Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

ja se vise ne igram sa tim, ima vec mnogo godina, otkako mi isto u ruke dali blicovo valjda izdanje elroja, tj crne dalije.(inace, poslala sam prijavu za honorarnog prevodioca alnariju iz zezanja i provalila spektakl: oni kao test prevod daju pet strana iz knjige koju su objavili pre par godina :D. zahvalili mi se i rekli da sam super, ali da su nasli kandidata koji im vise odgovara, heh.)

Link to comment
  • 3 weeks later...

procitao embassytown. odlican roman. kod mievilla je najlepse sto te strefi nekom opaskom ili idejom koju odmah posle toga ostavi a ti se i dalje osvrces.tako sada na samom kraju protagonistkinja kaze za neko oruzije planetarnog unistenja 'shivabomb' a ja se mislim kako kul naziv.

Link to comment

prebacih kinu ovde, nije mu mesto medju dazdevnjacima i vilama.i ja zavrsih embassytown pre neki dan. stvarno je spektakl, vrhunska jezicka mozgalica i sad bih jos vise da mi neko da sest meseci leba i masti da ne moram nista da radim nego samo da ga prevodim.prva reakcija koju sam imala je koliko voren elis sigurno pizdi sto ne moze da napise nesto ovakvo.malcice mozda zbrzan kraj, tj samo akcijasenje, ali meni nije toliko smetalo koliko zanrovskim nitpikovcima. i potpuno mi je fenomenalno kako najlevlji levicar pravi kastinsko drustvo. i zaljubila sam se prvo malo u scilu, pa onda u brena.

Link to comment

nisam primetio da je kraj zbrzan. meni je cak pocetak bio pomalo konfuzan ali kapiram da je to namerno. knjiga se zaista uzasno ubrzava od trenutka 'navlacenja'.ovo za levicare: cela prica o istini, lazi i jeziku jeste cisti benjamin & mozda pomalo badiou.

Link to comment

dobro, benjamin je ocigledan, ima i openning credits. vise sam mislila na drustvanjce kao takvo.nisam jos sigurna, fali mi jos the city & the city u procitavanju, ali mi embassytown deluje kao najbolje sto je do sada napisao.

Link to comment
dobro, benjamin je ocigledan, ima i openning credits. vise sam mislila na drustvanjce kao takvo.nisam jos sigurna, fali mi jos the city & the city u procitavanju, ali mi embassytown deluje kao najbolje sto je do sada napisao.
isto ali isto sam bas pomislio pre pola cuke. evo city & the city na polici ceka citanje. ja volim the scar (gusari!) ali ovo je jednostavno odlicno.
Link to comment

Kupila nedavno Stanicu Perdito, i pročitala za 3 dana. Kako Čajna piše, niko mu nije ravan. I vidi se da je ovde mlad u pisanju, pa je sve što je imao u sebi i u glavi bacio na papir, pa čitaoca zapljusne cunami likova, događaja, boja, mirisa i dirketno udara u stomak. :Hail: Grad&Grad je u odnosu na Stanicu, odmereniji i više je kao vrtlog koji čitaoca sve brže usisava u sebe kako se knjiga bliži kraju. :Hail: Remak-dela, oba, i obavezna lektira.

Edited by Arkadija
Link to comment
Kupila nedavno Stanicu Perdito, i pročitala za 3 dana. Kako Čajna piše, niko mu nije ravan. I vidi se da je ovde mlad u pisanju, pa je sve što je imao u sebi i u glavi bacio na papir, pa čitaoca zapljusne cunami likova, događaja, boja, mirisa i dirketno udara u stomak. :Hail: Grad&Grad je u odnosu na Stanicu, odmereniji i više je kao vrtlog koji čitaoca sve brže usisava u sebe kako se knjiga bliži kraju. :Hail: Remak-dela, oba, i obavezna lektira.
Pazi kad nisam čitao ni jedno ni drugo... Elem pazario sam Stanicu Perdito prošle nedelje u Stylosu i uopšte mi nije jasno zašto sam isto preskočio u prethodnim godinama...Čitaću čim završim sa mačevima&zmajevima Teda Vilijamsa i Martina...@Moćo Taj "Prolaz" u dve knjige mi je bio sasvim OK. Čitljiv i lak, ali ne, ne znam kako posebno jak... Bar za moj ukus... Nešto izmedju Kingovog Utočišta i onih filmova kada virusi vampirizuju i pobiju celu populaciju....
Link to comment

ne znam da li je kod nas objavljeno ali the scar je apsolutno najbolja knjiga iz mievillove bas-lag serije. ploveca armada gusara koju vuku behemoti iz dubina mora! ljudi-komarci i njihova malaricna imperija! zemlja u kojoj vampiri prose za krv! robert louis stevenson srece recnik fantasticne zoologije.

Link to comment
  • 3 weeks later...

dodjoh da preporucim Pushing Ice, Alastair Raynolds. megalomanska spejs opera iz pera pravog old school SF pisca koji jako dobro poznaje problematiku medjuzvezdanih letova i relativisticke paradokse pretvara u izvor beskonacne (pun intended) zabave.citajte ljudi. Alastair Reynolds je ovovremeni Artur Klark.

Link to comment
dodjoh da preporucim Pushing Ice, Alastair Raynolds. megalomanska spejs opera iz pera pravog old school SF pisca koji jako dobro poznaje problematiku medjuzvezdanih letova i relativisticke paradokse pretvara u izvor beskonacne (pun intended) zabave.citajte ljudi. Alastair Reynolds je ovovremeni Artur Klark.
Баја има докторат из астрономије. Ово може да буде екстремно забавно...
Link to comment

podrzavam preporuku za reynoldsa. svima savetujem da krenu od revelation space ciklusa posto je u pitanju zaista kalup za to kako bi space opera danas trebalo da izgleda. rame uz rame sa vingeom.

Link to comment

Ovako, čitao sam u Sirijusu davno priču u kojoj ljudi izvrše invaziju na jednu gracilnu vrstu i pobiju ih dosta i tako... Međutim preživjeli iz skrovišta spreme slatku osvetu i nakon nekog vremena spreme neki paralitički virus, koji ljudima ''omogućava'' dugačak život a gracilnima dugotrajno (vječno?) mučenje istih koji uz najbolju volju nisu pušteni umrijeti.naslov i autora sam potpuno zaboravio. a tražim. pomoć?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...