Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Pa i sada neko ko iz Surčina ili sa Vidikovca  treba za Šabac da putuje ima istu situaciju tako da je to relativna stvar.

Zato istok zapad uglavnom smanjuje gužvu i potencijalno maltretiranje za bar deo pučanstva, gužve da i ne pominjem.

Prolazne usputne stanice su takođe ok, naravno ako se dobro planiraju.

Edited by Barti66
Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Upravo zato je odavno planirano da tu bude BAS, zajedno sa NBG zel. stanicom, jer je to jedna od najboljih pozicija. Mnogo pre aktuelnih vlastodrzaca se to planiralo.

 

Kad pogledas okolnu infrastrukturu, povezanost sa mostovima, veliki broj linija prevoza da opsluzi korisnike, resenje se logicno namece.. Ali ne, ljudi bi sve na periferiju da izmeste, jer boze moj guzve su u gradu..

 

Prilicno sam zacudjen da se naprednjaci drze tog prvobitnog plana. U njihovom stilu bi bilo da premeste BAS u Makis ili tako negde. Ali, usrace vec nekako projekat, to je sigurno..

 

Ma jes', meni sad treba otprilke sat vremena u proseku da se odatle vratim u centar grada, biće apsolutni spektakl kad još tu prebace BAS, trebaće mi tri sata minimum.

 

BAS i štajga treba da ostanu gde jesu dok se ne napravi metro i još nekoliko mostova (a neće nikad bojim se).

 

edit: volim ja u Beču da gledam istočne, zapadne, severne i južne stanice (ili već), ali to se može praviti kad imaš onakav javni transport, za nas je klasična štajga, pa odande uz Balkansku ili Kameničku, ili preko mosta za NBG.

Edited by Anonymous
Link to comment
49 minutes ago, Tihajeza said:

Ima smisla imati jednu glavnu samo ako postoje "prolazne" stanice, nešto kao ovo upadanje u bus na Autokomandi ili na Pančevcu samo sa pravim, natkrivenim peronom, čekaonicom, mogućnošću kupovine karte i pakovanja prtljaga, dodatnim sadržajima.

Zaustavljanje medjugradskih buseva na autokomandi je jedan od uzroka paralize autoputa kroz grad. Koliko sam ja upucen u to to nije nikada bila ideja vec mirenje sa zatecenim stanjem. Sama autokomanda je dimenziono mala petlja za svoju gradsku svrhu, kada se na to dodaju i medjugradski busevi dobijamo ovo sto imamo danas. Nezadovoljne putnike medjugradskih, nezadovoljne korisnike GSPa, dobijamo opste nezadovoljstvo. 

Link to comment

To je nekad (ne tako davno) bilo ozbiljno zabranjeno. Nije bilo teorije da te šofer izbaci gde tražiš, kazne su bile ozbiljne. Ono kod uništene Palate pravde i Sava centra je postao pakao, nek' im naprave sopstveno stajalište, kad već stvari stoje ovako. Ali onda će iz BAS-a da se bune što im uzimaju kintu, najbolje im je ovako ilegalno izgleda.

Link to comment

Naravno i tu ulazimo u trougao funkcija, konstrukcija i estetika i gde ce svako da vuce nasvoju stranu bez imalo zelje da se to dovede u ravnotezu. 

Ja tipujem da ce pobediti konstrukcija. Funkcija i estetika neka cekaju druga vremena.

Link to comment

Ovaj sistem će samo da se pojača ukoliko ovi imbecili zaista budu centralizovali BAS na NBG-u. Svaki šofer će rizikovati život ukoliko ne bude hteo da pusti bar dve trećine putnika ranije.

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

Kakav NBG... Ja sa Zvezdare, treba da putujem npr. u Požarevac negde oko 4 popodne. Pa put do stanice na Novom Beogradu će trajati duže nego samo putovanje autobusom.

