Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

18 hours ago, Tale said:

Zanimljiv odgovor Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda. Čovek bi pomislio da se radi o organu nadležnom za konstataciju činjeničnog stanja i sopstvene nenadležnosti. Na Jupiteru.

 

Inače, malo sam prozujao tim naseljem preko GSV. Kaluđerica 2.0

Edited by pacey defender
Link to comment

Predizborni cirkus sa pijacama liči na onu indijsku seriju od 2876 epizoda. Cvetkovu pijacu su prošle godine pred izbore delimično asfaltirali, postavili nove tezge. Ove godine su asfaltirali onaj manji srednji deo, a sada su opet rasturili tezge na polovini onog dela asfaltiranog prošle godine, hoće da postave nadstrešnice kao kod Đerma. Na Đermu su, opet, prekopali onaj prvi red unutar pijace, najbliži Bulevaru. Kalenić i dalje teraju kao Skadar na Bojani, strana ka Njegoševoj se radi kao da pregledaju minsko polje. 

Link to comment

Eto ga novi Beograd na vodi, na Dorcolu, 200 mil eura, Beko, poslovno-stambeni, 'razvijace se cela zajednica' a ima i fensi ime koje je fensi.

Cekam da se pomene i ikonicna kula/gradjevina, pa da se zaokruzi cijeli propagandni dijapazon putujucih trgovaca nekretninama na veliko. Tu je naravno i poznati arhitekta, te firma iz inostranstva, investitor, za kojeg ce se naravno ispostaviti da ga je osnovala druga firma, a pare koje ne odu kroz sistem povezanih firmi koje jedu sebi rep otici ce, ofkors, kroz konsultantske ugovore.

Da sam samo dobila po eura svaki put kad sam cula za projekat mjesovite namjene kojim ce da se razvija cela zajednica i za ikonicnu gradjevinu u njegovom centru, imala bih bar 10 eura. 

Know how i kljuc u ruke 

 

Link to comment

To ti je ko one slike sa pocetka XX veka kako ce nesto izgledati u buducnosti. A onda da te neko baci u 2080 video bi nesto boga pitaj sta.

Edited by MancMellow
Link to comment
15 minutes ago, bigvlada said:

To sa Bekom, Marinom Dorćol i Miškovićevim BNV na mestu luke Beograd su sve projekti koji se vuku 10+ godina, ništa novo. 

 

da ali je danas sinisa mali imao izjavu o detaljima projekta

 

naravno ni ovo nece biti ni trecina nekakve makete ili predizbornog projektnog plakata, ali ce zato rok za izgradnju da se premasi tri puta. i naravno da sns nije smislio nista novo. kad god da pocne gradnja.

 

sve je to vec vidjeno, ako ne sa nekretninama, koje daju brzi povrat ulozenog, onda sa fabrikama. zato sam juce i pisala da je bgd na vodi samo vidljiviji zbog spratnosti, ali nimalo nov.

Edited by morgana
Link to comment
24 minutes ago, MancMellow said:

Treba neko da napravi mapu i fotke alternativnog, Beko-Karic-BNV-Despotov grad-etc Beograda sa sve metroom. 

Postojala je maketa, napravili su je koalicioni partneri jedne od prethodnih inkarnacija današnje vladajuće stranke, jedino je čudno da ispod fotografija piše Prinz Eugen stadt. Ni oni nisu imali problema sa prostornim planiranjem i dozvolama za gradnju ali su i oni imali poteškoće sa zatvaranjem finansijske kostrukcije. 

Link to comment

Neće ostati nigde neurbanizovanog prostora. I gde će onda metro da se gradi? Rekoše da mora tamo gde nema nikoga i ničega... Ostaje da linija krene od deponije u Vinči preko ili ispod Dunava, pa negde po sred pančevačkog puta, pa dalje na sever-severozapad da prođe između Borče i Ovče, po ničijoj zemlji, tu nema ljudi. Onda obilaznicom prema Pupinovom mostu ali da preseče Dunav uzvodnije, između Galenike i Batajnice, tu naravno nema ljudi. Dalje obilaznicom do ugrinovačke petlje, pa onda što dalje od aerodroma i Surčina (ni tu nema ljudi) prema Savi, pa nizvodno od ostružničkog mosta preseče Savu i eto ga u Makišu. Gde nema ljudi.

Forum mi je svedok da sam tvorac ovog idejnog projekta. Sve novce koje dobijem na ime autorskih prava unapred dajem forumu za server.

Link to comment

druže junuze neće moći, vi ste overqualified. projektovanjem metro linije mogu da se bave stručnjaci sa srednjom kožarskom ili eventualno školom za negu lepote. 

više sreće sledeći put. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...