Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Samo da prijavim da sam isčitao "Mehaničku devojku". Veoma neobična i originalna knjiga, ne baš posebno po mom ukusu ali svakako vredna čitanja. Na početku kao da sam se provlačio kroz živo blato, kasnije je uhvatila ritam. Zanima me pozadina ovog dela.
meni je bila odlicna. doduse nisam citao nas prevod i ostavljam mogucnost da to moze stvori odredjeni nivo konfuzije. preporucujem i njegove dve novije knjige ship breaker & the drowned cities svakome ko moze da ih se domogne. navodno su YA knjizevnost ali to se jedino nazire iz cinjenice da su protagonisti (izmedju ostalih) tinejdzeri.
Супер је ова књига коју узех на препоруку. ;) Превод може да буде зезнут. Мени ово много више легло него друг Кина.
Link to comment
  • 5 weeks later...

Феноменалан роман, постфеминзизам,постколонијализам, питања шта нас чини људима, мушкарцима, женема...

Link to comment
  • 1 month later...

21.12.2012 g održaće se sf konvencija ‚‚SFTERRACON II‚‚ u Beogradu, ‚Magacin‚‚ ulica Kraljevića Marka br.4.Konvenciju organizuje udruženje Fanovi naučne fantastike ‚‚SCI&FI‚‚ iz Beograda. Ulaz je slobodan.Pivo i bezalkoholna pića su besplatna.Konvencija traje od 12h do 24h.Okvirni sadržaj1. Predavanja iz žanra naučne fantastike2. SF kviz3. Predstavljanje sf udruženja i pojedinaca4. Izložba sf filmskih postera5. Star Trek kutak6. Slikanje sa vanzemaljcem7.Maraton sf filmova i sf tv serija8.Svečano zatvaranje konvencije-20h9.SF žurkaObaveštavaćemo vas o novostima u vezi konvencije .Posetite naš sajt www.sciencefiction.org.rsSvetislav Filipović-Filip predsednik udruženja

Edited by scififilip
Link to comment
  • 5 weeks later...

ARRAKIS Release - Terran Trade Authority Handbook SPACECRAFT 2000 to 2100AD By Stewart CowleyARRAKIS Release - Terran Trade Authority Handbook Great Space Battles By Cowley and HerridgeARRAKIS Release - Terran Trade Authority Handbook SPACEWRECK By Stewart CowleyARRAKIS Release - Terran Trade Authority Handbook STARLINERS By Stewart Cowley1978, kada je SF bio SF a ljudi sanjali velike snove.

Link to comment

Moje mišljenje da u odnosu na pre par decenija, današnji stripovi,knjige i filmovi 95% budžeta daju na hmm, hajde da krstim ovako, specijalne efekte (crtanje u korelu/fotošopu/rendanje u 3dmaksu/viuzelnu prezentaciju) a 5% na priču i razradu likova. Odavno nisam pročitao dobar strip ili pogledao dobar sf film (videću kakav će biti Prometej).

