Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

To znači da voz ide do jednog sela, gde se prebacuješ na buseve pa se busevima voziš do drugog sela nekih 40-tak minuta i onda ponovo na voz.

uh, što volim tzv. SEV... (Schienenersatzverkehr iliti <autobuska> zamena za šinski prevoz)

Link to comment

To je ništa, kod mene opravljaju/menjaju prugu u dužini od nekih 70km ako se ne varam. Problem je u tome što na tom delu uglavnom ima 2, 3 ili ponegde i 4 paralelna koloseka, pa rade to od sredine marta i trebalo bi da završe do sredine maja. Gomila termina u tom periodu otkazano, ne možeš da ideš na posao kad ti hoćeš, nego kad ima termin da voz uopšte vozi. Trudili su se do sada bili da ima bar jedan kolosek operativan, ali problem je što tuda onda uglavnom i puste ICE, TGV i slične vozove višeg prioriteta, a nas radničku marvu koja putuje S-Bahnom ko šiša. Die unterste Schublade. Uglavnom, sad tokom uskrsa napravili su kompletan prekid, jer nema školaraca. To znači da voz ide do jednog sela, gde se prebacuješ na buseve pa se busevima voziš do drugog sela nekih 40-tak minuta i onda ponovo na voz. Tu je tek bilo lepih trenutaka, kad dođu dva voza u selo, a čeka samo jedan bus (i nisu Krstići pritom). I onda napakovani kao sardine u gradski bus u najboljem duhu sankcija devedesetih se vozimo na međugradskoj liniji i pretumbavamo u svakoj jačoj krivini. Probao sam jedan dan, pa kad sam se vratio kući u pola devet (a krenuo u pet), samo sam se javio u firmu da ću narednih dana raditi od kuće.

samo blatish njemachku gde mislish da ja necu da naidjem <_<
Link to comment

Pa neću valjda na mesta gde redovno zalaziš na dan kada izjaviš da mrziš sve? Ode nam evropska budućnost u jednom dahu.

 

 

@kopilot:

Ja mogu i da ne radim, ali firmi se više sviđa da radim, pa smo se našli negde na sredini. Pogotovo su sad široke ruke kad je ispalo na poslu bolje nego što su se svi nadali; uradili sa Ciscom najveći projekat tog tipa u Jevropi bez ijedne greške pa nam dadoše da im radimo i ovaj Cisco Live! u Vegasu. Fala ti bože pa ne moram da idem. Važno da su šefovi na ivici pevanja i da mogu da pitam "sa koliko ništica se piše riječ 'zadovoljni'? (frit-frit)". Jok i neće mi dati da radim otkuće :D

Link to comment

uh, što volim tzv. SEV... (Schienenersatzverkehr iliti zamena za šinski prevoz)

I ja ovde 'bus replacement service'

 

not!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

E pa super, DB je prosto otkazao voz kojim bi trebalo da dodjem u subotu i u tom vremenu kada meni treba nema - niceg. Mogu da zamenim kartu ali ne i dobijem pare nazad?! Za koji voz da menjam kada voza nema. Jbt.

Godina mi je krenula sa pehovima na kratkim putovanjima i vidim da se samo nastavlja.

 

Sluzbenica na telefonu je prosto bila lenja ili nezainteresovana da radi svoj posao. Cudno je bilo to sto ni na sajtu nisam mogla naci voz u tim ranojutarnjim casovima, da bi se ispostavilo da ipak ima jedan kojim stizem 40tak minuta kasnije od planiranog vremena, sto ne kvari mnogo. Sve se promenilo kada sam otisla na stanicu, devojka je odmah nasla drugu vezu i lupila pecat za promenu karte. Zasto se taj voz juce nije video u pretrazi na sajtu, niko ne zna.

 

Mali offtopic, kada smo bili vec na stanici, iscimasmo sluzbenicu da nam nadje cene vozova za ici do francuskog Atlantika (posto se ni to ne vidi preko bahn.de, nego kako smo saznali mora da se podeli karta i deo trazi na sajtu TGVa), i posle uspesne borbe sa programom, tarifama itd za TGV, dobismo takve cene (i to promo cene) od kojih otpadaju usi. Jel taj TGV toliko redovno skup ili je to specijalna nobles tarifa za vozove Pariz - more (te linije inace ni ne voze sem tokom leta)?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ima deutsche bahn lep app za mobilni koji obično ume da isprati smetnje i ponudi alternative. Pa ako ima neki kurcšlus, obeleže liniju crvenom zvezdicom i napišu ispod šta se desilo, koje su im procene i ponudi alternative.

 

 

TGV ima povremeno specijalne ponude - tako su bile recimo karte od mog sela do Pariza za 25 evritja. Ali moraš na vreme da bukiraš vožnju, maltene kao za low cost letove.

Link to comment

Ima deutsche bahn lep app za mobilni koji obično ume da isprati smetnje i ponudi alternative. Pa ako ima neki kurcšlus, obeleže liniju crvenom zvezdicom i napišu ispod šta se desilo, koje su im procene i ponudi alternative.

 

 

TGV ima povremeno specijalne ponude - tako su bile recimo karte od mog sela do Pariza za 25 evritja. Ali moraš na vreme da bukiraš vožnju, maltene kao za low cost letove.

 

Mislis na DB Navigator? Imam ga instaliranog i tamo mi stoje rezervacije ali nemam naviku da koristim mobitel kada mi je tu komp tako da sam juce trazila bas na sajtu.

 

 

I DB cene su u fazonu ko rano rani i uhvati Sparpreis...prva karta koju sam nasla za mene, direktni ICE sa rezervisanim mestom - 19 evra. Ostalo je da jos razmislim zbog povratka, proslo je dva dana i cena je skocila na 109. Uzela sam onda ovaj sa presedenjem. Sad znam za ubuduce da moram odmah da reagujem, kao za avion. (Makar sam za Lajpcig bas jeftino prosla, bilo je 19 evra po smeru i to oko mesec dana pre putovanja)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

To sa kupovinom dva dana pre je super ali ne kada treba da se nadjem sa nekim ili da se poklope razne stvari. Ali da, cimacu vas drug put ovde kao sto mucimo Dzejmsa za avione :)

Link to comment

Inace, u poslednje vreme mi neobicno cesto salju popuste (10-15e). Ranije ih ionako nisam nikad koristio jer je minimalna cena 49e, ali provalih skoro da vazi za cenu povratne karte. Sad samo da nastave da salju :).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...