 

Da BG:voz ima celodnevni takt od 15 minuta (što bi značilo da je prosečno vreme čekanja voza na stanici 7,5 minuta), ne bi bilo strašno doći do novog BAS-a, koji je pored Žel. st. NBG. Bilo gde sa Zvezdare do Vuka stiže se relativno OK (i Vuk je otprilike uvek na ili blizu trase ka današnjem BASu), odatle bi BG:vozom bilo brzo. Možda bi u proseku trebalo 10 min. duže da se stigne nego do sadašnje stanice, što nije strašno.

 

Problem su delovi grada koji nisu pokriveni BG:vozom. Npr. Čukarica, B. Brdo i ceo taj južni deo bio bi regulisan puštanjem tramvaja preko novog mosta na Adi, onda bi njima put do nove stanice trajao isto kao do trenutne. Mada i bez tramvaja mogu busevima preko novog mosta, pitanje je samo organizacije linija. Mislim da ni najveće drkanje za dolazak na novu stanicu bilo ljudima iz "središnjeg" dela grada i periferija koje se na njega naslanja - Voždovac, Dušanovac, Jerković, Medaković, Banjica, Miljakovac.

 

No kod tvog primera ima još nešto - tvoj budući autobus za Požarevac morao bi da prelazi most preko Save...loše rešenje. Ne znam stvarno da li danas ima više polazaka za Vojvodinu i severnije ili za ostatak Srbije i južnije. Ali kod te stanice na NBG uvek mi je bolo oči što će sad masa autobusa da prelaze most, a ranije nisu. OK, sad prelaze most autobusi iz NS, Subotice, i sl. Tako da bi bilo interesantno videti koliki je to bilans...no svakako više živi ljudi u Srbiji južno od Save i Dunava nego severno.

 

Možda bi zato bilo logično da postoje dve stanice, jedna na NBG (taj blok 42), druga na ,,staroj" strani grada (isto negde relativno blizu centra, samo ne znam gde, idealno bi bilo opet negde uz BG:voz), da međugradski busevi što manje prelaze mostove.

Link to comment

 

5 hours ago, foto said:

Zaustavljanje medjugradskih buseva na autokomandi je jedan od uzroka paralize autoputa kroz grad. Koliko sam ja upucen u to to nije nikada bila ideja vec mirenje sa zatecenim stanjem. Sama autokomanda je dimenziono mala petlja za svoju gradsku svrhu, kada se na to dodaju i medjugradski busevi dobijamo ovo sto imamo danas. Nezadovoljne putnike medjugradskih, nezadovoljne korisnike GSPa, dobijamo opste nezadovoljstvo. 

 

Nisam mislila da "prolazna" stanica ostane na Autokomandi na autoputu ispod nadvožnjaka, već da postoji mogućnost ukrcavanja u manjoj staničnoj zgradi (peron, čekaonica, toalet, manje zadržavanje), na jugu grada ka jugu, na Nbg ka severu, uz Ibarsku ka zapadu. Centralna stanica može biti jedna od njih, gde ima najviše polazaka.

Link to comment
7 hours ago, hazard said:

 

Da BG:voz ima celodnevni takt od 15 minuta (što bi značilo da je prosečno vreme čekanja voza na stanici 7,5 minuta), ne bi bilo strašno doći do novog BAS-a, koji je pored Žel. st. NBG. Bilo gde sa Zvezdare do Vuka stiže se relativno OK (i Vuk je otprilike uvek na ili blizu trase ka današnjem BASu), odatle bi BG:vozom bilo brzo. Možda bi u proseku trebalo 10 min. duže da se stigne nego do sadašnje stanice, što nije strašno.

 

Problem su delovi grada koji nisu pokriveni BG:vozom. Npr. Čukarica, B. Brdo i ceo taj južni deo bio bi regulisan puštanjem tramvaja preko novog mosta na Adi, onda bi njima put do nove stanice trajao isto kao do trenutne. Mada i bez tramvaja mogu busevima preko novog mosta, pitanje je samo organizacije linija. Mislim da ni najveće drkanje za dolazak na novu stanicu bilo ljudima iz "središnjeg" dela grada i periferija koje se na njega naslanja - Voždovac, Dušanovac, Jerković, Medaković, Banjica, Miljakovac.

