Jump to content
IGNORED

ARENA TV


ducca

Recommended Posts

Tools -> page info -> media i tu nadjes adresu, ako koristis firefox. I za druge browsere bi trebalo da bude slicno.
Jel moze pomoc, bio bih veoma zahvalan.Preko sajta ne mogu da gledam jer nemam neki plug in koji stalno sidam ali opet mi pokazuje da nemam The Microsoft® Windows Media Player Firefox Plugin plug-in.A kada idem na page info za kanale samo stoji javascript:void(0)Jel moze pomoc.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Podstaknut raspravom odavde... Može li neko iole ozbiljno da odgovori zašto nema SK i SK+ na Telekom IPTV-u?(... pod iole ozbiljno mislim da odgovor bude sadržajniji od "svađaju se Telekom i SBB", to zvuči preterano klinački.)

Link to comment

Zato što je Telekom vlasnik Arene, i neće valjda da ruši konkurentnost svojih kanala. Uz to, rezonuju da je jedan od razloga što bi neko nabavio IPTV a ne recimo SBB jer oni jedini imaju ekskluzivnu ponudu Arena kanala (koje su do skora jedine imale Primeru i Seriju A, od ovih najatraktivnijih stvari za prenos). (ovo je bila priča kad su se pokačili Arena i SBB).Mada, sad, nakon što je SK obezbijedio F1, Primeru, ima Moto GP, Premijer Ligu, mislim da će morati nešto da učine. Mada, ako budu tvrdoglavi kao SBB po pitanju Arene, onda ćemo opet biti "u dva tabora". Elem, vidimo šta se desilo kad su u Areni glumili ludilo i ušli u sukob sa najvećim igračem na polju distribucije signala. Tako da i ovo stanje ne vjerujem da će potrajati. Ili će doći do "istorijskog" pomirenja, ili će neko da pukne k'o lubenica. Ne znam zašto, ali kad govorimo o raspadu sistema i tome ko će prije na doboš, tipujem prije na par Arena-IPTV, nego na joint venture SK-SBB.