Link to comment
Moje mišljenje da u odnosu na pre par decenija, današnji stripovi,knjige i filmovi 95% budžeta daju na hmm, hajde da krstim ovako, specijalne efekte (crtanje u korelu/fotošopu/rendanje u 3dmaksu/viuzelnu prezentaciju) a 5% na priču i razradu likova. Odavno nisam pročitao dobar strip ili pogledao dobar sf film (videću kakav će biti Prometej).
Okej, filmovi su uopšteno postali sranje, ali ne može se reći da je pre nekoliko decenija bilo nešto drugačije, odnosno da je bio drugačiji procenat raspodele filmova između šarenih specijalnih efekata i SF filmova u kojima su važni priča i likovi. Ali, da ne sporim ovo, kao ni SF stripove, koje ne čitam tako usko specijalizovano.Samo na knjige da se osvrnem, pošto smo na podforumu Književnost. Ne slažem se uopšte da je današnji SF u bilo kakvom zaostatku za onim od pre par decenija, štaviše. Jedino u čemu je SF iz, recimo šezdesetih i sedamdesetih, u prednosti jeste vreme u kome je nastajala, odnosno vreme svemirskih letova, istraživanja i mnogo manje ispraznosti nego danas.U zanatskom smislu, ono je strašno. Osim nekih velikana i klasika, sam SF kao SF je danas daleko ispred onoga što je bilo pre par decenija. Imamo, na primer, jedan od najboljih hard SF romana svih vremena a možda ikad objavljen je pre nekoliko godina (Spin). Likovi, svet, radnja i S momenat su na maksimumu. I druga dva nastavka iz trilogije imaju prejeban S, ali i dramski momenat koji je, po mom skromnom mišljenju, daleko iznad bilo čega što su Klark ili Asimov napisali u tom smeru.Inače, da ne serem previše, sve te slavljene generacije hard SF pisaca su debelo precenjene. Što se mene tiče, imaju istorijsku vrednost, ali u umetničkom i kreativnom, pa čak i S smislu, tog Klarka ili Asimova šiju i njegovi "naslednici" Brin, Benford, Egan.Jedino ako si pod "tad je SF bio SF" mislio na uopštenu humanističku i idealističku ideju. Ali, to je više zasluga vremena u kome su živeli.
Link to comment
Jedino ako si pod "tad je SF bio SF" mislio na uopštenu humanističku i idealističku ideju. Ali, to je više zasluga vremena u kome su živeli.
Upravo to, ceo taj mindset, oni su mislili da će 2001 stvarno izgledati kao u Odiseji. Dovoljno je pogledati projekte koji su se spremali u okviru APP-a (Apollo Application Programme) za velike orbitalne stanice i letove do marsa. Kakvo društvo takva i književnost.
Što se mene tiče, imaju istorijsku vrednost, ali u umetničkom i kreativnom, pa čak i S smislu, tog Klarka ili Asimova šiju i njegovi "naslednici" Brin, Benford, Egan.
Sa ovim se ne slažem, zadužbine,rame,ringworldovi, dine i kapije su po meni olimp za ostatak. :)Nevezano za ovo, imam spakovane Sirijuse, brojeve 001-164, u doc formatu, sa očuvanim formatiranjem (naslovne strane u boji, oglasi, izgled prve strane priče). cca 85MB. Pošto cijenim da su dotični postali abandonware kategorija, ako se moderatori slažu, mogu da bacim na neki fajlšer za zainteresovane. Pošto su Siriusi malog formata, radiće sasvim lepo i na ebook readerima i tabletima. Edited by bigvlada
Link to comment
Upravo to, ceo taj mindset, oni su mislili da će 2001 stvarno izgledati kao u Odiseji. Dovoljno je pogledati projekte koji su se spremali u okviru APP-a (Apollo Application Programme) za velike orbitalne stanice i letove do marsa. Kakvo društvo takva i književnost.Sa ovim se ne slažem, zadužbine,rame,ringworldovi, dine i kapije su po meni olimp za ostatak. :)
Meni prve Dine i Rame nisu u istoj kategoriji. :) No, nebitno to sad:
Nevezano za ovo, imam spakovane Sirijuse, brojeve 001-164, u doc formatu, sa očuvanim formatiranjem (naslovne strane u boji, oglasi, izgled prve strane priče). cca 85MB. Pošto cijenim da su dotični postali abandonware kategorija, ako se moderatori slažu, mogu da bacim na neki fajlšer za zainteresovane. Pošto su Siriusi malog formata, radiće sasvim lepo i na ebook readerima i tabletima.
Ako zli modovi ne daju, molim te taj fileshare link na PM.
Link to comment
Meni prve Dine i Rame nisu u istoj kategoriji. :) No, nebitno to sad:Ako zli modovi ne daju, molim te taj fileshare link na PM.
+1VelikVlado, plsSent from my HTC Desire
Link to comment
Upravo sam narucio Spin. Jao si ga tebi™ ako mi se ne svidi.
Potpuno sam miran i bezbedan, samo napred, ali javi utiske.
Izdao neko taj Spin kod nas?
Koliko znam, nije, ali ti ipak proveri, jer sam odavno prestao da pratim naše izdavače.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...