Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

..."Novi savski most, koji će biti jedan od lepših u Beogradu...

Ugovor za projekat se tek potpisuje ali se veċ zna da će biti lepši (bolji, jači, brźi, višlji, stariji...)

Edited by Barti66
Link to comment

Ne sumnjam da će se Stari most stvarno srušiti. Sve drugo je upitno.

 

Tunel bi, pretpostavljam, blokirao metro u 29-ovom novembru jer je predviđeno da izađe kod Pančevca. Nije mi baš najjasnije zašto čak tamo ako je postojala mogućnost da to bude kod Banije ili u visini Botaničke bašte.

Link to comment
On 1/20/2018 at 2:33 PM, hazard said:

 

Obe autobuske stanice treba da budu odmah pored železničkih. Na NBG zato nema gde drugde osim u bloku 42

Iznad Prokopa, sa sklonjenim BIP-om i dodatim GSP linijama koje ga opslužuju?

Link to comment
On 1/20/2018 at 3:31 PM, pbg12345 said:

novi most ima smisla, definitivo fali nesto vece frekvencije u centru grada preko save

 

+1

 

Most je neophodan na toj lokaciji. A ovaj postojeći nema dovoljan kapacitet. Još je problem što na njemu istu traku dele tramvaji i automobili (posledica jednog sada već davnog seci uški krpi dupe projekta zvanog ,,Tramvajem u 21. vek"). Ja ne vidim kako bi tu mogao da se u blizini ,,zbudži" još jedan most. Dakle ostaje opcija da se neko budži i proširuje sadašnji (to tek neće ličiti ni na šta), ili da se ruši i gradi novi.

 

Nekada davno, u neka srećnija vremena, planirano je da se stari savski most zameni metro-mostom. Da na površini tog mosta idu automobili i pešaci, a da kroz konstrukciju mosta, kao kroz tunel, ide metro. Mislim i da je postojao projekat tog mosta. Od toga se definitivno odustalo kada se 2000tih u planiranju metroa/LRTa odlučilo za varijantu budženja metro/LRT mosta nizvodno uz Brankov most, uz drugi prelaz metroa/LRTa preko Mosta na Adi (to je i izgrađeno - to je ova sredina mosta preko Ade koja trenutno zvrji prazna). Od tada imam utisak da je stari savski most postao ,,siroče" u dugoročnom planiranju grada.

 

Sad su se ovi setili da ga treba rušiti i graditi novi. Načelno je to OK, ali imam ogromnu bojazan na šta će sve to da liči. Da ne govorimo samo o operativnom delu tokom izgradnje (preseca se jedina veza tramvajske mreže ove i one strane reke - a garantujem da će ga debili, ako dođu do toga, srušiti pre nego što postave tramvajske šine na most preko Ade), ovu gradsku ekipu osim mažnjavanja para zanima samo jedno - Beograd na vodi (da nije toga, ne bi se bavili savskim mostom), i strahujem da će nam ,,uvaliti" neko frankenštajn rešenje koje će biti samo u svrsi BnV...a pošto ja mislim da BnV nikada neće biti izgrađen kako je zamišljen/predstavljen, da će to trajno da osakati ne samo taj deo grada, već i grad u celini. Tako da bi radije da oni ne ruše mostove. Bolje je izdržati gužve dok ne prođe naprednjački zulum.

 

Ovo za tunel već i neću da komentarišem.

Link to comment
18 hours ago, bigvlada said:

Iznad Prokopa, sa sklonjenim BIP-om i dodatim GSP linijama koje ga opslužuju?

 

Htedoh da kažem Prokop i ja, nego nisam dugo pogledao na šta liči taj deo grada pa reko' da ne lupam bezveze. Ali moglo bi tako kao što kažeš, nadam se. To bi imalo smisla.

