Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

u anđeli šopu u kneginje zorke ima da se nabavi sos/melasa od nara 390din kg
 
fantastična stvar
Jaooo kumse [emoji846] ovih dana trazim da li ima negde ili da napravim nekako, dok ima nara. E falaaa ti [emoji173]
  • +1 1
Link to comment

Turski da, oni ga najvise koriste i generalno na Bliskom Istoku, severnoj Africi.

Za desinge, za glaziranja mesa, marinade, Baba ganus i humus, koktele, cajeve, ma za svasta smile.png
Iz Istanbula sam svojevemeno donela toliko zacina da sam delila naokolo i kapom i sakom (kad se setim te radosti na egipatskom bazaru [emoji173]) i samo dve melase od nara :(

Link to comment
15 minutes ago, Anonymous said:

Meni kaže drugarica za pačetinu, gde s tim da se zezam, probaću sa piletom običnim.

turio ja na recepte pre par dana jedan s melasom od nara i orasima. moze piletina, moze fazan. moze i morka :D

 

odlicna stvar. ja sam, posto sam prvi put pravio, odlucio da pravim bazicnu verziju. ako ti nije dovoljno bogato, guglaj khoresh fesenjan

Link to comment
31 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

može meso, mogu salate, mogu i čoko kolači

 

pile je nekako najneutralnije, pa bi bio obazriv sa količinom nara, da ne preovlada

nije problem. pile voli limun pa voli i melasu od nara. kiselost preovladava. a doprinosi gustini sosa.

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

premažeš pile, pa u reLnu

ili ga pečeno premažeš?

jebiga, sta znam, nije bas tako jednostavno. u ono recepata sto videh, obicno se piletina krchka kao u paprikashu s melasom i raznim al s obzirom na ukus, ja se ne bih libio ni tako nesto da probam.

 

recimo, probao bih da premazem koku melasom pre pecenja, dobro nagruvam sitno seckanog bluka svukuda (i spolja i unutra) ili jos bolje da naprashim bluk prahom pa bih dodao (bogato) i svezi origano i malko zaljutio tucanom paprikom pa u rernu. nisam probao al sad kako pishem vidim da ima smisla. probacu pa javljam.

Link to comment

ništa, čekamo džumandži i anonimusa

 

e

sad kad bolje razmislim to mazanje pre pečenja bi samo dovole da premaz pregori. možda ga smuljati sa npr soja sosom i tako nekim začinskim biljem

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...