Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Muku mucim sa uTorentom i TELEKOMOMpre nekoliko nedelja promenio sam celokupnu masinu,pre toga imao sam uTorent 1.7.7 na kome je stajala "zelena kvacica"koju sam "portforvardovao" preko http://portforward.com/medjutim pre nekoliko dana ponovo "instaliram" uTorent ISTI port uzmem i sve isto medjutim nece. "zuti trougao" stoji i brzina ne prelazi 15 (a ranije je isao do 50)imam i net limiter i sve je podeseno kao pre, ali ... nece pa neceda li je problem u tome sto koristim ISTI broj porta. tj da li "neko" koristi taj port pa ja ne mogu ili ...

Link to comment
da li je problem u tome sto koristim ISTI broj porta. tj da li "neko" koristi taj port pa ja ne mogu ili ...
Prilicno sam siguran da nije to u pitanju. Jednostavno, portovi su u rasponu od ne znam koliko do 60 ili 70 hiljada, a likova koji koriste uTorrent ima par (desetina) miliona... Jebem li ga, mozda i gresim ali mi deluje logicno.
Link to comment
Muku mucim sa uTorentom i TELEKOMOMpre nekoliko nedelja promenio sam celokupnu masinu,pre toga imao sam uTorent 1.7.7 na kome je stajala "zelena kvacica"koju sam "portforvardovao" preko http://portforward.com/medjutim pre nekoliko dana ponovo "instaliram" uTorent ISTI port uzmem i sve isto medjutim nece. "zuti trougao" stoji i brzina ne prelazi 15 (a ranije je isao do 50)imam i net limiter i sve je podeseno kao pre, ali ... nece pa neceda li je problem u tome sto koristim ISTI broj porta. tj da li "neko" koristi taj port pa ja ne mogu ili ...
Prvo banalne stvari. Kabl ili ADSL? Kako je povezan ruter, LAN ili USB? Koji firewall koristiš? Jesi li forvardovao port ručno ili UPnP? Je li ti port >10000?Na prvu loptu, sumnjao bih na firewall. Ako te ne mrzi, deinstaliraj ga, pa pokreni uT, za probu. Bar ćeš znati da li je to.
Link to comment
Ne bih umeo da objasnim najpreciznije, ali znam da radi :) Brzina zavisi od broja seedova, odnosno kolicine izvora, ali ipak vise zavisi od ADSLa :( (ako si na beotelu, ima fora za bolji protok)Sto se sajtova tice, ima nekoliko razlicitih izvora:www.torrentspy.comwww.mininova.comwww.isohunt.comwww.demonoid.com (ali ne moze svako da se registruje)www.mybittorrent.comSve sto je potrebno jeste bilo koji od torrent softwarea i to je sve... Search & Enjoy.
pluswww.torrentreactor.net
Link to comment

www.torrentz.com indeksira uglavnom sve gorepobrojane trackere (osim demonoida koji je ionako ćao, i možda isohunta), tako da je najbolje rešenje što se tiče free varijante.

Link to comment
Prvo banalne stvari. Kabl ili ADSL? Kako je povezan ruter, LAN ili USB? Koji firewall koristiš? Jesi li forvardovao port ručno ili UPnP? Je li ti port >10000?Na prvu loptu, sumnjao bih na firewall. Ako te ne mrzi, deinstaliraj ga, pa pokreni uT, za probu. Bar ćeš znati da li je to.
ADSLLAN(ima i ruter)net radi, sve radi (browsing, rapid šer i sl) osim uTport je 319xxport forvardovan rucno na portforvard.comfirewall nemam ... Edited by eye of the beholder
Link to comment

prođera ga (valjda)sad mi je na sajtuhttp://www.utorrent.com/testport.php?port=

Welcome to the ?Torrent Port Checker.A test will be performed on your computer to check if the specified port is opened.Checking port 64xxx on xx.xxx.xxx.xxx...OK! Port 64xxx is open and accepting connections.
medjutim, na samom uT i dalje stoji zuti trouglicšta-je-sad-upitanju?
Link to comment
prođera ga (valjda)sad mi je na sajtuhttp://www.utorrent.com/testport.php?port=
Ok, znaci da je port uspesno forwardovan.
medjutim, na samom uT i dalje stoji zuti trouglicŠta-je-sad-upitanju?
Meni se isto nekada desava da u uTorrentu dugo stoji aktivan zuti trougao, ali se posle nekog vremena automatski prebaci na zeleni. Primetio sam da se to uglavnom desava kada samo seedujem, ali cim neki torrent krene sa downloadom, boja trougla se automatski prebaci u zelenu. Ne znam sta bi drugo moglo da pravi problem. :huh: Edited by maksas
Link to comment

Zeleno, zeleno, zeleno, zeleno je boja ljubavi.Hvala svima koji su mi objasnjavali. Uspeo sam da skinem 1.4 GB za jedno vece. Civilizacija bato!!!

Link to comment

Meni je taj trouglic uvek zut (on valjda oznacava incioming connections), a torenti mi maltene uvek rade maksimalnom brzinom...Dobro, skidao sam neku seriju mesec dana, islo je po par kb samo, ali tu je vec bio problem sa seedsima i peersima.Po statistici, skoro uvek mi stoji 0 incoming conn.

Link to comment

Još jedan torent je ugašen !Ovo sam našao na njegovom sajtu :

Friends of TorrentSpy,

We have decided on our own, not due to any court order or agreement, to bring the Torrentspy.com search engine to an end and thus we permanently closed down worldwide on March 24, 2008.

The legal climate in the USA for copyright, privacy of search requests, and links to torrent files in search results is simply too hostile. We spent the last two years, and hundreds of thousands of dollars, defending the rights of our users and ourselves. 

Ultimately the Court demanded actions that in our view were inconsistent with our privacy policy, traditional court rules, and International law; therefore, we now feel compelled to provide the ultimate method of privacy protection for our users - permanent shutdown.

It was a wild ride,

The TorrentSpy Team

"Big Brother in the form of an increasingly powerful government and in an increasingly powerful private sector will pile the records high with reasons why privacy should give way to national security, to law and order [...] and the like." - Justice William O. Douglas

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked this topic
  • renne unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...