Link to comment

O tunelu (beobuild)


Veza Savske i Dunavske padine

 

Quote

Ove nedelje na javnom uvidu pojavio se plan detaljne regulacije tunelske veze koja će spojiti savsku i dunavsku padinu, projekta o kome smo pisali dok se još nalazio u idejnoj fazi. U međuvremenu odlučeno je da se ide na drugu varijantu trase, a kako smo ranije obrazlagali, to je bila najbolja odluka u datim uslovima. Ovaj tunel je komplementaran sa planovima gradnje Novog savskog mosta, odnosno jedan od važnih preduslova za buduću funkcionalnost saobraćajne infrastrukture u zoni “Beograda na vodi”. U saobraćajnom smislu, novi most i tunel činiće tranzitnu alternativu najjačoj gradskoj magistrali, Brankova-Terazijski tunel-Dečanska-Bulevar despota Sefana. Tako će biti omogućeno rasterećenje od tranzitnog saobraćaja, koji čini preko 10% ukupnog i njegovu redistribuciju sa Brankovog mosta na Novi savski.

 

Planirani tunel sastojaće se od dve odvojene tunelske cevi, čime se umanjuje pomeranje tla na relativno nestabilnom terenu. Ukupna dužina svake tunelske cevi je 1.993 metara, sa ulaznim portalima od 45 metara na savskoj i 124 metara na dunavskoj strani. Ukupna širina tunelskog profila je 9.56 metara, od čega će kolovoz biti 7,7 metara a obostrane servisne staze po 0,93 metara. 

 

Na dunavskoj strani, u zoni Bulevara despota Stefana planiran je otvoreni iskop od 300-400 metara sa prilaznim rampama pod nagibom od 4%. Posao iskopa je dosta komplikovaniji na Savskoj padini, pošto se radi o klizištima na kojima se nalazi širok prostor brojnih spomeničkih vrednosti. Tu se pre svega misli na Savamalu i Terazije, a za potrebe gradnje ovog tunela biće potrebno raščišćavanje svih objekata na potezu između ulica Gavrla Principa i Kraljice Natalije, uključujuci i Park Luke Ćelovića. Na prostoru sadašnjeg parka planirana je prilazna saobraćajnica sa po dve trake po pravcu, svaka širine 3,5 metara, razdelni pojas i obostrane pešačke staze širine 2,5 metara.

 

Dok Beograd ovim projektom gubi Park Luke Ćelovića, pozitivan aspekt dolazi iz činjenice da će kao posledica tunela biti moguće proširiti Terazijsku terasu. Za potrebe zaštićene zone ulaznog portala kod Kameničke ulice biće oslobođen čitav blok od Lomine do Kraljice Natalije. Tu će nastati veliki slobodan prostor zabranjen za gradnju, tj. idealan za novi gradski park. 

 

Uticaj ovog projekta na životnu okolinu nije zanemarljiv – naprotiv, dok će prostorno rešenje izmeniti lice ovog dela Savamale. Ipak, ovaj tunel značiće mnogo u gradu koji nema efikasan i kapacitetan javni prevoz. Računa se na ubrzanje tokova saobraćaja i skraćivanje putovanja za 10% na ovom potezu. Izgradnja ovog tunela je značajan, ali i prilično zahtevan projekat. Procenjeno je da bi njegova gradnja iznosila oko 100 miliona evra, dok bi rok za radove bio oko 3 godine. Ako sve bude teklo prema najavama, izgradnja bi mogla početi već krajem ove godine.

 

Dakle ako se ovo sprovede, ,,picin park" je ćao, kao i ceo potez odatle do Kraljice Natalije...

 

Planovi: 1  2  3

Link to comment

Ja zaista izražavam sumnju da sadašnja (verovatno u dogledno vreme bilo koja) vlast ima volje i znanja da ovakav projekat počne i završi...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
4 hours ago, hazard said:

 

Htedoh da kažem Prokop i ja, nego nisam dugo pogledao na šta liči taj deo grada pa reko' da ne lupam bezveze. Ali moglo bi tako kao što kažeš, nadam se. To bi imalo smisla.

