Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

meni je ipak prvo sećanje na zip huanito

 

Scena u kojoj Huanito dobija flašu u glavu je bila u špici političkog magazina Monitor, koji je na TVBG rađen u prvoj polovini 80-tih.
Urednik je bio Mihailo Erić, a oim po špici sa Huanitom (i ja se sjećam samo te scene sa špice) bio je karakterističan i po skečevima koje je radio Lola Đukić, a u njima su igrali Mija Aleksić, Đokica Milaković, Deba Popović, Bata Paskaljević i Vesna Čipčić, a u njima je Mija često pjevao parodije aktuelnih domaćih hitova.
 

2 hours ago, darling said:

ja se zipa secam ko politickog magazina u kom je dominirala goca susa :)

 

 

ZIP je išao u drugoj polovini 80-tih i uređivala ga i vodila ga je Gordana Suša, u najliberalnijim godinama RTS-a.
Na prelazu u 90-te, kad se RTBG okretao političkoj propagandi, ZIP je preuzeo Simo Gajin.

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

i milica lučič čavič

:fantom:

 

 

meni je ipak prvo sećanje na zip huanito

 

Huanito se pojavljue u špici jedne druge emisije političko-magazinskog tipa - "Monitor" ...

 

 

Link to comment
6 minutes ago, colonelo said:

 

Scena u kojoj Huanito dobija flašu u glavu je bila u špici političkog magazina Monitor, koji je na TVBG rađen u prvoj polovini 80-tih.
Urednik je bio Mihailo Erić, a oim po špici sa Huanitom (i ja se sjećam samo te scene sa špice) bio je karakterističan i po skečevima koje je radio Lola Đukić, a u njima su igrali Mija Aleksić, Đokica Milaković, Deba Popović, Bata Paskaljević i Vesna Čipčić, a u njima je Mija često pjevao parodije aktuelnih domaćih hitova.
 

 

ZIP je išao u drugoj polovini 80-tih i uređivala ga i vodila ga je Gordana Suša, u najliberalnijim godinama RTS-a.
Na prelazu u 90-te, kad se RTBG okretao političkoj propagandi, ZIP je preuzeo Simo Gajin.


Ja se sjećam ovog Mijinog prepjeva.

E moj Saša, gde privreda ode naša, reci Saša...

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Ipak je urodila plodom "konstruktivna kritika" odozgo - RTS je opasno skliznuo u glorifikaciju vođe. Dnevnik je već na liniji Pinka, Olja Kovačević batalila pipave političke i društvene teme u svojoj emisiji, druži se sa Noletom i Bregom ...

Link to comment

 

3 minutes ago, fikret selimbašić said:


Ja se sjećam ovog Mijinog prepjeva.

E moj Saša, gde privreda ode naša, reci Saša...

Da, sjećam se toga.

A sjećam se još i prepjeva Džuli, Sitnije Cile sitnije, Svađalice jedna mala...

 

Link to comment
42 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:


 

 

@colonelo  da se ne sećaš možda da li je zip sa simom gajinom bio deo monitora, kao prilog u okviru emisije?

 

Ja sam uverena da je ZIP proizašao iz neke emisije.  Sad, da li je to bio Monitor, ne mogu sa sigurnošću da tvrdim. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...