Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

baba višnjina, čika zuba

 

jes bolidno ime, al čovek je super profi te rka anesteziju za dž čim uđeš, a za poliranje je to možda potrebno (pričam napamet)

 

u svakom slučaju, baš preporuka generalno

Link to comment

baba višnjina, čika zuba

 

jes bolidno ime, al čovek je super profi te rka anesteziju za dž čim uđeš, a za poliranje je to možda potrebno (pričam napamet)

 

u svakom slučaju, baš preporuka generalno

anestezija je za pičkice

Link to comment

anestezija se obicno naplacuje 5e. tu je ampulica i spric. mogu da to razmazu u cenu ostatka usluge.

 

a za poliranje ne ide anestezija. cisti se povrsina zuba, nema tu sta da boli. ovo ako su mi ikada radili poliranje, ne sećam se/tj. ne pitam.

Link to comment

anestezija se obicno naplacuje 5e. tu je ampulica i spric. mogu da to razmazu u cenu ostatka usluge.

neam pojma više koliko ovaj batica naplaćuje plombu, al sam prilično siguran da je bilo u rangu s ostalima, tj. mislim da se nije ugrađivao, već išo, pametno, na duge staze, da ako ti uklaviri poverenje, dolazićeš još mnogo puta kod njega

Link to comment

Trebalo bi da odem da skidam kamenac i malo ispoliram zube. Ima li kakvih preporuka za to mozda?

 

     Što bi rekla prof. Janković- Gaće se skidaju, a kamenac se uklanja. Nazdravlje ako za to treba preporuka, u civilizovanim zemljama stomatolozi se time ne bakću već dentalni higijeničari. Da otklonimo sve dileme, anestezija nije potrebna.

Link to comment

Jbg zemlja Srbija je u pitanju a posto je poznanica umrla od slicno rutinskog procesa (ne kod zubara) ne skodi da pitam. Hvala na preporukama, sutra cu da zovem oba mesta pa da vidm gde mogu pre da zakazem.

Link to comment

pa ne znam koji vam je to dom zdravlja. pre par godina sam nešto petljala kod mažestika. mislim da se oni vode kao odeljenje doma zdravlja u siminoj. usput sam zamenila dve plombe i otklanjanje :) kamenca... i cene su bile iste kao i kod privatnika. 2012. i plombe i kamenac su bili preko 1000 dinara. jel to pojeftinilo ili mažestik nije dom zdravlja?

Link to comment

Cene su iste u svim domovima zdravlja, ja sam se pre dve godine prebacila iz jednog u drugi i isto je kostalo. Ja nisam ni jednu plombu platila vise od 900din u poslednje 4 godine, bilo da je na vecoj ili manjoj povrsini zuba. Garancija na plombu je 6 meseci, provereno funkcionise. Naravno da nisu svi isti, npr doca koji menja moju kad je na odmoru mi se ne svidja ali kod njega idem samo ako mi bas ispadne plomba a moje nema. I vrlo sam zadovoljna, mada ja nekih problema ni nemam.

 

Ali ne znam sta je to kod Mazestika.

Link to comment

Mažestik je stomatološka poliklinika DZ Stari grad, ima konzervativu, protetiku, hirurgiju. Naravno, najpoznatiji je po šokari difnih, zelenih pločica na prvom spratu koja radi 24/7 i gde se u prose,u vadi 150 zuba dnevno.

 

Stomatologija je dosta davno skinuta sa budžeta RZZO (sem dečije stomatologije, totalnih proteza za penzionere i hitne službe) tako da konzervativa i protetika u domovima zdravlja rade na nekom karakondžula polu-privatnom principu gde se usluge naplaćuju, idu u budžet DZ-a i lekari tako zaradjuju svoju platu. Ako nema dovoljno pacijenata, nema plate.

Link to comment

    Pa, nije baš tako. 1. januara 2006. je uvedena naplata stomatoloških usluga u zdravstvenim ustanovama primarnog, sekundarnog i tercijarnog nivoa osim za decu do 18 godina, trudnice, porodilje, starije od 65 (samo za proteze, plaćaju 30 % učešća od pune cene) i osobe sa određenim oboljenjima i deformitetima. Kasnije su te kategorije stanovništa koje ne plaćaju usluge proširene i na studente do 26. godine, nezaposlena lica ( to je u Srbiji danas vrlo rastegljiv pojam), osobe koje imaju potvrdu o nedovoljnim mesečnim primanjima. Dalje, RZZO i dalje uplaćuje svim zdravstvenim ustanovama sredstva za plate UGOVORENIM radnicima u stomatološkoj službi. Za neugovorene radnike, ustanova sama obezbeđuje sredstva. Ovaj poluprivatni princip koji se pominje, postoji naravno, ali to nema veze sa Domom zdravlja i budžetom. Taj novac ide direktno lekarima u džep, zove se korupcija/zloupotreba položaja i krivično je delo zbog koga se gubi licenca, posao i ide se na robiju. Dakle, ako ne platite izvršenu stomatološku uslugu na šalteru i ne dobijete fiskalni račun ili priznanicu za participaciju nego novac date lično lekaru, znajte da to nema veze sa platama i Domom zdravlja nego da upravo učestvujete u nečasnim radnjama. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...