Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

iskreno, meni nema nikakav ukus ali ja nisam stručnjak za sireve.

malo me podseća na gaude, edame i tome slične sireve.

doduše, ja čedar jedem samo u ozilendu, i u jelima koja idu u rernu.

možda njihov čedar nije čedar.

Link to comment

ovaaaaj... ne bi trebao biti bas mekan topljivi sir kao trapist, recimo. mature cedar je jaci i malo tvrdji i zna da se mrvi kad ga seces/rendas. u testu radi posao i zbog jakog ukusa i sto nije previse mekan i topljiv tako da moze da se smrvi i bolje sjedini, da svugde dodje. kad se testo ispece, sir se skroz istopi pa imas ukus a ne vidis ga, kao u krekerima. mislim da je u te svrhe bolji neki stariji kackavalj, da je to najslicnije.   

Link to comment

ovaaaaj... ne bi trebao biti bas mekan topljivi sir kao trapist, recimo. mature cedar je jaci i malo tvrdji i zna da se mrvi kad ga seces/rendas. u testu radi posao i zbog jakog ukusa i sto nije previse mekan i topljiv tako da moze da se smrvi i bolje sjedini, da svugde dodje. kad se testo ispece

 

 

ti pricas o ovako necemu

 

5000295141599_L.jpeg

 

a ja sam pricao i čedru™ iz super vera :D 

Link to comment

ti pricas o ovako necemu

 

5000295141599_L.jpeg

 

a ja sam pricao i čedru™ iz super vera :D

duda je pitala cime da zameni mature chedar iz delijinog recepta pa zato kazem bolji je neki stariji kackavalj u te svrhe, slicniji je onom sto joj treba nego neki meksi lako topljivi sir. a nisam kod nas probao cedar, ne znam kakav je. po opisu bih rekao da mozda moze proci kao mild al to recept ne trazi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...