Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Ovako po slikama sam resio da za vikend probam ipak tu Gdju Mirkov.

 

ali cisto informativno kakve su cene u Mandarini?

Link to comment

kolac 320 dinara. vidis, nije cak ni skup koliko su kolaci kod nas, jeftiniiji od malog princa. 

Edited by darling
Link to comment

Niko jos nije pomenuo novotovreni Dolce Tintolino u Krunskoj? Tintolino sam vidjao po mikseru kao manufakturu, u kakvu su ovde kombinaciju upali sa ovim prostorom, ne znam. Ja sam prilicno dobar cokoladni kolac izjeo, ne mogu da se setim kako se tacno zove. Ovaj na slici u donjem desnom uglu, desna polovina. Cene su oko 380 dinara, neki malo vise neki malo manje.

11192753_681470261958553_2048632922_n.jp

Edited by zola89
Link to comment

To sam baš hteo da pitam - da nije u pitanju nekakav luksuzni restoran, pa kolači toliko koštaju? Ako je poslastičarnica ili nekakav kafe, cene su malo bezveze.

 

edit - kad malo bolje razmislim i Mali princ ima slične cene. Doduše, uvek mi je izgledalo kao  prevara.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

pa sve bolje slasticarne u gradu odavno imaju takve cene, prezent naplacuje komad kvalitetne torte, nikakva hi end egzotika poslasticarska - 320 din (bilo zimus, znaci moze biti samo skuplje). homemade, pisao sam o tome, raw kolaci su 440 dinara, normalni od 350 do 400. tako da je to stanje stvari tog biznisa. sad, darling je propustila da primeti da ima barem polovina repertoara mandarine koji kosta 250 dinara, tako da kada se uzme sve u obzir, mandarina je u ovom trenutku sve samo ne skupa.

 

sto se tice velicine tarta gdje mirkov, 15cm je precnik, to je tart za (najmanje) dvoje mada ko je oblaporan moze i sam da ga omlati. kruska je posirana u vodi sa limunovim sokom, cimetom i secerom, dok je krem od badema i putera sa amaretom, vanilom i rumom. kao sto sam napisao, tart je vrhunski po svakom ozbiljno parametru za bilo gde na planeti, ukljucujuci i pariz. ja sam ga jeo u stanju u kome nije imao pravo da bude tako dobar, pogotovo testo - direktno iz frizidera umesto na sobnoj temperaturi, mrzelo me da cekam da se zagreje. mislim da firma za sada nema display vec da radi po narudzbini i dostavlja na adresu.

Edited by yolo
Link to comment

Ti Homemade su oni kolači što ih imaš po različitim kafićima? To mi je uvek bio hohštapleraj. Homemade kolači ničim nisu bolji od dj-evih recimo, koji su veći, a vrlo verovatno i kvalitetniji. I naravno jeftiniji.

 

Ali, verovatno si u pravu kad kažeš da je to stanje biznisa. Dakle, stanje je loše. :)

Link to comment

sad, darling je propustila da primeti da ima barem polovina repertoara mandarine koji kosta 250 dinara, tako da kada se uzme sve u obzir, mandarina je u ovom trenutku sve samo ne skupa.

 

 

nisam videla, ckiljila sam spolja, jos bolje, super su cene, najvise volim kad je pristupacno. ali! mene koja volim kolace u toj vitrini nije privukao niti jedan. zastooooooooooo?

 

 

inace, slazem se da su cene u beogradskim poslasticarnicama nenormalne. u zemlji s prosecnom platom od 300 eura nije normalno da kolac kosta 2 eura i vise. 

Edited by darling
Link to comment

cene su takve jer puter secer i ostalo isto kosta kao u zemlji sa platom od 2000e a udeo jeftine radne snage je najmanji. mislim, ovo je retka zemlja gde vlasnici biznisa rade u radionici i mese kolace, a koliko vidim to je slucaj i u mandarini, i u finima i kod gde mirkov. meni je to ogroman plus (a zato ni ne jedem homemade).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...