbistana. Gde je, i dosta je.

 

Pobeda ili poraz celog drustva. 

 

Secam se da je tako Ciplic, tada ministar, govorio kada se prajd nije organizovao. Svi su ga napadali da je to poraz drzave, a on kaze, ne, to je poraz drustva. 

 

Da se lepo razvodni. 

 

Naravno da organizatori snose odgovornost - prema LGBT ljudima - sto nisu u stanju da dovedu vise ljudi. To je tako sa bilo kojim pokretom, odnosno liderstvom unutar pokreta. LJudi koji javno govore da su gejevi ne dolaze na prajd i postoje razlozi sto je tako. Neko je na tviteru napisao - ako bih dosao na prajd, morao bih da vicem Uprava napolje. 

 

Dalje, to sto mi sada imamo miran prajd, bez nasilja, nije nikakav pokazatelj da je drzava uspela da nametne svoj monopol sile i osujeti huligane da divljaju. U pitanju je dogovor vlasti i huligana, gde ovi potonji imaju sasvim dobre nacine da naplate to sto ne divljaju.U kontekstu Prajda deluje da iz tog dogovora nema ostecene strane. Drzava pokaze da garantuje red, mir i ljudsko pravo na okupljanje. LGBT organizacije sprovedu to sto su naumili. Win-win? Pa da, ako zanemarimo ostecenu trecu stranu, citaj sve gradjane (ukljucujuci, onda, i LGBT ljude). Sifra - Ultra kop.

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment

u toku je prva faza izgradnje gondole (šta god to bilo) koja treba da premosti savu.

 

na tabli u dnu balkanske stoji : početak radova 10 juli 2018; rok završetka 59 dana. dana je bio 86. dan. neće biti gotovo za još 30 dana, tvrdim.

gledam kako su izbetonirali šahtove na kolovozu. horizontalno, libelom. a ulica je vrlo strma. kako li će kocku da slože?

Link to comment
18 hours ago, djordje geprat said:

u toku je prva faza izgradnje gondole (šta god to bilo) koja treba da premosti savu.

 

na tabli u dnu balkanske stoji : početak radova 10 juli 2018; rok završetka 59 dana. dana je bio 86. dan. neće biti gotovo za još 30 dana, tvrdim.

gledam kako su izbetonirali šahtove na kolovozu. horizontalno, libelom. a ulica je vrlo strma. kako li će kocku da slože?

a da ne pričamo o tome kako su obezbedili prolaz za pešake. u jednom delu, kod lomine, shvatiš da moraš da siđeš u gradilište ili da obiđeš kilometar. a isto to i na trgu, napravili su haos sa onom ogradom, pretrčava se, ima da izgine neko.

Link to comment

Drugi Beogradski polumaraton biće održan u nedelju, 30. septembra od 10 časova. Evo šta će sve biti zatvoreno za saobraćaj.

 

Trasa polumaratona - trke od 21 kilometar je: Bulevar Kralja Aleksandra, Beogradska, Starine Novaka, 27. marta, Džordža Vašingtona, Cara Dušana, Bulevar Vojvode Bojovića, Pariska, Kneza Sime Markovića, Pop Lukina, Brankova, Bulevar Nikole Tesle, 22. oktobra, Aleksandra Dubčeka, Bulevar Mihajla Pupina, Omladinskih brigada, Bulevar Milutina Milankovića, Bulevar umetnosti, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Zorana Đinđića, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina, Brankova, Kraljice Natalije, Kneza Miloša, Kralja Milana, Terazije.

 

http://mondo.rs/a1135194/Info/Beograd/Beograd-zatvaranje-ulica-zbog-polumaratona.html

 

 

Kakvi profesionalni ludaci, majko mila!

Link to comment
4 hours ago, Milosh76 said:

Drugi Beogradski polumaraton biće održan u nedelju, 30. septembra od 10 časova. Evo šta će sve biti zatvoreno za saobraćaj.

