Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Meni se riža godinama sljepljivala, ona najjeftinija, onda mi pokazali fore kako da ne bude takva, i sad sam zaboravio. A u međuvremenu se doduše podigao standard (hvala Vučiću) pa sam od one od 60 dinara prešao na onu od 80-90. 

  • Haha 2
Link to comment

To mora da je ta ista koja je sad samo poskupila.:D

 

Inače uvek kupim neku skuplju i nije mi žao para za to jer kilogram traje baš dugo, svejedno po obroku ispadne skoro pa dž.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
On 29.1.2021. at 20:43, Skyhighatrist said:

Imaš u Promenteru pravi sticky rice, 380 din/kg

  Reveal hidden contents

Jurija Gagarina 93a, lokal 112, 1.sprat

 

Haha, dizajn sajta i stvarni izgled prodavnice su kao onaj mim "X vs X sa aliekspresa". Na sajtu sve lepo imenovano i opisano, na rafovima ispod 15 različitih kesica nečega piše samo "salata". Na sajtu sve lepo posloženo, razvrstano, pedantno klasifikovano, u radnji sve funkcioniše po principu rkni to onamo, da ne smeta. 

 

Bio sam pre pet dana baš u toj radnji. Pazario sam ojster sos, zvezdasti anis, susamovo ulje, zeleni čaj sa jasminom. Sve izašlo 800 dinara. U specijalizovanim radnjama za prodaju začina i dodataka ishrani bi ovo koštalo verovatno preko 2000 dinara.

 

Posle sam posetio i "stari" tržni centar odmah pored. Najjača mi je ona ulična prodaja na platou posred starog tržnog centra - posložen kineski kupus i začini, sleću golubovi a car kinez uzima neko pakovanje algi i udara u improvizovanu tezgu da ih otera. Tu se provlači kineskinja sa punom kesom iz koje vire pileće nogice. Unutra onaj haos sa provlačenjem među kutijama, sve pršti od veštačkog cveća, znate sve. Pošto sam u prethodnih godinu dana putovao najdalje do Goča, za mene je ovaj polučasovni izlet bio kao da sam otišao u Kinu i shvatio sam da nam se korona baš usrala u živote. Pokušao sam da pronađem onu radnju sa spremljenom hranom, gde je radila ona baba na ulazu, ali nisam uspeo.

 

Edited by pacey defender
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, pacey defender said:

Pokušao sam da pronađem onu radnju sa spremljenom hranom, gde je radila ona baba na ulazu, ali nisam uspeo.

 

 

staneš kod te pijace na otvorenom, okreneš se licem ka Jurija Gagrina. kreneš odatle levo, korz tezge, i ulaziš u levi deo starog TC. Udaraš pravo u stepenice kod ulaza, penješ se njima na prvi sprat. sa stepeništa ideš levo, pa prvi prolaz levo i sa desne strane nailaziš na restoran, kod Đane - ako na to misliš. baba radi i dalje.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Dosta su skupi, i "domaće" im je malo rastegljiv pojam čini mi se...

 

Ja već pola godine naručujem jaja, sir, kajmak, ajvar, kukuruzno i heljdino brašno, piletinu, etc. od Ženske pijace, naručivanje do petka, isporuka nedeljom, 200 kinti.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...