 

No kod tvog primera ima još nešto - tvoj budući autobus za Požarevac morao bi da prelazi most preko Save...loše rešenje. Ne znam stvarno da li danas ima više polazaka za Vojvodinu i severnije ili za ostatak Srbije i južnije. Ali kod te stanice na NBG uvek mi je bolo oči što će sad masa autobusa da prelaze most, a ranije nisu. OK, sad prelaze most autobusi iz NS, Subotice, i sl. Tako da bi bilo interesantno videti koliki je to bilans...no svakako više živi ljudi u Srbiji južno od Save i Dunava nego severno.

 

Možda bi zato bilo logično da postoje dve stanice, jedna na NBG (taj blok 42), druga na ,,staroj" strani grada (isto negde relativno blizu centra, samo ne znam gde, idealno bi bilo opet negde uz BG:voz), da međugradski busevi što manje prelaze mostove.

Upravo to pričam i ja, s tim da bi, dugoročno gledano, trebalo odustati od bl 42 i postaviti je negde severnije (i južnije) gde bi se vozila sa BAS-a lakše i brže uključivala u maršutu ne ometajući  koliko je to moguće GSB i izbegavajući mostove.

Link to comment
5 hours ago, Barti66 said:

Upravo to pričam i ja, s tim da bi, dugoročno gledano, trebalo odustati od bl 42 i postaviti je negde severnije (i južnije) gde bi se vozila sa BAS-a lakše i brže uključivala u maršutu ne ometajući  koliko je to moguće GSB i izbegavajući mostove.

 

Obe autobuske stanice treba da budu odmah pored železničkih. Na NBG zato nema gde drugde osim u bloku 42

Link to comment

iako je u cilju predizborne kampanje, ovo njihovo istrajavanje na rušenju starog mosta i kopanja tunela ispod grada mi ide mnogo na živce

Quote

Gradski menadžer Goran Vesić najavio je da će u utorak, 23. januara biti potpisan ugovor sa Saobraćajnim institutom CIP za izradu projekta novog mosta, koji treba da bude izgrađen na mestu Starog savskog mosta.

Vrednost projekta je 58 miliona dinara, a rok za njegov završetak je 10 meseci kada će biti raspisan tender za izvođača radova, dok se početak radova očekuje u prvoj polovini 2019. godine, precizirao je Vesić, saopštila je gradska uprava.

"Novi savski most, koji će biti jedan od lepših u Beogradu imaće četiri saobraćajne i dve tramvajske trake, kao i staze za pešake i bicikliste. Okvirna vrednost mosta je oko 50 miliona evra, čiju tačnu cenu ćemo znati po izradi projekta", naveo je gradski menadžer.

Vesić je rekao da će tokom gradnje novog, Stari savski most biti repariran i premešten na neku drugu lokaciju gde će biti u službi pešaka i biciklista.

Dodao je da je direktno sa izgradnjom novog mosta povezana i izgradnja tunela od autobuske stanice do Pančevačkog mosta, čija će okvirna cena biti oko 110 miliona evra. Taj tunel će, kako je istakao, omogućiti da se koncentracija saobraćaja u centru grada smanji za 14 odsto, posebno kada se ima u vidu da će protok saobraćaja na novom mostu biti veći nego na Brankovom.

 

Link to comment

novi most ima smisla, definitivo fali nesto vece frekvencije u centru grada preko save

 

no, ovo za tunel

najpre sam bio ubedjen da je to jedno od njihovih (megalomanskih) predizbornih obecanja od kog nece biti nista

medjutim citam nesto ovih dana, ponajvise na beobuildu i izgleda da ce zaista krenuti u kopanje toga

skeptican se kako ce to ispasti ako ova vlast bude radila, a sto je najgore izgleda da su potpuno zanemarili predvidjene metro linije i da bi u tom smislu ovaj tunel mogao u nekoj daljoj buducnosti doneti vise stete nego koristi

 

jeste da metro deluje kao naucna fantastika, ali opet bice jako zajebano ako je ovo tacno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...