Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

Juče u Trezoru posle ponoći: Nikola Milošević bujne iako već sede kose, raskoračio se i stavio šake na bokove, raskopčani sivi sako otkriva košulju od indijskog lana /nema potkošulju!/ i u scenografiji iz "Ja, Klaudije", on onako svojim potihim glasom, kao da po jeziku prevrće karamelu, i kroz nos, kao da ga muče sinusi, dakle kritikuje Platona, kao "prvog, koliko se zna, mislioca,koji je izjednačio opasnost po državu koja opasnost dolazi od strane bezazlenih književnika i od prave organizovane oružane pobune zaverenika". To

je ponovio još jednom i zaključio da je Platon timesvakako stekao mest uistoriji mislilaca koji su promišljali državno uređivanje, ali mesto "kojim se svakako ne može ponositi". :laugh:

A kao ilustracija: upozorenje na nejake književnike iz usta tada još mlađahnijeog od NIkole - Ljubivoja Tadića.

 

A nekoliko dana pre toga: Boro Krivokapić i Danilo Kiš u Teleskopiji, piju kahvu i puše kao Turci, a Kiš sve više kašlje...:cry:

Link to comment

ja sam video Kisha na Zabljaku, pricao je sa Borom nesto o cicvarama, setao i pusio...

 

onda sam na tom istom Zabljaku za doruckom, sto do moga, u hotelu, gledao kako Dragos Kalajic terorise kelnera,

terajuci ga da stoji pored njega, drzi mleko i sipa mu po komandi, kap po kap, dok on sedi i muti nes kafu. 

sa njim je za stolom sedela njegova cerka, tada tinejdzerka.

Link to comment

Ovo je 202, standardno 6-9. Inace, nisam ih slusao poodavno, kako su krenuli da forsiraju onu bezveznu 'ti si nevina sve je do mene", rijetko odvratna stvar. Jutros palim - ta bas pocinje. Pa jbt

Link to comment

Skandalozni predsednik SANU Kostić lupeta gluposti na RTS3. Pri tom mu je i oskudan vokabular. Ni forma mu nije jača strana, npr."nisam stvaraoc u kulturi". Na kraju, omaakne mu se i pogrešno akcentovanje.

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...