Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Jel Spin objavljen u Hrvatskoj? Ako jeste, da ga nekako nabavim u obliku knjige, na gotovo razumljivom jeziku, jer se sada ljutim na sebe što se nisam više udubila u dotično štivo.

Link to comment
odgovorila sam ti, doduse kratko.nego, za promenu, kraljica komunistkinja
Zanimljivi su komentari citalaca ispod njenog teksta. Veliki broj place nad jadnim 'korporativnim izdavacima' kojima zle biblioteke umanjuju profite. Ovo sjajno opisuje stanje americkog duha, koje npr. i ovakvog Obamu naziva komunistom/socijalistom. Ili su ovi komentari podmetnuti od strane samih izdavaca? :D
Link to comment
nije usamljen. meni je spin sjajan.samo mislim da su citaoci sfa u srbiji uzasno osteceni nepostojanjem pristupa sfu kasnih 1990ih i pocetka 2000ih, za razliku od hrvatske, gde je redovno prevodjen i novi sf i svi podzanrovi koji su u medjuvremenu nastali. i zato mi je jasno sto ljudima koji su vezani za tzv stari sf ne prijaju novi autori sa dosta drugacijim stilom.
Е, сад мирније спавам.
Link to comment
Jel' čitao neko Loiz Mekmaster Bižol?
Da.Krhotine časti sam pročitala za jedan dan. Simpatično, ali meni više vuče na ljubavnu dramu, u kojioj je svemir samo dekor. Mada nije bilo neinteresantno. I ima jedna rečenica:"...one zaista neoprostive stvari rade mirni ljudi u otmeno nameštenim sobama, koji trguju smrću na veliko, bez strasti, požude ili pohlepe, ukratko bez ikakvog osećanja koje bi ih opravdalo, osim straha od neke tamo zamišljene budućnosti." Edited by Arkadija
Link to comment
Da.Krhotine časti sam pročitala za jedan dan. Simpatično, ali meni više vuče na ljubavnu dramu, u kojioj je svemir samo dekor. Mada nije bilo neinteresantno. I ima jedna rečenica:"...one zaista neoprostive stvari rade mirni ljudi u otmeno nameštenim sobama, koji trguju smrću na veliko, bez strasti, požude ili pohlepe, ukratko bez ikakvog osećanja koje bi ih opravdalo, osim straha od neke tamo zamišljene budućnosti."
Pročitao sam "Krhotine časti". Jako loše što se mene tiče. Em što ima par krupnih nekonzistentnosti u radnji ( Barajarci koriste novootkrivenu crvotočinu za invaziju na Eskobar i posle poraza, prilikom povlačenja istu uništavaju da ih ovi ne bi mogli slediti, da bi dve glave kasnije Kordelija bez ikakvih problema otišla sa Eskobara na Barajar kao što bi ja otišao do Male Moštanice. Pa daaj, ako već pišeš SF povedi malo računa o nekim elementarnim stvarima ), em što ti kažeš u suštini predstavlja avanturistički ljubić smešten u svemir i SF dekor i ništa više.Nakon toga počeo "Barajar" ( jeftino sam nabavio prve tri knjige serijala odjednom, pa mi žao da propada :) ) Deluje mi bolje od prve knjige, mada je, rekao bih na osnovo pročitanog, u pitanju politička drama/triler, bez mnogo elemenata SF-a osim činjenice da se sve to dešava na drugoj planeti. Ne bi se puno izgubilo da je ista radnja smeštena u bilo koju državu, stvarnu ili izmišljenu, sadašnju ili nekadašnju.
Link to comment
Pročitao sam "Krhotine časti". Jako loše što se mene tiče. Em što ima par krupnih nekonzistentnosti u radnji ( Barajarci koriste novootkrivenu crvotočinu za invaziju na Eskobar i posle poraza, prilikom povlačenja istu uništavaju da ih ovi ne bi mogli slediti, da bi dve glave kasnije Kordelija bez ikakvih problema otišla sa Eskobara na Barajar kao što bi ja otišao do Male Moštanice. Pa daaj, ako već pišeš SF povedi malo računa o nekim elementarnim stvarima ), em što ti kažeš u suštini predstavlja avanturistički ljubić smešten u svemir i SF dekor i ništa više.Nakon toga počeo "Barajar" ( jeftino sam nabavio prve tri knjige serijala odjednom, pa mi žao da propada :) ) Deluje mi bolje od prve knjige, mada je, rekao bih na osnovo pročitanog, u pitanju politička drama/triler, bez mnogo elemenata SF-a osim činjenice da se sve to dešava na drugoj planeti. Ne bi se puno izgubilo da je ista radnja smeštena u bilo koju državu, stvarnu ili izmišljenu, sadašnju ili nekadašnju.
Ja zato nisam ni kupila nastavke.
Link to comment
Уморан после школе, упуцах пола Спина синоћ. Одличан роман.
I posle meni ne veruješ, a?!I prenesi moje likovanje onom Hostu, pošto me drži na IL. :(
Link to comment
I posle meni ne veruješ, a?!I prenesi moje likovanje onom Hostu, pošto me drži na IL. :(
Ти и Луба кад се удружите нема омашаја. :ziga:
Link to comment
Simonsov Hiperion je nešto najbolje što sam ikada pročitao nevezano za bilo koji žanr. "Pad Hiperiona" je već nešto lošije ali mora se pročitati pošto sa ovim prvim čini celinu. Nakon toga postoje neki nastavci ali to bolje preskoči
Iako imam jedno desetak knjiga koje me čekaju da ih pročitam, odlučila sam da ponovo, kao znatno mudrija i zrelija pročitam Hiperion. Uhhh... kakvo je to remek-delo, kakva lepa naracija i suptilno razvijeni likovi. Ali sad kad sam pročitala Hiperion, naprosto moram da pročitam i Pad Hiperiona, onda potpuno logično, vuče te da pročitaš i Endimiona i Uspon Endimiona, jer čine neraskidivu celinu. Uopšte ne mogu da o svim tim knjigama razmišljam separatno.Hiperion se završava pred vratima Vremenskih grobnica i kako sad tu da staneš, a da ne čitaš dalje, a onda moraš da vidiš šta će biti sa Onom koja podučava, jedna celina, definitivno.Još jedna mala opservacija , da Simons nije napisao ovu tetralogiju, nego samo Ilion i Olimp, svi bismo se kleli u te dve knjige, sad to vidim, svi njegovi motivi, opsesije starim pesnicima, rekombinacija dnk, uništenje Zemlje, portali dalekobacača, gradovi prstenovi, tehnike učenja pomoću ulivanja znanja i još neke sitnice su i u ovim dvema knjigama, samo kad pročitaš original, onda ti i dobra reciklaža ne prija.
Link to comment

