Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ja nisam stekla utisak da je ono mermer. Doduše, sve je prekriveno debelim slojem prašine, jer su do juče tu bili sa mašinama za glačanje i brušenje.

Edited by Arkadija
Link to comment

sta je to? meni lici ko pozornica za hor koji ce se natpevavati s fontanom na kruznom toku.

 

nego, i ja prosla kroz pionirski park. sta je ono, sta su radili tolike mesece nije mi jasno. sve je isto kao pre, osim sto staze visu nisu asfaltirane, nego posute kamencicima. grmlje i siblje iskopano, drvece osisano, jedna poplocana staza paralelna s trotoarom i nove klupe. dakle, isti stari park, samo bzvzniji i kosto je. il ja ne vidim. 

Link to comment
40 minutes ago, darling said:

sta je to? meni lici ko pozornica za hor koji ce se natpevavati s fontanom na kruznom toku.

 

nego, i ja prosla kroz pionirski park. sta je ono, sta su radili tolike mesece nije mi jasno. sve je isto kao pre, osim sto staze visu nisu asfaltirane, nego posute kamencicima. grmlje i siblje iskopano, drvece osisano, jedna poplocana staza paralelna s trotoarom i nove klupe. dakle, isti stari park, samo bzvzniji i kosto je. il ja ne vidim. 

videla sinoc da i zemunski ogradjen. pomozi boze.

Link to comment

:sad:

 

posle njih parkovi ostaju goli. znaci ne ludisticki, nego nudisticki pokret :D

 

 

34 minutes ago, Đipalo Junuz said:

Ovo na Slaviji je valjda platforma za uživanje u audio-vizuelnom ugođaju koji pruža fontana. Ispod toga je (čini mi se) parking nekakav...

 

a sigurno ce objasniti da su inspiraciju nasli u osloanskoj operi. lici :D

 

Edited by darling
Link to comment

Pionirski park je bio ruglo, nemoguće da je gore od onoga. Isto tako popločavanje ulica na Dorćolu je korak naprijed u odnosu na ono što je bilo ranije. Ova instalacija djeluje nakazno ali iskreno, ne znam šta bi moglo da se nalazi na tom potezu a da ima neku svrhu, bilo funkcionalno, bilo estetski.

 

Link to comment

sta je park? zelena povrsina prosarana pesackim stazama. pionirski park je park ko svaki drugi, ne znam sta ti to znaci da je bio ruglo. pre par godina sam zivela u blizini i u pionirskom sam setala psa, tada nisam primetila nista posebno u vezi s tim parkom, bio je cist i odrzavan, zatravnjen, s klupama, fonatnom, decjim igralistem. (ne mogu da se setim kad je osvetljen onim odvratnim cirkuskim osvetljenjem, sve mi se pomesalo.) i dalje je isti ko pre, osim sto nema siblja, nizeg rastinja, drvece je osisano (mozda i proredjeno?!), prostor deluje ogoljeno, i umesto asfalta, staze su posute kamencicima. bio je ogradjen nekoliko meseci i mi smo to sve (sta tacno ne znam) platili.  ostavljam mogucnost da sam slepa ko ociju i da sam previdela sta se zaista desavalo iza ograde nekoliko meseci. 

 

Link to comment

Nije samo zbog oronulih klupa i ispucalog asfalta, meni je zadržavanje u tom parku stvaralo utisak nelagode. Lični utisak je da je uvijek bio prazan i da su ga ljudi izbjegavali, možda se radi i o blizini prometne ulice, nemam pojma. Opet kažem, nisam vidio na šta sad liči.

Link to comment
25 minutes ago, keitel said:

 Ova instalacija djeluje nakazno ali iskreno, ne znam šta bi moglo da se nalazi na tom potezu a da ima neku svrhu, bilo funkcionalno, bilo estetski.

 

Slavija nikada nije bila lepa, i to je činjenica.  

Ovo sada deluje kao ishitrena kombinacija tri četiri projekta, od kojih uzeto sve što je ružno i tako spušteno na tu parcelu, jer je to traženo sa viših instanci. Pri svemu tome mislim da je i ovo neko privremeno rešenje, jer ovako kako izgleda ničemu ne služi.

Možda će jednog dana tu biti stanica za voz Ilona Maska.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...