Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

samo da stavim moju sinoćnju* galušku na odgovarajući topik, da ne ostane jadna izgubljena u bespućima chita chata

 

post-128-0-61830000-1422569717.jpg

 

 

*sada već ne izgleda više ovako :(

Link to comment
  • 2 weeks later...

od kada je darling otorila temu kolaca sa makom,a i od kada me je banacanin uputio gde da ga kupim a da bude pouzdano svez, dosta puta sam pravila i kolace, a i palacinke sa makom. oni, koji su se pokazali kao najukusniji, barem po recima onih koji us ih jeli,  prave se nevidjeno lako, sa rozen koricama, puterom, makom, mlevenim orasima i mlekom. mak /300gr/, mleveni orasi/150gr/ i secer se kratko ukuvaju u mleku i kada se to prohladi, doda se puter /125gr/. korice se namazu pa se sece i jede sutradan. odozgo ide topljena cokolada. 

Link to comment

:D 

 

sto puta sam rifresovala otkako si najavila da ces pisati o maku. luda sam za kolacima s makom! dobar ti je taj recept. zapamticu za kad nadjem zagubljeni recept za domace kore za rozen ;)

 

lucim i dalje na belchine strukle...

Link to comment

samo da stavim moju sinoćnju* galušku na odgovarajući topik, da ne ostane jadna izgubljena u bespućima chita chata

 

post-128-0-61830000-1422569717.jpg

 

 

*sada već ne izgleda više ovako :(

 

Jel' može neki recept za galušku? U Mađarskoj mi je ovo bio totalni hit, otkinuo sam, ali posle nisam jeo sto godina, osim onog nekog Carte d'or sladoleda koji je samo podsećao na galušku.

Link to comment

meni galuška - meh, al ja i nisam fan tih kremastih. možda je i do izvođača radova. restoracija veliki nije nešto iskidala ni u slanom departmanu. 

doduše tamo sam probao i prekmursku gibu, kad smo kod maka, i potpuno je pobedila. i stvarno je nisam mogao izesti kompletnu, kako su mi ugostitelji i obećali. 

Link to comment

Jel' može neki recept za galušku?

e ima mali milion, pa sam ja od svih tih njih iskompajlirala neki moj (inače isto mi se desilo i sa Švarcvald-tortom)

jedino što mi sad nije pri ruci, iskuckaću prvom prilikom :)

Link to comment

slikaj sledeci put da procenim velicinu. ne verujem da joj nisam dorasla. 

 

ma moš da je isoliraš uz kavu laganica, al ono ako ide preko slanih zajebancija onda je napeto. 

Link to comment

slazem se, prekmurska se jede ko zaseban obrok. cak mi se ni kafa ne slaze, zbog sira. znaci, i tu bih mogla da pojedem....  :fantom:

 

 

 

sad sam studirala meni velikog; ja bih tu za glavno sufnudle s makom, a za desert prekmursku... 

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...