Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

jel imaju vasinu? otkad vise nema ko da mi pravi vasinu, samo na nju mislim. ako svako ima jednu tortu, onda je moja vasina. divno je prave u finiju, ali ponekad mi treba bas ona prava, narodska.

Link to comment

 

da znas da cu za sledeci slatkis da uzmem sifru i probam je. ja se vecito zalecem na greni smit - ko da je to jedina sorta na svetu ... i ove ajdare su bilo cisto promene radi.

 

Da probate sa kožarama? Jesu skuplje od greni smit i nema ih previše, ali bi njihova kiselost verovatno odlično pasovala. Kod mene u kući nemaju kad da stignu u kolače, sve se pojede našte srca.

Edited by ajgor
Link to comment
  • 2 weeks later...

novi super kolac za ljude s posebnim potrebama je adaptacija kolaca s kruskama  tee mamut. adaptirala sam ga tako sto sam izbacila secer i kruske nisam kuvala u seceru, nego sam ih ispasirala mikserom.

 

recept 

 

6 jaja

250 grama mlevenih badema 

400 grama pirea od kruske

kasicica i po praska za pecivo

vanila

 

to se sve izmesa zicom rucno, ne mora da se pali mikser. obicna tepsija oblozena papirom za pecenje, 30 minuta na 180 stepeni. tea mamut kolac sluzi tako sto ga isece i prelije ganasom, ja sam ladan kolac zalila ganasom (125 ml slatke pavlake i 70 grama 75 posto najlepsih zelja) i stavila u frizider. juce kad sam ga probala bio je bzvz. danas kad je hladan, jako je ukusan i dovoljno sladak. bio bi jos sladji da sam imala slatke kruske. ove su bile onako.

 

nastavicu da razvijam kolac, princip nats + pire od slatkog voca daje odlican rezultat bez dodavanja secera. ne znam dal bih vise od badema izvukla da sam ih ispekla, ovako se ne oseca. 

 

evo kako izgleda

 

2ceq0zs.jpg

Link to comment

@darling, biće isproban i taj sa kruškama, mada nešto mislim da će teško šta da nadmaši onaj sa rogačem, poogotovo što je odnos cena/kvalitet nenadmašan

ja za kolač sa rogačem koristim šifra jabuku i bobme mi se pokazala kao naj za njega

 

 

 

Kraljica je in the business. http://gospodjamirkov.tumblr.com/

pola kg vanilica 1490 din

najs

zarada otprilike 50-struka

Link to comment

Ovo je niche market. Ništa ja nikome ne namećem.

ma jasno, nego bre, vanilice ne mogu biti u izradi skupe nikako

tj. takvi su sastojci da ne može nešto drastično da se varira

a i rad je limunada

ajde one neke egzibicije sa belgijskom čokoladom, ok

 

ali brate,platiti 3 soma klio vanilica ?

ja imam samo jednu reč za to

Link to comment

ali brate,platiti 3 soma klio vanilica ?

 

 

pa objasnili bi ti oni da ide proveren puter, organska jaja i možda puno oraha, a orah je skup.  -_-

 

ja sam se u šarlu isčuđavala pre neki dan što voćni hleb košta 300din (zvučalo mi nenormalno) ... pa sam se naslušala o orahu. ono jest odličan ukus, pošto sam ipak kupila.

 

probaću ovo sa kruškama samo mislim da ću da držim originalnog recepta sa šećerom pošto ga ne izbegavam. odlična je tea mamut.

Link to comment

@darling, biće isproban i taj sa kruškama, mada nešto mislim da će teško šta da nadmaši onaj sa rogačem, poogotovo što je odnos cena/kvalitet 

 

naravno da ga nece nadmasiti, rogac je kolac decenije :)

 

ali ni ovaj nije los, malo covek da promeni. sad sam ga jela treci dan, bas je dobar. mislim da cu ga kad tad razviti u sugar free tortu. 

 

@ lulana   vidi ovaj tein kolac s cokoladom i narandzom on je varijacija ovog s kruskama i bademom, isti je fazon. cenim da je kombinacija odlicna, jedino sto nigde ne mogu da kupim neprskane pomorandze, pa ce tako ostati sanak pusti...

 

 

gospodza mirkov nije ostavila slike, nego mi sad bajamo kako ona to pravi. ovo cim se predstavila deluje prepeceno, a slatki sto jadnjikavo... 

 

nasla sam neke slike! al jos nisam impresionirana... 

 

tko je uopste gospodja mirkov? zasto je ona kraljica slatkisa? jel to gospodja gospodja il robna marka?

Edited by darling
Link to comment

na teinom fejsbuku su tekstovi recepata, ako je nekom zgodnije da ih tako prati.

dobri su joj kolaci, mada dosta tipski (mom ukusu recimo odgovaraju drugaciji) cesto mediteranski, sto je plus, najcesce bez fila, gotovo svi odreda su bolji kad odstoje.

kad razmislim, bas dobra prilagodba kapkejk i sl trenda splitu.

Edited by morgana
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...