Posle više decenija iščekivanja, konačno ću pročitati dve knjige čije sam odlomke prvi put pročitao u Sirijusu. U pitanju su dela bračnog para Li Braket i Edmonda Hamiltona, sa kraja četrdesetih.Kratak sinopsis:Leigh Brackett je u knjizi The Sword of Rhiannon opisala mars par vekova u budućnosti. Marsovci postoje a njihova civilizacija izumire, gradovi se pune prašinom i peskom, mešavina blejd ranera i konanolikih nastambi (bar sam ja to tako doživeo). Protagonista je mešavina indijane džonsa i hana soloa, pljačka grob palog boga i pri tome biva uguran u zlokobnu crnu sferu od strane svog marsovskog pomoćnika. To je u stvari vremenski portal i on se vraća u daleku prošlost marsa, u pravi mač & magija epski setting.Od ovoga bi ispala sjajna open world igra. :)Edmond Hamilton u knjizi The Star of Life ima još bolji setting. U maglini postoji jedinstvena zvezda, čija se boja presijava u svim duginim bojama. Oko nje kruži samo jedna planeta a zračenje te zvezde stanovnike čini besmrtnim. Na planeti milenijumima ratuju pripadnici svih zamislivih inteligentnih oblika života nastalih diljem galaksije, u borbi za prevlast.mmm, Mass Effect meets Fallout New Vegas. Ah, puste želje. :D

Edited by bigvlada
Link to comment
  • 3 weeks later...

После одличног Спина још бољи Алгебарист. Потпуно невероватна научна фантастика. Иан Банкс разбија.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...