Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

diiivna  :thumbsup:

verujem da je i ukusna koliko i dobroizgledajuća

Joj, bogme jeste. Testo je bilo bas dobro, kao da si ukrstio kiselo i prhko testo, s tim sto se nekoliko puta savija i razvija kao lisnato. Jabuke sam dinstala na puteru sa demerara secerom i cimetom, ali sam dodala mrvicu brasna i na kraju je licilo na neki polugusti karamel sos sa jabukama. Jako dobro, sve u svemu. Sutra pravim isto to samo sa makom. I ja nasla neku finu zenu na zemunskoj pijaci, divan svez mak, moram da isprobam. 

Edited by Nico
Link to comment

jel to onda gibanica prazan burek? :D

 

opet sam pravila gibu za vikend i opet je bila odlicna, al se posle covek lose oseca. mislim da su tome razlog jaja. mozda i kombo vruca giba ladan jogurt?! domaci burek sa sirom i maslinovim mislim da je prava mera za zenu u godinama. 

 

 

@ nico daj sliku kad napravis tu s makom. ako moze i jedan krupan plan poprecnog preseka ;)

Link to comment

Moram da okacim kumin rad jer sam odusevljen.

 

Kuma od pre prosle godine krenula da brusi svoj talenat :)

Sad razmislja da ostavi posao koji trenutno radi i ubaci se u privatni biznis sa ovim tortama. Moju podrsku ima :)

Link to comment

od kada je darling otorila temu kolaca sa makom,a i od kada me je banacanin uputio gde da ga kupim a da bude pouzdano svez, dosta puta sam pravila i kolace, a i palacinke sa makom. oni, koji su se pokazali kao najukusniji, barem po recima onih koji us ih jeli,  prave se nevidjeno lako, sa rozen koricama, puterom, makom, mlevenim orasima i mlekom. mak /300gr/, mleveni orasi/150gr/ i secer se kratko ukuvaju u mleku i kada se to prohladi, doda se puter /125gr/. korice se namazu pa se sece i jede sutradan. odozgo ide topljena cokolada. 

 

Kol'ko mleka i koliko kora? Sanjam ovo danima :piggy:

Link to comment

pa ja sve pravim otprilike, nisam napisala ni koliko secera ide, dakle i to je po ukusu :-) /mnogi npr. kupuju onaj vakumirani mak, pa u tom slucaju, ide manje secera nego sto bi islo inace... evo, za mleko ti je neka mera da kada stavis u serpicu mak, mlevene orahe i secer, mleka treba da ima toliko da sve to bude kao neka kasa... stavi prvo malo manje od jednog deci mleka, pa dodaj ako ustreba, tokom grejanja i topljenja secera. dodaj puter, ali ne bas odmah, sacekaj da se malo smlaci i onda time premazuj kore /ne treba da se ohladi fil, lakse se maze i bolje upijaju korice kad je fil mlak/.

ja sam koristila kupovne kore za rozen tortu, imas ih u svim super i hiper marketima, i iskoristis citavo pakovanje /mislim da ih ima 8, ali nisam sigurna :-)/ darling je napisala da ona sama praci te korice, ja nisam nikada ni pokusala, a pretpostavljam da ces, ukoliko nameravas tako da pravis kolac, lako naci recept na netu....

Link to comment

krećem na zemunski pijac, čitam ovo i mislim, e odo sad i po rozen korice i onda se setim da neeeeemaaaaammm kako da sameljem maaaaaakkkk :cry:

a neću ono samleveno..... ungh. možda i bolje. vervatno bi uskočio ceo u pleh sa tim :piggy:

Edited by banatjanin
Link to comment

A ja krećem na Kalenac, tamo ću da pojurim kore po onim radnjicama što prave kore i kornete i rezance svih vrsta, zato me zanimalo koliko kora... Ma snaći ću se već, thanks  :lolol: 

Link to comment

ja nasla stari iskrin mlin za kafu i u njemu meljem mak. resila sam problem.

 

pitala sam u biospajzu na kalenicu dal mogu da mi samelju mak sitnije, kaze ona jok, ja u neverici: ne mozete da pritegnete, kaze ona jok, pitam pa jel se zale druge musterije da je mak krupan, kaze ona da.  :lolol:

 

 

ocete recept za genijalan kolac od rogaca bez secera? :)

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...