Jump to content
IGNORED

gps navigacija


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • copkillah

    25

  • Yoyogi

    24

  • renne

    24

  • katamaran

    21

Leba mi ja otkrio tek sad. Nikad mi nije palo na pamet da tapnem na veliku strelicu na kojoj pise "Start". Izgleda da meni to nije dovoljno ocigledno.BTW. Kad sam to (gotovo slucajno) uradio, kad progovori onaj glas "In 50 meters, turn left into Hoddle Street", umal' ne ispustih volan. Sta je ovo, boktemazo! :s_w:

Link to comment

Mnogo mi bilo smesno danas... namestio ja iphone navigaciju da me dovede do autoputa (a posle mi ne treba, imam 500 km direzione pravo). Kako sam izasao na auto put skrenem na puNpu, a prethodno minimiziram App (mislio sam da ga to ubiva). I idem polako prema pumpi koja je na desno, a traka na levo vodi nazad na auto put. Negde u tom momentu (skroz neocekivano) odjekne glas, "na sledecem racvanju, ostanite levo" :lolol: ...glupi robot pokusava da me vrati na ispravni put.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel' ovo ima lifetime update?Jedno vreme je to Garmin nudio, ne znam jel' još važi?Inače, jel ima neka preporuka za nešto bolje, recimo do 300€? I šta bi to bolje radilo bolje od ovoga?

Link to comment
Jel' ovo ima lifetime update?Jedno vreme je to Garmin nudio, ne znam jel' još važi?Inače, jel ima neka preporuka za nešto bolje, recimo do 300€? I šta bi to bolje radilo bolje od ovoga?
Idem da uzmem danas, anyone sa savetom?
Link to comment
  • 1 year later...

Sad vidim raspravu sa jojogijem i na stranu njegova tvrdoglavost uopste ne vidim sta je toliko pogresno rekao?

Google maps koji tada nije imao offline verziju?

Tablet koji nema gps cip?

Roming da koristis tablet u drugoj drzavi?

Garmin koji ima svoje mape?

Ne razumem.

edit

Sad vidim da tablet ima gps cip ali ni to ne menja moje pitanje.

Edited by djeneralche
Link to comment

I tad je bilo offline mapa, tj. aplikacija za telefone, nevezano za Google Maps. To, kao i zelja da se svakom sve objasni zdravom seljackom logikom, kao da prva pomisao bilo kom drugom coveku ne bi bila "satelit ti salje poziciju!". Ne, satelit ti ne salje poziciju, nego ti vise satelita salje informacije, pa uredjaj sam vrsi procenu gde se nalazi.

Edited by Venom
Link to comment

Sad vidim raspravu sa jojogijem i na stranu njegova tvrdoglavost uopste ne vidim sta je toliko pogresno rekao?

 

 

Uredjaj, GPS, posalje signal satelitu koji mu vrati koordinate gde se nalazi.
Link to comment

S time da ti sateliti ne šalju niti jednom uređaju posebno poziciju, oni su jednostavno referentni farovi kao da su zvijezde, sunce ili mjesec. Ako se vide, vide se. Ako ne, bulja.

Link to comment
  • 3 months later...

Uzeo bih neku navigaciju a o istima ne znam apsolutno nista. Sta treba da gledam, jel ima neka konkretna koja ima dobar odnos cene i kvaliteta? Bilo kakva pomoc je dobrodosla.

Link to comment

Ja kad sam kupovao, bila mi je bitna velicina (sad je 5'' maltene standard), i da je brz procesor da gura softver. Mape i sve ostalo se lako namesti i posle azurira (to sam radis, c/p). Kupio sam noname kineza preko drugara koji je to nesto valjao po gradu. I da, gledaj da ekran nema velik odsjaj kad je jaka dnevna svetlost, ovaj moj je tu bas slab ali to je to za tu cenu.

 

Koristim iGo 8 sa nekim screen-ovima na koje sam navikao, a koje ti pruzaju vise informacija nego default podesavanje. 

Link to comment

Uzeo bih neku navigaciju a o istima ne znam apsolutno nista. Sta treba da gledam, jel ima neka konkretna koja ima dobar odnos cene i kvaliteta? Bilo kakva pomoc je dobrodosla.

Koji phone imaš?

 

Ako imaš nešto sa 4,5-5" inča gruni iGo na njega i jedan uređaj manje u životu ćeš da nosaš...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...