Edited by NekoIzMase
Link to comment
Mada, sad, nakon što je SK obezbijedio F1, Primeru, ima Moto GP, Premijer Ligu...
Da, to je situacija nakon koje želim 1 procenu, prezent, sadašnjost, tzv. realnost... Arena ako ne zdipi opak košarkaški paket ili nešto slično (š-t-a?), izduvala je za gotovo sve važnije ekskluzive, tako da ranija priča o ukidanju konkurencije svom perspektivnom i atraktivnom čedu više nije validna. Trebaće IPTV-u ta konkurencija, da bi zaokružili ponudu kanala i da ne bi zbog toga gubili korisnike.
Link to comment
Da, to je situacija nakon koje želim 1 procenu, prezent, sadašnjost, tzv. realnost... Arena ako ne zdipi opak košarkaški paket ili nešto slično (š-t-a?), izduvala je za gotovo sve važnije ekskluzive, tako da ranija priča o ukidanju konkurencije svom perspektivnom i atraktivnom čedu više nije validna. Trebaće IPTV-u ta konkurencija, da bi zaokružili ponudu kanala i da ne bi zbog toga gubili korisnike.
Arena ima svoje adute, što se programa tiče (Seriju A, alternativne sportove, LŠ - ostale utakmice, sem one što se prenose na RTS, NFL - mada ih tu SBB jebe sa ESPN-om, prenose reprezentativnih takmičenja - tipa GP u odbojci, Svjetska liga u vaterpolu, imali su doskora i NLB, držali su dosta košarke) ali glavni problem Arene je dostupnost signala. Eto, kad je uvedena Arena na SBB, ja sam je prvi uplatio. Međutim, kad su se pokačili, stavio sam na papir da li mi se isplati prelazak na IPTV, i s obzirom na ESPN, Eurosport 1 i 2, RTRS, HRT2 i 5 SK, nije mi se isplatilo. Baš kad nemam neki prenos na LŠ, ja upalim kojota.A problem sa Arenom je taj što njihova 4 kanala možeš da imaš samo u digitalnoj ponudi, jer su pay-per-view, a mogućnost distribucije digitalnog signala ima vrlo mali broj provajdera, a kvalitetnog još manji. I onda se vežeš za jednog, i onda je mogućnost naplate pretplate očajna, jer koliko fanatika za sportom je bilo spremno da promijeni provajdera ili uvede novog samo zarad 4 kanala (koja pritom koštaju dodatnih 400 dinara ili koliko već). A Arena je bila zagrizla žestoko, kupila prava i koja treba i koja ne treba, i podlegla sopstvenoj pretencioznosti. Na kraju je ova kupovina od strane Telekoma ustvari bila spasavanje jedine ekskluzive koju ima njihovo čedo IPTV, a ne neko "spajanje u svrhu podizanja kvaliteta" ili tako neka floskula koja je vjerovatno bila u izjavama kad je ovo bilo aktuelno.
Link to comment
Ali realno je teško za verovati da će IKO media ponuditi, tj. dozvoliti SK-u da se nađu u najvećoj konkurenciji, obzirom da su strateški partneri SBB-a.
Dakle, kažeš da je vlasnik SK-a u ovoj situaciji odabrao da ih ne bude na IPTV-u, a ne da ih ovi neće u ponudi?Ne postoji u najavi neki mehanizam koji će ih naterati da ponude svoje kanale pod istim ili sličnim uslovima svim distributerima? :mellow:
Na kraju je ova kupovina od strane Telekoma ustvari bila spasavanje jedine ekskluzive koju ima njihovo čedo IPTV, a ne neko "spajanje u svrhu podizanja kvaliteta" ili tako neka floskula koja je vjerovatno bila u izjavama kad je ovo bilo aktuelno.
Ma naravno, ali zašto su je uopšte spasili i zašto se ponašaju kao da je majka Janja ako ne mogu da postignu da zaista bude dominantna?Gubeći kvalitetan sadržaj, Arena prestaje da bude ekskluziva zbog koje će neko birati IPTV ispred ponude bilo kog drugog distributera (ja sam ga npr. odabrao pre ove dileme, samo jer nisam hteo da uvedem KDS, a bilo je i jeftino), pa onda neka spuste nos i neka urade nešto da zaokruže ponudu sa makar jednim SK-kanalom, kako postojeći korisnici ne bi razmišljali o bataljivanju njihovog distributivnog servisa u predstojećem periodu. Na televiziji gledam uglavnom sportski i informativni program, a jedno od ta dva pokušavaju i za sada uspevaju ozbiljno da pokvare.
Link to comment
Gledaoci Sport Kluba od sezone 2012/2013 imaće priliku direktno da prate utakmice španske lige Primera i Segunda.Kompanija Telemach, vodeći slovenački operator televizije, interneta i telefonije, potpisao je sa španskom Primerom višegodišnji ugovor i preneo ekskluzivno pravo prenosa Sport Klub kanalu. Ugovor podrazumeva prava na sve tipove televizijskih i internet prenosa, uključujući satelitske TV prenose, kablovsku televiziju, IPTV, kao i prava na prenos sadržaja putem mobilne telefonije i interneta na području Srbije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Makedonije."Lidersku poziciju u regionu i u sledećim godinama zadržavamo španskom fudbalskom ligom koja ce u tandemu sa engleskom Premier ligom donositi po sezoni 760 utakmica, i sve će moći da se vide na našim kanalima." rekao je direktor Sport Kluba, Nemanja Simeunović.Sa novinama i uvođenjem SK Prime-a , ponuda je obogaćena i sa F1, ukrajinskom, švajcarskom, austrijskom i danskom fudbalskom ligom, kao i holandskim, turskim i ukrajinskim kupom. Uskoro će u programskoj šemi svoje mesto pronaći i Sport Klub Vesti. Njih će pripremati i realizovati svi komentatori ovog kanala čime će najgledaniji sportski kanal u regionu dobiti na dodatnoj aktuelnosti i ekskluzivnosti.Sport Klub, najbolja i najgledanija sportska regionalna televizija, vlasnik je i prava na: Vimbldon, teniske turnire Masters serije 1000 i 500, kao i turnire iz kategorije ATP i WTA 250, Formulu 1, Moto GP seriju, NBA i hokejašku NHL ligu, ali i brojna druga takmičenja, što čini najkvalitetniju sportsku ponudu.
Link to comment

Telekom, kao odgovor na to zašto nema SK i SK+ na njihovim kanalima:Poštovani,Telekom Srbija kao kompanija čini napore da pruži usluge najvišeg kvaliteta ali i da što većem broju građana omogući sve vrste usluga, kao i da u okviru postojećih usluga poveća dostupnost asortimana. Da bi se navedeno ostarilo neophodno je ispuniti brojne preduslove. Tako na primer sklapanje Ugovora o poslovno tehničkoj saradnji sa TV kućama ne zavisi samo od nas, već i od obavezujućih Ugovora koje TV kuće imaju sa drugim kompanijama, a što je upravo i razlog zašto pojedini TV kanali još uvek nisu zastupljeni u našoj ponudi. Svakako, lista kanala se u odnosu na sam početak pružanja usluge IPTV proširila ubacivanjem novih kanala, na obostrano zadovoljstvo, sa tendencijom da će se vremenom i dalje širiti.S poštovanjem, Telekom Srbija a.d.Pametnom dosta, ne?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...