Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Nacelno se sve prihvata. I da ne dodjes, a ne opravdas izostanak, eventualna kazna ce u 90% situacija biti opozvana ako dodjes na sledeci pretres.

Link to comment
Ukoliko okrivljeni nije u pritvoru, načelno se prihvata jedan do dva opravdana izostanka.
hvala puno! nista da pise pa da salje. on pizdi i kaze da se godinu dana nista ne desava a onda kada on mora da ide pocne histerija.
Link to comment

Ugovor koji si ti zakljucio nije ugovor o probnom radu vec ugovor o radu na neodredjeno vreme. Mozes dati otkaz ali bi morao odraditi ta 3 mjeseca otkaznog roka. Tako bi makar bilo u Srbiji.

Link to comment

Na vratima ti se pojave ljudi iz RATELa, sa nekim čudnim uređajem, i kažu ti da su registrovali da se iz tvog stana-kancelarije emituje neko zračenje (ili šta god), najverovatnije zbog američkih bežičnih telefona.WTF?Naravno, nisam ih pusito da uđu u kancelariju. Ostalo je na tome da smo razmenili telefone. ALi, šta mogu da urade? Koja ovlašćenja imaju na raspolaganju?

Edited by pacey defender
Link to comment

Da da. Hvala. Pogledao sam i kazne po Zakonu o elektronskim komunikacijama, onako dijagonalno. Kapiram da je najbolje da sačekamo da vidimo hoće li neko rešenje dostaviti, šta god.

Link to comment

Ajd sad da pitam i ovo. Neki državni organi imaju pravo nadzora. Mnogi zakoni propisju kazne u slučaju da se ometa sprovođenje nadzora. Moje pitanje je, da li se ometanjem sprovođenja nadzora smatra i to što ja ne želim da pustim inspektora u stan ili kancelariju, ako on želi da sprovede nadzor unutar stana ili kancelarije? Da li mogu da se u tim slučajevima pozovem na nepovredivost stana, a da ne budem kažnjen što mu nisam dao da sprovede nadztor?

Link to comment

zavisi o kojoj vrsi "nadzora" se radi. može li nešto konkretnije? u principu, stan je nepovrediv, to je propisano i Ustavom

Nepovredivost stana

Član 40.

Stan je nepovrediv.Niko ne može bez pismene odluke suda ući u tuđi stan ili druge prostorije protiv volje njihovog držaoca, niti u njima vršiti pretres. Držalac stana i druge prostorije ima pravo da sam ili preko svoga zastupnika i uz još dva punoletna svedoka prisustvuje pretresanju. Ako držalac stana ili njegov zastupnik nisu prisutni, pretresanje je dopušteno u prisustvu dva punoletna svedoka.Bez odluke suda, ulazak u tuđi stan ili druge prostorije, izuzetno i pretresanje bez prisustva svedoka, dozvoljeni su ako je to neophodno radi neposrednog lišenja slobode učinioca krivičnog dela ili otklanjanja neposredne i ozbiljne opasnosti za ljude ili imovinu, na način predviđen zakonom.

poslovne prostorije su malo drugačija priča, pa tako npr. poreska uprava ili kakva inspekcija ima pravo da vrši kontrolu ali isključivo na način koji je propisan zakonom. zato treba konsultovati odgovarajući zakon kojim su uređena prava onoga ko vrši kontrolu i nadzor i onoga nad kojim se vrši. u principu, nikada ne ide po principu "mi došli", mora da postoji kakav pismeni nalog, rešenje, ponekada i najava kontorle.retke su situacije kada neki organ, npr. policija može da upada u prostorije bez znanja vlasnika ili protiv njegove volje....npr. ako neko pruža oružani otpor, ako se krije izvršilac krivičnog dela u prostorijama, radi spašavanja nečijeg života....ali sve te situacije su navedene u zakonu. Edited by Ted
Link to comment

elem, nautilus me uputio ovde, nije bas, ali...treba mi pasos ili licna karta da izvadim u zemunu i neko punomocje da se da. za to imam ponedeljak pre podne i cetvrtak po podne. sta se brze dobija, lk ili pasos? da li je to izvodljivo da se obe stvari zavrse? postoji li sansa da neko treci preda potrebnu dokumentaciju (koja je to?) i da zakaze da ce se podici u ponedeljak pre podne tog i tog datuma? pa posle u cetvrtak popodne samo to punomocje. moze li to odmah da se zavrsi ili i tu treba nesto predavati i cekati?

Link to comment

Pa za pasos i lk zavisi valjda od supa do supa tj kolika je guzva. A sto se tice punomocja to moze da se iskuca odmah i odnese u sud ili opstinu i overi ako je to ono na sta si mislio.

Link to comment
ok, a moze li neko ranije da preda dokumenta i da kaze da ce se podici tada i tada i u tom slucaju podize osoba cija su dokumenta?
pa kada predaješ zahtev za lk i pasoš tad ti uzimaju otisak prsta i potpis.
Link to comment
pa kada predaješ zahtev za lk i pasoš tad ti uzimaju otisak prsta i potpis.
uh, to nije dobro. ostaje mi samo nada da ce, ako se u ponedeljak preda, u cetvrtak biti gotovo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...