Ima sasvim dovoljno mesta. Plan je i bio da se poruši sve u tom bloku; ako sam dobro pročitao ništa od nekretnina nije moglo da bude legalizovano. Naravno, ostaje pitanje gde preseliti ljude koji tamo sada žive. 

 

YaqnyR6.jpg

4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Мало би било тешко склонити бип. Односно скупо


Sent from my iPhone using Tapatalk

Izgleda da je to problem koji će se sam od sebe rešiti. BIP ima novog zakupca koji će da gradi pivaru na drugoj lokaciji a zakupljuje postojeću dok se to ne završi. Država je i dalje većinski vlasnik BIP-a u stečaju. Bilo bi lepo da to neko uradi i sa IMT-om, pogotovo jer oni već imaju plac na drugom mestu. 

 

 

 


Makedonski biznismen zakupio BIP, gradi novu pivaru

 

Makedonski biznismen Svetozar Janevski rekao je da je zakupio Beogradsku industriju piva (BIP) u stečaju, ali i da planira da gradi novu pivaru na drugoj lokaciji u koju će uložiti 25 miliona evra.

Janevski planira da obnovi proizvodnju piva u BIP-ovim starim pogonima dok se ne izgradi nova pivara i tako "sačuva BIP-ovu tradiciju proizvodnje i brenda".

"Sadašnji sistem proizvodnje je zastareo i skoro potpuno propao jer je napravljen 70-tih godina. Obnovićemo ono što je neophodno da bi pivara radila do izgradnje nove fabrike", rekao je Janevski.

Zakup BIP-ovih pogona, kako kaže, godišnje košta oko 900.000 evra, a da izgradnja nove pivare počeće kada s Vladom Srbije bude dogovorena lokacija.

"BIP je u stečaju i ne može da izda fabriku dugoročno u zakup, ali će prihod od pokretanja proizvodnje dobro doći u sprovođenju stečaja", ocenio je Janevski.

Zakup pogona BIP-a će, prema njegovim rečima, trajati verovatno dve - tri godine koliko je potrebno da se izgradi nova pivara. Fabrika će u početku zaposliti oko 100 radnika, tako što će neke koji su ranije radili vratiti na posao a kako se bude razvijao posao zapošljavaće nove.

"Došli smo da dugo ostanemo", najavio je Janevski.

Ovaj makedonski biznismen je početkom devedesetih u Makedoniju doveo velike svetske proizvođače - "Koka-kolu" i "Hajneken", a otvorio je i prvi "Mekdonalds" restoran u Skoplju.

Kao jedan od šest vlasnika Pivare Skoplje stvorio je brend "skopsko". S partnerima iz te kompanije je 2000. osnovao "M-6" investicioni fond, dok je tri godine kasnije otkupio većinski akcionarski paket vinarije Tikveš u Kavadarcima.

Većinski vlasnik BIP-a je država Srbija sa udelom od 51,90 odsto kapitala, a ostatak je u vlasništvu manjinskih akacionara.

 

http://rs.n1info.com/a245247/Biznis/Makedonski-biznismen-zakupio-BIP.html
 

 

 

Neka buduća gradska vlada bi imala pune ruke posla kada bi se usresredila na to da u roku od 4 godine izgradi kombinovanu autobusko-železničku stanicu na Novom Beogradu  i završi Prokop i pripadajuću autobusku stanicu na njemu/pored njega. Trenutna gradska vlast mi se ne čini sposobnom da to izvede. 

Edited by bigvlada
Link to comment

Jeli bre znalci i ostali, zar nije za novu Bg autobusku stanicu svojevremeno (negde u vreme planiranja/pocinjanja Prokopa) bio predvidjen potez uz autoput, od BIP-a ka Nisu pa skoro do Autokomande, tamo gde je danas Steco i dalje niz dzadu, Oblakovska i Dobropoljska su - to znam sigurno - bile cak i dobrim delom raseljene...

Edited by namenski
Link to comment
18 minutes ago, bigvlada said:

 

 

Neka buduća gradska vlada bi imala pune ruke posla kada bi se usresredila na to da u roku od 4 godine izgradi kombinovanu autobusko-železničku stanicu na Novom Beogradu  i završi Prokop i pripadajuću autobusku stanicu na njemu/pored njega. Trenutna gradska vlast mi se ne čini sposobnom da to izvede. 

