Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Може када завршим, још се мучим, надам се да ћеш да истрпиш до краја недеље ако Бог да.
držim te za reč, volim Mjevila i zanimljive su mi priče o njemu, pogotovo iz neočekivanih uglova.
Link to comment
držim te za reč, volim Mjevila i zanimljive su mi priče o njemu, pogotovo iz neočekivanih uglova.
Нема проблема, интригантан је то нема сумње.
Link to comment
  • 6 months later...

dobio Mjevilov "Grad i grad", Laguna, prevod neka zena, ime da joj ne pomenem. tako skaredan, neinteligentan i elementarno nepismen prevod nisam godinama video. sramota za prevodioca, lektora (Borivoj Gerzic) i izdavaca. ne pamtim kada sam poslednji put hitnuo neku knjigu u djubre, ali ova je otisla u kontejner zajedno sa usranim macjim peskom.

Link to comment
dobio Mjevilov "Grad i grad", Laguna, prevod neka zena, ime da joj ne pomenem. tako skaredan, neinteligentan i elementarno nepismen prevod nisam godinama video. sramota za prevodioca, lektora (Borivoj Gerzic) i izdavaca. ne pamtim kada sam poslednji put hitnuo neku knjigu u djubre, ali ova je otisla u kontejner zajedno sa usranim macjim peskom.
nemoj bacati, apstrahuj prevod nekako. to je 1 vazna knjiga, videcesh!edip. ove martine sto ih drug dare okachi, to su redovni nastavci serijala ili neki novi krsh i lom? (mislim, ne znam zato sto ih ne chitam, ja samo snabdevam!) Edited by thermal bug
Link to comment
nemoj bacati, apstrahuj prevod nekako. to je 1 vazna knjiga, videcesh!
video sam odmah s cim imam posla, ne boj se. zato sam i besan kao ris, crko sam od posla i dohvatio knjigu, i u roku od petnaest minuta shvatio da je prevod silovanje jednog briljantnog teksta, mozda boljeg i od Stanice Perdido. zavrljacio knjigu i posle se pola sata motao po kuci pokusavajuci da nadjem nesto sto ima Hugo nagradu i sto do sada nisam citao. dzaba poso, nemam nista takvo. eto, to je neko moje nedeljno vece. bar me jabuke nisu izneverile.kupicu original ovih dana, i Bob™ da me vidi.edit: novi nastavci Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
video sam odmah s cim imam posla, ne boj se. zato sam i besan kao ris, crko sam od posla i dohvatio knjigu, i u roku od petnaest minuta shvatio da je prevod silovanje jednog briljantnog teksta, mozda boljeg i od Stanice Perdido. zavrljacio knjigu i posle se pola sata motao po kuci pokusavajuci da nadjem nesto sto ima Hugo nagradu i sto do sada nisam citao. dzaba poso, nemam nista takvo. eto, to je neko moje nedeljno vece. bar me jabuke nisu izneverile.kupicu original ovih dana, i Bob™ da me vidi.edit: novi nastavci
imam ja u originalu ako zelis.
Link to comment

Bilo je pre nekog vremena... ne znam kakav je prevod.Mievilla sigurno nije lako prevoditi, ne zavidim uopšte ljudima koji to moraju da rade.

Link to comment
edip. stanicu perdido je neko drugi izdao, pre 5-6 godinica ili tako nesho...
Samo da kažem, naručila preko Stylosa, 496 + 100 dinara, stiže na kućnu adresu, jedva čekam :)
Link to comment
Bilo je pre nekog vremena... ne znam kakav je prevod.Mievilla sigurno nije lako prevoditi, ne zavidim uopšte ljudima koji to moraju da rade.
uh, ja bas zavidim. pred kraj sam embassytowna, dupe bi dala da ga prevodim. mnogo je veliki car celavac, sta radi jeziku i jezikom, nevidjena je igrarija.a ti, dabovicu, dvojka si sto citas na srpskom. da ne pominjem da se ucrvljao onaj king koji te ceka.edit: dosta mi je seksi ova prva recenica, taman za kraken. Edited by luba
Link to comment
a ti, dabovicu, dvojka si ™ sto citas na srpskom. da ne pominjem da se ucrvljao onaj king koji te ceka.
joj znas kako mi se cita, necu da se ucrvljao :(e a nisam ja teo namerno, nego mi dali knjigu, pa ko veli daj da vidim sta pise u njoj. i video sam <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...