 

Trasa polumaratona - trke od 21 kilometar je: Bulevar Kralja Aleksandra, Beogradska, Starine Novaka, 27. marta, Džordža Vašingtona, Cara Dušana, Bulevar Vojvode Bojovića, Pariska, Kneza Sime Markovića, Pop Lukina, Brankova, Bulevar Nikole Tesle, 22. oktobra, Aleksandra Dubčeka, Bulevar Mihajla Pupina, Omladinskih brigada, Bulevar Milutina Milankovića, Bulevar umetnosti, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Zorana Đinđića, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina, Brankova, Kraljice Natalije, Kneza Miloša, Kralja Milana, Terazije.

 

http://mondo.rs/a1135194/Info/Beograd/Beograd-zatvaranje-ulica-zbog-polumaratona.html

 

 

Kakvi profesionalni ludaci, majko mila!

Ovo je već već ozbiljna brojka bez vađenja.

Link to comment
Quote

 

Komunalni inspektori Odeljenja za inspekcijski nadzor nad trgovinom su na teritoriji opštine Novi Beograd, kod Veletržnice „Beograd”, izvršili inspekcijski nadzor uz asistenciju četiri patrole MUP-a i JKP „Gradska čistoća”, saopšteno je iz Sekretarijata za inspekcijske poslove.

Tokom nadzora u nelegalnoj trgovini zatečeno je šest neregistrovanih subjekata od kojih je oduzeto oko pet tona paprike. Tim povodom sekretarka Sonja Podunavac je podsetila da se ovakve kontrole svakodnevno vrše.

– Uspostavljanje i održavanje komunalnog reda u gradu je jedan od osnovnih ciljeva aktivnosti koje sprovodi Sekretarijat za inspekcijske poslove. Zato ćemo nastaviti sa ovakvim akcijama jer je u interesu svih nas da grad bude uređen i čist i da se roba prodaje na za to određenom mestu i legalno. Komunalni red mora da se poštuje i insistiraćemo na tome – rekla je Sonja Podunavac.

 

 

kako smesno zvuci ovo pozivanje na komunalni red a grad ne pamtim da je za mog zivota bio ovako odvratno zapusten i prljav, pa i kada je bila ona hiperinflacija 90-ih prale su se glavne ulice a za ovih nekoliko godina mislim da sam video samo 2 puta cisternu sa peracima ulica u gradu. ovaj grad se pretvara ubrzano u smrdljivu lesinu ciji su delovi nasminkani za turiste koji vikendima zderu, locu, drogiraju se i jebu jeftine bg zenske i muske kurve pa mi zato sam izraz komunalni red vrhunac apsurda

Link to comment
On 6.9.2018. at 10:11, darling said:

u jeste, da zovem da pitam zasto gradska cistoca ne pere ulice, pa da mi se smeju :D

 

Kod nas treba da peru ponedeljkom. Moj komšija je zvao svaki put kada se ne bi pojavili.

Link to comment

Pokretanje sistema daljinskog grejanja na nekoliko časova ujutru značilo bi samo "cimanje":laugh: sistema, rekla je Ivana Kalanja iz JKP "Beogradske elektrane".

"Ako je ujutru hladno svega sat, dva, posle čega temperatura bude i 15 stepeni, mi nećemo pustiti grejanje, jer bi na taj način kreni-stani mogao da prouzrokuje havariju i napravi veliki problem", rekla je Kalanja za Radio televiziju Srbije, a prenosi Mondo.

Odluka o promeni termina početka grejne sezone za sada nije promenjena, rekla je Kalanja.

Inače, u toku je procedura za izmenu Odluke o snabdevanju toplotnom energijom, a ako se usvoji, sistem grejanja u Beogradu će sledeće godine pustiti ranije - 1. oktobra.

Mondo podseća da je gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić 3. oktobra naredio:Jova: da grejanja u gradu mora da bude, iako zvanična grejna sezona počinje 15. oktobra.

Link to comment

oni ne shvataju koliko je meni cimanje da svakog meseca platim koliko su zamislili. svakog meseca po svakom vremenu :s_w:

 

 

edip. naredio :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...