па да се иде са севера на север а са југа на југ, са хипотетичком добром везом међу станицама аутопутем, типа бусом за 7 минута? то би било и скоро па елегантно, с наше стране не би била нека предимензионирана ругоба, мање света иде на север, а југ како хоће...

 

нема ништа од тога.

Link to comment
1 hour ago, bigvlada said:

Ima sasvim dovoljno mesta. Plan je i bio da se poruši sve u tom bloku; ako sam dobro pročitao ništa od nekretnina nije moglo da bude legalizovano. Naravno, ostaje pitanje gde preseliti ljude koji tamo sada žive. 

 

YaqnyR6.jpg

Izgleda da je to problem koji će se sam od sebe rešiti. BIP ima novog zakupca koji će da gradi pivaru na drugoj lokaciji a zakupljuje postojeću dok se to ne završi. Država je i dalje većinski vlasnik BIP-a u stečaju. Bilo bi lepo da to neko uradi i sa IMT-om, pogotovo jer oni već imaju plac na drugom mestu. 

 

  Reveal hidden contents

 


Makedonski biznismen zakupio BIP, gradi novu pivaru

 

Makedonski biznismen Svetozar Janevski rekao je da je zakupio Beogradsku industriju piva (BIP) u stečaju, ali i da planira da gradi novu pivaru na drugoj lokaciji u koju će uložiti 25 miliona evra.

Janevski planira da obnovi proizvodnju piva u BIP-ovim starim pogonima dok se ne izgradi nova pivara i tako "sačuva BIP-ovu tradiciju proizvodnje i brenda".

"Sadašnji sistem proizvodnje je zastareo i skoro potpuno propao jer je napravljen 70-tih godina. Obnovićemo ono što je neophodno da bi pivara radila do izgradnje nove fabrike", rekao je Janevski.

Zakup BIP-ovih pogona, kako kaže, godišnje košta oko 900.000 evra, a da izgradnja nove pivare počeće kada s Vladom Srbije bude dogovorena lokacija.

"BIP je u stečaju i ne može da izda fabriku dugoročno u zakup, ali će prihod od pokretanja proizvodnje dobro doći u sprovođenju stečaja", ocenio je Janevski.

Zakup pogona BIP-a će, prema njegovim rečima, trajati verovatno dve - tri godine koliko je potrebno da se izgradi nova pivara. Fabrika će u početku zaposliti oko 100 radnika, tako što će neke koji su ranije radili vratiti na posao a kako se bude razvijao posao zapošljavaće nove.

"Došli smo da dugo ostanemo", najavio je Janevski.

Ovaj makedonski biznismen je početkom devedesetih u Makedoniju doveo velike svetske proizvođače - "Koka-kolu" i "Hajneken", a otvorio je i prvi "Mekdonalds" restoran u Skoplju.

Kao jedan od šest vlasnika Pivare Skoplje stvorio je brend "skopsko". S partnerima iz te kompanije je 2000. osnovao "M-6" investicioni fond, dok je tri godine kasnije otkupio većinski akcionarski paket vinarije Tikveš u Kavadarcima.

Većinski vlasnik BIP-a je država Srbija sa udelom od 51,90 odsto kapitala, a ostatak je u vlasništvu manjinskih akacionara.

 

http://rs.n1info.com/a245247/Biznis/Makedonski-biznismen-zakupio-BIP.html
 

 

 

Neka buduća gradska vlada bi imala pune ruke posla kada bi se usresredila na to da u roku od 4 godine izgradi kombinovanu autobusko-železničku stanicu na Novom Beogradu  i završi Prokop i pripadajuću autobusku stanicu na njemu/pored njega. Trenutna gradska vlast mi se ne čini sposobnom da to izvede. 

Za plac IMT-a se planira neko ogromno stambeno naselje...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...