Jump to content
IGNORED

Cool Perspic


Buck Naked

Recommended Posts

Уље и не користим. Могао бих комотно да га бацим. Капар је отворен и нема везе са попустом, као и сармице. Штавише, сармице су од пре пар година, када сам их стално јео, а ове су једине преостале након што су ми се смучиле (а рок трајања им је до 2010.). Капар ми је био потребан за једну прилику, а остатак је преостао. За вина стварно не знам шта да ти кажем. Немају везе са еротиком, а не планирам ни да их попијем. Једноставно тако, стоје.Да сам знао да ћу морати оволико да објашњавам, не бих ни постављао.
A sto je Damja simpa sto mora da se brani. Stavku po stavku. :DMoj beogradski frizider uzasno ledi po zadnjoj strani pa mora da se cisti jer taj led napada sve zivo.
Link to comment
  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Buck Naked

    35

  • yolo

    22

  • msmodesty

    18

  • Mp40

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

A sto je Damja simpa sto mora da se brani. Stavku po stavku. :D
Nisam proleter! Nisaaaam! Ja sam bolji od ostalih! Mama, vidi me! Vidi me. Ja se izdvajam po inteligenciji!!! Ja vredim vise!!Neeee! Nemojteeee! Ja sam aristokratija. Imam pretke! Neee! Booooolji saaaaam, boljiiiiii!
Edited by Mp40
Link to comment
U cemu vam je fora sa tim ciscenjima frizidera???
nazalost, ume da se zaprlja i pocne da dismrja sam pre neki dan otvorio frizider i unutra je jezivo smrdelo. prvo sam pobacao pola stvari koje su mi delovale sumnjivo, ocistio frizider, vratio ostatak hrane i zakljucio da smrdi nesmanjenom zestinomonda sam otvorio zdelu sa sirom koji stoji tu ko zna od kad. brateeeeeeeeeeeee kad se nisam onesvestio.
Link to comment
Sta je kapar?
ja kapar poredim sa maslinama, a nema veze sa maslinama. neka biljcica, tj. plod, solo kada jedes ruznog je ukusa. koristi se u nekim jelima (ja jedem uz ribu), ne znam da li neko to jede onako kao masline (zato ne znam ni zasto ga poredim sa maslinama, valjda jer raste na moru). mislim da kapar uopste nije toliko skup da bi se kupovao u veru na snizenju. i ne znam da li kapar spada u povrce ili u zacine, svejedno. sve u svemu, nista ne propustas preterano, a najverovatnije si ga jeo, a nisi znao da je to to.
Link to comment
  • 2 weeks later...

kapar je bobicasta biljka, tj plod. izvanrednog je ukusa, ko kaze drugacije, nema pojma. ja ga stavljam u testenine i na pizzu, a volim i da capnem poneki solo dok nestrpljivo cekam da zgotovim jelo. kazu da ide dobro uz ribu, to ne znam, jer ne znam da spremam ribu. ranije mu je staniste bilo u konzervama incuna (odatle Vasina teza) ali se posle "Velike seobe" nastanio uglavnom u Amfissa tegle.caperscan.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...